Naujienų srautas

Tavo LRT2018.10.04 12:21

Filmų apie gamtą kūrėjams: pratęsiamas P. Abukevičiaus vardo konkursas

LRT.lt 2018.10.04 12:21

Minint garsiojo filmų apie Lietuvos gamtą kūrėjo Petro Abukevičiaus 90-ąsias gimimo metines, LRT bei Aplinkos ir Kultūros ministerijos rugsėjo pradžioje pakvietė filmų kūrėjus dalyvauti vardo konkurse. Filmų apie Lietuvos gamtą autoriai buvo kviečiami pristatyti darbus iki spalio 1 dienos. Organizatoriai šį terminą pratęsė iki spalio 12-osios. Komisija filmus vertins spalio 15 dieną.

Premijos dydis – 5000 eurų. Filmai turi būti sukurti per pastaruosius trejus kalendorinius metus.

P. Abukevičiaus konkursas vyksta kas dvejus metus. Vertinimo kriterijus ir premijos skyrimo tvarką numato jos nuostatai.

Geriausius filmus apie Lietuvos gamtą rinks komisijos pirmininkė, LRT tarybos narė Dalia Kutraitė-Giedraitienė, Aplinkos ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas Selemonas Paltanavičius, kino režisierius Vytas Jankevičius, LRT prodiuserė Lolita Bytautaitė, LRT Prodiuserių skyriaus techninė redaktorė Renata Daraškevičienė, Kultūros ministerijos Profesionalaus meno skyriaus vyriausioji specialistė Jolita Bečienė.

Pretendentus gali siūlyti fiziniai ir juridiniai asmenys. Pasiūlymai teikiami LRT (S. Konarskio g. 49, Vilnius). Kartu reikia pateikti filmo anotaciją, kūrybinės grupės narių sąrašą ir dvi filmo kopijas DVD formatu. Video ar kino filmo trukmė – ne mažiau kaip 10 minučių. Filmuojant privalu laikytis bioetikos reikalavimų.

P. Abukevičiaus vardo konkursas vyksta jau 18-ą kartą. Premiją 1998-aisiais įsteigė Aplinkos ir Kultūros ministerijos bei LRT. Lietuvos filmų apie gamtą istorija neatskiriama nuo šio gamtos mylėtojo vardo. Per ilgus savo kūrybinės veiklos metus jis filmavo, režisavo, sukūrė daugiau kaip 30 filmų apie gamtą, gyvūnus, įdomiausius Lietuvos gamtos kampelius.

Dukart Petro Abukevičiaus premiją pelnė žinomas dokumentinių filmų apie gamtą autorius Vytautas Jankevičius ir jo kūrybinės grupės nariai Romantė Vyšniauskienė bei Vidmantas Blažys, kuris tapo laureatu ir 2014 metais. Vytautui Jankevičiui premija buvo skirta ir 2012 m. Šią premiją taip pat pelnė Kęstutis Verbickas, Selemonas Paltanavičius, Vytautas Vitkauskas, Gintautas Alekna, Birutė Bražinskaitė, Kastytis Mačiūnas, Eugenijus Drobelis, Jonas Bilinskas, Mindaugas Survila, Mantas Jancevičius, Valdas Mikolaitis, Akvilė Anglickaitė. 

Vienas garsiausių P. Abukevičiaus premijos laureatų – operatorius ir režisierius Mindaugas Survila, kurio filmas „Sengirė“ pelnė šių metų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą ir šiuo metu lanko didžiuosius pasaulio kino festivalius. 2007-aisiais M. Survila buvo apdovanotas Petro Abukevičiaus premija už filmą „Susitikimas su žuvininkais“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą