Naujienų srautas

Tavo LRT2013.08.12 09:40

R. Meilutytė: nesakau, kad viskas buvo tobula – taip nebūna

„Kai pagerinau 50 m plaukimo pasaulio rekordą, tai, atrodo, viskas labai gerai išėjo. Bet, žinoma, nesakau, kad viskas buvo tobula, nebūna tobula, visi daro kažkokių klaidelių... Tikrai nėra lengva viską padaryti tobulai. Taip, finišas nebuvo tobulas“, – LRT radijui sako plaukikė Rūta Meilutytė, ką tik pasaulio plaukimo čempionate iškovojusi aukso ir sidabro medalius ir tapusi dviejų planetos rekordų autore.

„Kai pagerinau 50 m plaukimo pasaulio rekordą, tai, atrodo, viskas labai gerai išėjo. Bet, žinoma, nesakau, kad viskas buvo tobula, nebūna tobula, visi daro kažkokių klaidelių... Tikrai nėra lengva viską padaryti tobulai. Taip, finišas nebuvo tobulas“, – LRT radijui sako plaukikė Rūta Meilutytė, ką tik pasaulio plaukimo čempionate iškovojusi aukso ir sidabro medalius ir tapusi dviejų planetos rekordų autore.

– Galima sakyti, kad pagrindinis sezono tikslas jau įgyvendintas?

– Žinoma, pasaulio čempionatas – pats didžiausias startas. Pasaulio jaunių čempionatas šiais metais – antras pagal svarbą. Bet irgi taip pat svarbu gerai pasirodyti.

– Grįžkime į Barseloną. Kokių tikslų turėdama vykote į Ispaniją? Ar pavyko įgyvendinti tuos tikslus, kuriuos buvote užsibrėžusi?

– Aš labai patenkinta rezultatais. Mes turime puikią komandą. Žinoma, pagerinti pasaulio rekordą buvo nerealu ir tai pats geriausias jausmas. Pagerinti 50 m taip pat buvo tikrai puiku. Mes 50 m nelabai treniruojamės, todėl 100 m distancija buvo svarbiausia. Kai laimėjau 100 m rungtį, buvo labai puiku. Nesvarbu, kad ir sidabrą paskui laimėjau.

– Rūta, dvi pagrindinės Jūsų varžovės buvo amerikietė Jessicca Hardy ir rusė Julija Jefimova. Su jomis abiem lipote ant nugalėtojų pakylos ir po 50 m, ir po 100 m rungties. Ar jos buvo pagrindinės varžovės? Ar vis dėlto kažkuri nustebino?

– Ne, tikrai nenustebino, jos labai pajėgios varžovės. Visas finalas labai pajėgus. Aš nesistengiu išskirti kažkurių, stengiuosi labiau koncentruotis ties savimi. Žinau, kad visos yra labai pajėgios.

– Plaukimo takeliuose neabejotinai buvote varžovės, bet po finišo nuolat pasveikindavote viena kitą. Kokie Jūsų santykiai su pagrindinėmis varžovėmis?

– Baseine varžomės, kovojame dėl medalio. Kai įšokame į vandenį, esame priešės. Kai baigiasi varžybos, mes labai gerai sutariame, esame geros draugės. Aš puikiai sutariu su amerikiete. Su J. Jefimova tik dabar susipažinau, prieš tai neteko bendrauti. Visos labai fainos panelės, tikrai smagu. Radau naujų draugų, susipažinau su naujais žmonėmis. Labai smagu.

– Visa savaitė Barselonoje. Ką labiausiai atsiminsite iš pasaulio čempionato?

– Gal, kaip pagerinau pasaulio rekordą. Manau, tada buvo didžiausios emocijos. Visus metus dirbau apie tai galvodama.

– Kas perdavė didžiausius linkėjimus į Barseloną? Ar teko skaityti atsiliepimus?

– Nelabai teko. Tik dabar iš prezidentės gavau visą maišelį dovanų. Kol kas nespėjau visko perskaityti, bet, kiek man sakė šeima ir pažįstami, visi siunčia linkėjimus. Tikrai labai visiems ačiū.

– Jūsų treneris britas Johnas Ruddas čempionato viduryje sakė, kad kol kas Rūta neatliko nė vieno tobulo plaukimo. Varžėtės trijose rungtyse, plaukėte septynis kartus. Ar Jums pačiai bent vienas plaukimas buvo tobulas?

– Kai pagerinau 50 m plaukimo pasaulio rekordą, tai, atrodo, viskas labai gerai išėjo. Bet, žinoma, nesakau, kad viskas buvo tobula, nebūna tobula, visi daro kažkokių klaidelių, tikrai nėra lengva viską padaryti tobulai. Taip, finišas nebuvo tobulas. Nesakau, kad aš esu tobula, bet iš tų klaidelių galima pasimokyti ir kitą kartą pabandyti padaryti kuo geriau.

– Rūta, su Jumis teko bendrauti prieš pusantrų metų. Tuomet sakėte, kad esate nepatenkinta rezultatais, nors viename čempionate pasiekėte bene tris Lietuvos rekordus. Esate maksimalistė ir turbūt tai stumia į priekį. Tad galima tikėtis naujų pasaulio rekordų ir galbūt dar daugiau čempionų medalių?

– Tikiuosi. Nežinau. Bandysiu kažkaip pagerinti savo rezultatus per kitus dvejus metus.

– Teko klausyti Jūsų interviu po paskutinio plaukimo. Sakėte, kad galbūt Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse norėtumėte varžytis daugiau rungčių. Ar apie tikrai pagalvojote ir yra galimybių po trejų metų Brazilijoje laimėti daugiau medalių?

– Gal. Galimybių visą laiką yra, reikia žiūrėti, ar įmanoma įgyvendinti. Su treneriu kol kas apie tai nelabai šnekėjome. Šiais metais buvo pasaulio čempionatas, todėl labiau koncentravomės ties krūtine. Krauliu nelabai treniravausi šiais metais. Bet kodėl gi ne... Manau, esu pajėgi, bet žiūrėsime, ar išeis. Čia man ir treneriui spręsti.

– Ar nėra baisu dabar būti itin populiariai? Gatvėje neabejotinai kiekvienas atpažįsta.

– Nėra baisu.

– Ką norėtumėte perduoti tiems Lietuvos žmonėms, kurie visą savaitę sirgo ir Jus palaikė?

– Norėčiau labai labai padėkoti nuo savęs, nuo visos lietuvių plaukikų komandos ir nuo visų trenerių, taip pat nuo mano trenerio. Labai ačiū, kad sirgote, smagu žinoti, kad yra kažkas, kas žiūri ir laiko kumščius. Tada atsiranda daugiau pasitikėjimo. Labai fainai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą