Tavo LRT

2018.10.01 17:27

G. Oganauskas apie LRT PLIUS: naujas pavadinimas – naujas ir platesnis požiūris į kultūrą

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.10.01 17:27

Pavadinimą pakeitusiame LRT PLIUS kanale tikrai nebus skiriama mažiau dėmesio kultūrai, priešingai – bus daugiau mūsų šalies kultūriniam gyvenimui skirtų laidų ir dar daugiau originalaus turinio, sako LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas. Jam antrina ir naujos laidos „Kultūros diena“ vedėjai Gerūta Griniūtė bei Dominykas Vaitiekūnas, kas vakarą pristatysiantys aktualiausias kultūros naujienas. Anot jų, esame turtingi savo kultūriniais įvykiais, tačiau ne visada žinome, kiek visko nuveikia šalies menininkai bei kūrėjai.

Spalio 1-ąją kanalas LRT KULTŪRA keičia pavadinimą ir tampa LRT PLIUS. „Pavadinimo pasikeitimas – tik viena iš priemonių, kuriomis siekiame sukurti kokybišką laisvalaikio kanalą, kuriame daugiausia dėmesio būtų skirta kultūrai, jame taip pat atrastų vietos geras kinas, dokumentika, sporto transliacijos, diskusijų laidos. Tikimės, kad žmonės, junginėdami savo televizoriaus pultelį, pastebės, kad LRT PLIUS daug kokybiško turinio ir šio kanalo žiūrėjimas taps įpročiu, – sako G. Oganauskas. – PLIUS reiškia, kad čia kai kuri informacija bus pateikta išsamiau ir plačiau, nei pagrindiniame LRT kanale. Pavyzdžiui, jei LRT kanale bus pranešta apie naują kino premjerą, LRT PLIUS kanale galėsite išvysti ir išsamesnių reportažų ar interviu su to filmo kūrėjais.   

LRT nuotr.

Daugiau originalaus turinio

Pasak generalinės direktorės pavaduotojo, LRT KULTŪROS kanale buvo transliuojami kultūriniai projektai, taip pat kartojamos pagrindinio LRT TELEVIZIJOS kanalo laidos, nuo šiol LRT PLIUS – daugiau originalaus turinio. Nuo spalio LRT PLIUS eteryje nauja muzikinė laida „Garsiau“ su atlikėja Raminta Naujanyte-Bjelle, kino žurnalas „Už kadro“, kurį ves aktorius Arnoldas Eisimantas, „Daiktų istorijas“ pasakos menotyrininkas Saulius Pilinkus. Tikimasi, kad po Naujųjų eteryje – dar daugiau įdomių projektų.

G. Oganauskas patikina, kad ir toliau pagrindinis LRT PLIUS dėmesys bus skiriamas kultūrai. Kiekvieną vakarą 19 val. 10 min. bus transliuojami dokumentiniai filmai, o 21 val. 15 min. – serialai ar kino filmai, daugelis jų rodyti prestižiniuose kino festivaliuose. Viena iš svarbiausių LRT PLIUS laidų – „Kultūros diena“, transliuojama kasdien 20 val. 10 min., kurioje apžvelgiamos svarbiausios kultūros naujienos.  Šios laidos vedėjai – gerai žinomi LRT veidai – Gerūta Griniūtė, Živilė Kropaitė ir Dominykas Vaitiekūnas.

E. Genio/LRT nuotr.

Kultūrą atskleis iš skirtingų perspektyvų

„Laikysime ranką ant kultūros naujienų pulso ir stengsimės apžvelgti kiek įmanoma daugiau kultūros aktualijų. Iš tiesų kultūros pasaulyje kasdien nutinka labai daug įvykių: premjerų, parodų bei festivalių atidarymų, koncertų... Stengsimės atsirinkti svarbiausius, nors tai tikrai nelengva užduotis“, - sako G. Griniūtė.

Anot jos, už kadro darbuojasi visas būrys profesionalų, rengiančių reportažus ir padedančių paruošti kokybišką kultūros naujienų apžvalgą. Tad visus, kurie nerimauja dėl pasikeitusio kanalo pavadinimo, mergina ramina – kultūros jame nuo  šiol bus dar daugiau.

Jai antrina ir aktorius D. Vaitiekūnas, teigiantis, kad kultūra iš kanalo tikrai nedings, tačiau kanalo horizontas prasiplės ir temų bus daugiau: „Visada labai sveika turėti kelias požiūrio perspektyvas, tad naujasis kanalas turi ambiciją pažvelgti į kultūrą iš skirtingų perspektyvų. Pokalbio ir skirtingos požiūrio į kultūrą, mano galva, labai trūksta. Kultūrinė žiniasklaida tarsi nustumta į pakraščius, džiaugiuosi, kad mūsų laida bent šiek tiek pakeis tokią situaciją. Labai didžiuojuosi mūsų šalies kultūriniu gyvenimu ir manau, kad dažnai neįvertiname ir nesuprantame, kiek daug turime.“

Išsamiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ ir LRT RADIJO laidos „Ryto garsai“ įrašuose

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.