Naujienų srautas

Tavo LRT2018.10.03 15:26

I. Laursas: gyvenime yra dalykų, kurių nenorėčiau užleisti kompiuteriui

LRT.lt 2018.10.03 15:26

Kitaip, nei žmonės mano, mūsų gyvenimai pasikeis labai greitai – jau po penkerių metų žmones vežios savaime vairuojantys automobiliais, o keleivius saugiai ir pigiai pristatys skraidantys dronai, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas” kūrėjams sakė verslininkas I. Laursas. Vienas turtingiausių žmonių Lietuvoje tikina, kad investuoti į nekilnomąjį turtą – neberacionalu, svarbiau sekti technologijų pažangą.

Pirmąją mobiliųjų aplikacijų parduotuvę įkūrusio verslininko darbo galėtų pavydėti visi technologijų gerbėjai – 42-ejų investuotojasvažinėja po tarptautines parodas ir stengiasi įžvelgti, kurios technologijos ateityje neatpažįstamai pakeis mūsų visų gyvenimą. Tai – ne tik be galo įdomu, bet ir pelninga.

Verslo leidiniai skelbia, kad jis jau uždirbo per dvidešimt milijonų eurų, patenka į turtingiausių Lietuvos žmonių sąrašą ir yra vienas įtakingiausių mūsų šalies verslininkų. I. Laurso nuopelnai įvertinti ir užsienyje – 2009-aisiais jis pateko tarp 40 įtakingiausiųjų mobiliųjų komunikacijų rinkoje, kitąmet Vašingtone paskelbtas Baltijos šalių metų verslininku, o dar po metų lietuviui įteiktas metų vadovo apdovanojimas už nepriekaištingą darbą vadovaujant kompanijai ne bet kur, o aukštųjų technologijų Meka vadinamame Silicio slėnyje.

Šlovė ir pinigai I. Laurso neišpaikino. Kaip ir anksčiau, jis netaško pinigų vėjais ir nesipuikuoja prabangiais pirkiniais. Nuosavų namų neturi, nes dėl darbų, o taip pat ir dėl neramaus būdo daugiau nei pusę laiko praleidžia kelionėse. Be to, investuoti į nekilnojamąjį turtą – neracionalu. Užtat ant darbo stalo – naujausi kompiuteriai, planšetės ir kiti įrenginiai, reikalingi sekti viso pasaulio technologijų naujienas.

Pasak I. Laurso, pinigai jam – galimybė imtis naujų iššūkių, domėtis ir investuoti į ateitį, kuri neišvengiamai vieną dieną pasibels į mūsų duris.

„Turiu draugą Stanfordo universiteto profesorių, kuris dirba su naujausiais išradimais. Jis prisipažino, kad yra kompiuteris, kurio mąstymo žmonės nebesupranta. Neseniai jis įveikė paskutinį intelektinį žaidimą, kuriame žmogus dar sugebėdavo prieš jį laimėti. Pats sužaidė prieš save du milijonus partijų, sukūrė strategiją, kurios niekas nesugeba suprasti, ir laimėjo“, – pasakojo Ilja, neabejojantis, kad ateis laikas, kai ir valstybes valdys ne emocijų vedini žmonės, o kompiuteriai.

Vis dėlto yra kompiuteriams nepavaldžių dalykų, kurių I. Laursas nė už ką nenorėtų atsisakyti. Kas tai – vieno sėkmingiausių Lietuvos verslininkų pasakojime jau šį vakarą, 19:30 val. LRT laidoje „Gyvenimas”. Vedėjas Edvardas Žičkus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą