Tavo LRT

2018.10.03 20:59

Nauja LRT PLIUS laida „Už kadro“: kinas yra apgaulės menas

Dalia Smagurauskaitė, LRT.lt2018.10.03 20:59

Filmavimo užkulisiai žmones domina ne mažiau, nei patys filmai, portalui LRT.lt sako naujos laidos „Už kadro“ vedėjas aktorius Arnoldas Eisimantas. Todėl pirmoje laidoje į svečius jis pasikvietė filmo „Tarp pilkų debesų“ kūrėjus, kurie papasakos apie filmo kūrimo ypatumus. Laidos vedėjas priduria, kad laidoje tikrai bus užsienio aktorių, režisierių, kurie papasakos apie savo patirtis kine.

– Esate teatro aktorius – kaip atsidūrėte naujos TV laidos vedėjo kėdėje? Ar laidos idėja kilo jums?

– Pačiu svarbiausiu būdu – atsitiktinai. Prisipažinsiu, kad dažnai apie tai pagalvodavau. Dar kartą įsitikinau, kad svajoti reikia atsargiai. Išgirdau kvietimą ir supratau, kad nepaisant visų mano abejonių yra tiesiog kvaila nepabandyti. Kaip vienoje mano mylimoje dainoje dainuojama – „if you don‘t play you‘ll never win“. Jaučiuosi puikiai, bet šiek tiek nesaugiai. Žengiu į man mažai pažįstamą, naują teritoriją. Bet iššūkius mėgstu. Įgysiu naujos patirties.

– Kalbėsite apie kino užkulisius. Kuo jie turėtų būti įdomūs žiūrovams?

– Kinas – apgaulės menas, o žiūrovas mato rezultatą – panašiai kaip su magija. Negi neteko niekada pagalvoti, kaip tas triušis atsirado skrybėlėj? Dažnai kalbėdamas su žmonėmis girdžiu klausimus –  kaip yra filmuojami filmai, kas vyksta aikštelėje, kaip atrodo tavo darbo diena? Suprantu, kad filmavimo užkulisiai žmones domina ne mažiau, nei patys filmai.

Savo laidoje bandysime atskleisti, kaip yra kuriami filmai, kokie žmonės dirba už kadro, kaip atrodo jų darbo diena, su kokiais iššūkiais jie susiduria. Laidoje taip pat pasakosime įdomias istorijas apie kiną, kurių žiūrovai galbūt nėra girdėję. Bus ir kino aktualijų.

– Kokius lietuviškus filmus ir aktorius žiūrovai galės išvysti artimiausiose laidose? Gal laukti kažkokių netikėtumų?

– Visko nenoriu atskleisti! Bet galiu paminėti, kad pirmoje laidoje į svečius pasikviečiau filmo „Tarp pilkų debesų“ kūrėjus, su kuriais kalbėsiu apie šio filmo užkulisius. Kiekvienoje laidoje  pokalbiui kviesimės Lietuvos kino kūrėjus, kalbėsimės aktualiomis temomis: apie netrukus kino teatruose pasirodysiančius filmus, filmus, kurie ką tik buvo baigti filmuoti, apie svarbius apdovanojimus.

– Ar bus naujienų iš užsienio kino filmavimo aikštelių?

– Kol kas į užsienį filmuoti laidos nevykome. Nemažai užsienio kūrėjų šiuo metu filmuoja Lietuvoje, tad bandome aplankyti ir jų filmavimo aikšteles. Laidoje tikrai bus užsienio aktorių, režisierių, kurie papasakos apie savo patirtis kine, sukurtus vaidmenis, pasidalins savo nuomonėmis.

– Ar susidūrėte su iššūkiais ruošdamas laidą?

– Kiekviena laida man – iššūkis. Nors esu aktorius, manau, kad darbas televizijoje yra visiškai kitoks. Kuo nuolankiausiai stebiu televizijos meistrus, analizuoju, mokausi. Nepaisant to, vis tiek žinau, kad prireiks laiko, kol rezultatas ims matytis.

Esu gana savikritiškas, todėl graužaties yra ir bus. Bet tai ne priežastis nebandyti, nesistengti, nesiruošti. Manau, kad svarbiausia yra nevaidinti laidos vedėjo, turiu maksimaliai išlikti savimi, o tai, akivaizdu, nėra labai paprasta. Žiūrovui, be abejo, svarbiausia rezultatas, bet aš noriu jausti ir malonumą dirbdamas.

– Kokių filmų, jūsų manymu, trūksta televizijų eteryje, kodėl jų turėtų būti daugiau?

– Kol prieš šv. Kalėdas rodys filmą „Vienas namuose“, tol aš būsiu ramus (juokiasi). Jei nepatinka filmas, visada galima perjungti kanalą. O kanalų pasirinkimas yra didžiulis. Tad ir rasti mėgstamą filmą tikrai nesunku.

– Kokius filmus žiūrėti mėgstate?

– Filmus paprastai renkuosi pagal nuotaiką, tačiau šiuo metu turiu labai daug darbo. Įsibėgėja ir 11 mano sezonas teatre, žiūrėti filmus ne tiek daug laiko lieka. Visgi visada stengiuosi pažiūrėti naujausius Lietuvos kūrėjų darbus. Dar mėgstu „pamedžioti“ naujausius užsienio gamintojų serialus, kai kurie jų yra smarkiai priartėję prie kino. Labai patinka istoriniai filmai.

– Su kokiu aktoriumi ar aktore norėtumėte suvaidinti viename projekte?

– Visada geresniu negu aš. Tiek teatre, tiek kine, svarbiausia yra partnerystė. Nemaža dalis mano pašnekovų yra mano asmeniniai autoritetai – galimybė kalbinti juos – dovana. Konkrečių pavardžių nenoriu minėti, bet visada yra didžiausia kūrybinė laimė dirbti su kolega, kuris „partneriauja“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt