Tavo LRT

2018.09.27 06:47

„Du balsai – viena širdis“ užkulisiai: su kuo duetu dainuotų M. Stonkus ir dėl ko R. Kirilkinas pavydi pusseserei?

Čia intrigų nėra – viskas natūralu, priešingai nei kituose projektuose, kur kažkas kažkam turi įkąsti, sukritikuoti, portalui LRT.lt sako jau antrus metus startuojančio projekto „Du balsai – viena širdis“ komisijos narė Katažina Zvonkuvienė. Projektas naująjį sezoną pasitinka ne tik su nematytais šeimų duetais, bet ir nauju komisijos nariu – laidų vedėju Mantu Stonkumi. Pasak jo, dainuoti linksmiausia duše, mašinoje ir su vaikais, tačiau nuspręsti, ką pakviesti į duetą – misija neįmanoma.

Komisijos nariai jaučiasi lyg sugrįžę į namus

Naujasis komisijos narys laidų vedėjas M. Stonkus sako, kad startuojant projektui jaučiasi kaip per rugsėjo 1-osios šventę: „Žinau, kad bus linksma, bet bus ir sunku, bet bus gerai.“

M. Stonkus atskleidė, kad pats dainuoja mašinoje, duše ir su vaikais. Vis dėlto išsirinkti vieną partnerį duetui – misija neįmanoma. 

„Niekaip negalėčiau eiti tik su vienų iš jų... Labai didelė konkurencija. Ir žmona Indrė, ir Cecilija su Pranciškumi norėtų. Nežinau, čia tas pats, kaip pasakyti, geresnis Sabonis ar Valančiūnas. Jei eičiau ant scenos dainuoti, tai tik su visais“, – įsitikinęs M. Stonkus.

Anot dainininkės K. Zvonkuvienės, jau praėjusiais metais sėdėjusios projekto komisijos nario kėdėje, „Du balsai – viena širdis“ niekada nebuvo konkursas – tai vieta, kur stiprėja šeimos ryšys.

„Šio projekto negalėčiau pavadinti konkursu. Čia dalyviai ateina sustiprinti šeimos ryšius, susipažįsta su kitais atlikėjais ir jų šeimomis, išgirsta jų išgyvenimus, pasisemia idėjų“, – sako K. Zvonkuvienė.

Žinoma atlikėja neslepia, kad pirmą kartą pakviesta būti komisijoje suabejojo – kitų projektų patirtys jau buvo atgrasiusios nuo šio vaidmens.

„Neslėpsiu, kai mane kvietė, aš abejojau, nes žinojau, ką reiškia būti komisijos nariu. Neslėpkime, daugelyje projektų dar prieš eterį numatoma, kad kažkas kažkam turi įkasti, sukritikuoti. Bet projekte „Du balsai – viena širdis“ mes nekritikuojame. Čia intrigų neturi būti – viskas natūralu. O žiūrovui to ir reikia, tada jie mėgausis“, – portalui LRT.lt tikina K. Zvonkuvienė.

Galimybė ne tik pasirodyti scenoje, bet ir pažinti vienas kitą

Projekte kartu su Latvijoje gyvenančia pussesere dalyvaus žinomas dainininkas Ruslanas Kirilkinas. Jis atskleidė, kad jau vaikystėje pusseserei pavydėjo šokių judesių, o ji jam – vokalinių sugebėjimų, tad šis projektas galės išpildyti abiejų svajonę būti scenoje. Vis dėlto tai ne vienintelis dalykas, dėl kurio džiaugiasi atlikėjas. Anot R. Kirilkino, besiruošiant projektui pavyko gerokai suartėti su giminaite.

„Anksčiau tikrai mažiau bendraudavome, o dabar susitinkame dažnai ir daug laiko skiriame pokalbiams. Šis projektas nėra apie konkurenciją ar vokalinių sugebėjimų rodymą, tai apie ryšį tarp šeimos narių“, – portalui LRT.lt sako R. Kirilkinas.

Dar vienas projekto dėka suartėjęs duetas – svainiai Saulius ir Julija. „Prieš kelias savaites sulaukiau skambučio ir Julijos pakvietimo. Pats dainavau karo akademijoje, grojau orkestre, tai apie dalyvavimą svarsčiau apie 15 minučių. Galima sakyti, iš karto sutikau“, – tikina dalyvis Saulius.

Anot jo, dalyvavimas šiame projekte – ypatingas, nes prieš tai su giminaite susitikdavo itin retai – tik per šventes.

„Susitikdavome tik per didžiąsias šventes. O dabar tiek darbo dienas, tiek savaitgalius leidžiame kartu. Nuolatos susirašinėjame. Palyginus su praėjusiais metais, susitinkame milijoną kartų dažniau. Be to, pamačiau Saulių visai iš kito kampo ir kitaip pažinau“, – apie suartėjimą su šeimos nariu pasakoja Julija.

Projekte „Du balsai – viena širdis“ pasirodys ir patys mažiausieji – mama Irena į kompaniją pasikvietė vos septynerių dukrą Frėją.

„Esu dainavimo mokytoja darželyje, o dabar bandau ugdyti ir dukros talentą dainuoti. Tai mūsų pirmas projektas, todėl tikrai jaudinames“, – sako Irena, o Frėja priduria, kad mama labai atsakingai rinkosi dainą – girdėjo, kaip buvo sakoma, kad „tai labai svarbus reikalas“.

Dar vienas mamos ir dukros duetas – Ieva ir Ilona, kurios teigia susibūrusios dėl muzikos. „Tik atvykus į televiziją mama mane ramino, aš jaučiau labai didelį nerimą“, – tikino Ieva.

Vis dėlto mama Ilona paaiškino, kad nėra ko bijoti: „Baimę jaučia artistai, lipantys į sceną, ir tai yra labai gerai. Bet mama – ne artistė, tai ji ir lipa į sceną tik dainuoti.“

Pirmoji antrojo „Du balsai – viena širdis“ sezono laida – jau spalio 6d. per LRT.