Tavo LRT

2018.10.03 12:13

I. Prudnikovaitei gaminti šeimai netenka – viską daro vyras

LRT.lt 2018.10.03 12:13

Kai jau neišvengiama, tenka gaminti namie, bet įprastai gamina vyras, LRT laidoje „Mano mama gamina geriau!” šį vakarą pasakos operos solistė Ieva Prudnikovaitė-Pitrėnė su mama, žinoma pianiste ir muzikos pedagoge Nijole Ralyte. LRT virtuvėje atsiskleis ne tik muzikančių tarpusavio santykiai, bet ir įpročiai namuose – pasirodo, ir I. Prudnikovaitės mama kulinariniais darbais dalijasi su savo vyru.

I. Prudnikovaitė-Pitrėnė su mama gamins žemaitišką senelio košę. „Aš labai patenkinta, kad mums buvo parinkta gaminti šį patiekalą. Jis būna skanus tik tada, kai naudojamas vienas daiktas. Be jo košė nebūna gardi”, – sakys ponia Nijolė ir į studiją atneš rankų darbo tarką. Ją Nijolė vežasi bet kur vykdama į svečius ir žinodama, kad reikės gaminti. Moteris atskleis, kad virdama košę, visada naudoja medinį šaukštą.

„Namie aš esu išlepinta. Mano vyras labai gerai gamina. Jis jaučia malonumą. Todėl mielai jam užleidžiu tą teritoriją. Aš gaminu tik tada, kai yra neišvengiama”, – pasakos I. Prudnikovaitė-Pitrėnė, vieno ryškiausių šalies dirigentų Modesto Pitrėno žmona. Operos solistė atskleis, kad vyras gamina ne tik jai, bet ir dukroms.

„Mūsų vyrai yra labai geri kulinarai.Todėl ne visada mums leidžia pasireikšti. Mano vyras Vladimiras Prudnikovas gali pagaminti neįsivaizduojamų patiekalų. Pavyzdžiui, makaronai su obuoliais. O Modestui gaminant svarbiausia yra estetika”, – pasakos ponia Nijolė. 

Ievos Prudnikovaitės-Pitrėnės konkurentas šio vakaro laidoje – buvęs ansamblio „Žuvėdra” šokėjas, profesionalus renginių vedėjas Linas Lapėnas ir jo mama Regina. Komanda gamins sluoksniuotą mišrainę. Tą žinomas vyras ir jo mama turės padaryti per 20 minučių.

Kuriai komandai seksis gaminti geriau? Tai nuspręsti padės virtuvės žinovas, Gurmanų gildijos prezidentas Romas Zakarevičius. Jo žodis lems, kuri šeima pagamino gardesnį patiekalą.

„Dažniausiai užsuku į prekybos centrą nusipirkti jau pagamintos mišrainės, – pokštaus L. Lapėnas apie savo kulinarinius įgūdžius.  – Gerai, kad kavinėje nematau gaminimo proceso.Tikrai nevalgyčiau. Užjaučiu žmogų, kuris valgys šias salotas. Nieko tokio, kad pirštinės pritarkavau?” Kaip jam seksis atlikti užduotį? Ar pavyks pagaminti pagal mamos firminį receptą? „Tiek optimizmo, tiek humoro buvo šioje virtuvėje. Jei tai būtų humoro laida, būtų 10 iš 10”, – sakys R. Zakarevičius.

„Mano mama gamina geriau!” – šį vakarą 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.LT. Vedėjas Martynas Starkus.