Tavo LRT

2018.10.01 21:29

A. Rožickas: kultūra svarbi tam, kad nepamirštume gyvenime žaisti

Kultūros reikia tam, kad žmogus atsipalaiduotų ir pasiimtų įkvėpimo naujai veiklai, iššūkiams, portalui LRT.lt sako televizijos laidų vedėjas Andrius Rožickas, jau nuo spalio mėnesio kanale LRT PLIUS vėl vesiantis pokalbių laidą „Stambiu planu“. Pasak vedėjo, jį patį gyvenime taip pat įkvepia kultūra – elektroninė muzika, mokslinė literatūra, o didžiausią įspūdį keliaujant neseniai netikėtai paliko kaimyninės šalies sostinė.

Kalbėdamas apie atsinaujinantį kanalą LRT PLIUS ir laidą „Stambiu planu“, A. Rožičkas sako, kad žiūrovams tikrai bus, ką pamatyti: „Už visą kanalą atsakyti negaliu, bet kiek žinau, atsiras įdomios dokumentikos. Mano laidoje žiūrovas pažins dar daugiau įdomų, gerų, smalsių, nuoširdžių, užsidegusių savo veikla žmonių.“

Pasak jo, domėjimasis kultūra ne tik praplečia akiratį, bet ir suteikia įkvėpimo. „Kultūra svarbi todėl, kad žmogus nepamirštų gyvenime žaisti, gėrėtis, nustumdamas racionalumą į šoną, atsipalaiduotų ir pasiimtų įkvėpimo naujoms veikloms, iššūkiams“, – sako A. Rožickas ir dalijasi didžiausią įspūdį kol kas palikusiais kultūros reiškiniais.

Geriausias matytas filmas. Weso Andersono „Isle of Dogs“.

Mėgstamiausias muzikos žanras ir daina, atlikėjas. Elektroninė muzika, grupė – „Kerala Dust“.

Geriausia radijo laida. Neatsimenu, kada paskutinį kartą klausiau radijo, bet tai būtų tokia laida, kur malonaus tembro balsu pasakoja, aptaria įdomius, negirdėtus ar aktualius pasaulio niuansus.

Geriausia televizijos laida. Man labai patinka „Stambiu planu“.

Geriausias matytas spektaklis. Nelabai mėgstu lankytis teatruose.

Mėgstamiausia knyga. Yuvalo Noah Harari „Sapiens. Glausta žmonijos istorija“.

Geriausia matyta paroda. Laukiu spalį naujame „MO“ muziejuje.

Dėmesio vertas menininkas. Dailininkas Kimas Jungas Gi.

Įspūdingiausia aplankyta šalis. Didžiausią įspūdį padarė miestas – Varšuva, nes stipriai maloniai nustebino, viršijo išankstinius menkus lūkesčius.

Įdomiausias populiariosios kultūros atstovas, reiškinys. Vertikalus vaizdinės medžiagos formatas.