Tavo LRT

2018.10.09 10:27

Lietuvis įsidarbino Ispanijos mafijos apelsinų plantacijose: supratau, kas yra žmogus, neturintis jokių teisių

LRT.lt 2018.10.09 10:27

Dirbant apelsinų plantacijoje tenka paklusti ginkluotiems ir nuolat užgauliojantiems vadovams, nė dienos negali išbūti blaivus ir nusiriti į patį dugną, LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ pasakos Edgaras Markevičius, bandęs užsidirbti Ispanijos ir Šiaurės Airijos fermose. Vis dėlto vaikinui svetur užsidirbti nepavyko – laimę atrado pradėjęs smulkųjį verslą.

„Aš tik noriu gerai gyventi“ – tai mėgstamiausia E. Markevičiaus frazė, kurią vaikinas LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ šį antradienio vakarą pakartos ne kartą. Jis sakys, kad gyvendamas gimtajame Vievyje jautėsi suvaržytas ir negalėjo siekti ko nors daugiau. Iš draugų pasakojimų jam atrodė, kad visur kitur gyventi daug lengviau nei Lietuvoje, bet tapus emigrantu vaikinas pamatė tikrąją realybę – teko stipriai nusivilti.

Planavęs Ispanijoje praturtėti, Edgaras pasijuto apgautas. Jo kišenėse visada švilpavo vėjai, bėgant laikui situacija tik blogėjo. E. Markevičius atskleis, kad į apelsinų plantacijas dirbti atvykstančius žmones Ispanijoje valdo įvairios mafijos grupuotės. Emigrantai privalo paklusti ginkluotiems ir nuolat užgauliojantiems vadovams. „Ten supranti, kas yra žmogus, neturintis jokių teisių“, – atvirai sako jis.

Vaikinas per įdarbinimo agentūrą Šiaurės Airijoje susirado kitą darbą, tik geru gyvenimu naujas pasiūlymas nekvepėjo: „Tai, kas vyksta šios šalies fermose, reikia rodyti kriminalinėse laidose“, – tikins E. Markevičius.

Gyvendamas Vievyje vaikinas buvo vadinamas pavyzdingu jaunuoliu, šeima ir mokytojai tikėjosi, kad jis daug pasieks. Bet emigracija viską pakeitė – vaikinas nusirito į patį dugną, dirbant fermose nebuvo nė vienos blaivios dienos.

Po pragaro, kurį iškentė Ispanijoje ir Šiaurės Airijoje Edgaras žinojo, kad svarbiausia – teisingai pasirinkti vietą, kurioje dirbs. Visai atsitiktinai vaikinas persikėlė į Didįjį Jarmutą. Įsidarbinęs traškučių fabrike, Edgaras susipažino su žmogumi, pakeitusiu jo gyvenimą iš esmės. Vaikinas metė nuolatinį darbą ir pradėjo sporto papildų verslą. „Staiga nuo eilinio darbininko ėmiau kilti į viršų ir tapau smulkiuoju verslininku“, - savimi didžiuosis „(Ne)emigrantai“ laidos herojus.

Visa E. Markevičiaus istorija laidoje „(Ne)emigrantai“ – jau šį antradienio vakarą, 19:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.