Tavo LRT

2018.10.07 10:20

„Du balsai – viena širdis“: žiūrovų ir komisijos širdis pavergė sutuoktinių duetas

Viktorija Juškauskaitė, LRT.lt2018.10.07 10:20

Laidos „Du balsai – viena širdis“ metu paaiškėjo pirmieji duetai, patekę į kitą etapą. Sudėjus publikos ir komisijos balus, daugiausia simpatijų surinko penkios poros: Nerijus ir Milda Sadauskai, Giedrė Lukienė ir Saulė Lukaitė, Ruslanas Kirilkinas ir Julija Gurecka Fjodorova, Irena Jokšienė ir Frėja Gineitytė bei Julija Karaliūnaitė ir Saulius Šilinis.

Žiūrovų studijoje skirti balsai:

I. Jotkėlienėi ir I. Jotkėlaitei – 62

A. Švilpauskui ir I. Švilpauskei – 88

J. Karaliūnaitei ir S. Šiliniui – 116

N. Antanaitienei ir M. Mažliokaitei – 73

I. Jokšienei ir F. Gineitytei – 119

R. Kirilkinui ir J. Gureckai Fjodorovai – 107

G. Lukienei ir S. Lukaitei – 93

N. Sadauskui ir M. Sadauskienei – 104

Komisijos nariai savo favoritams skyrė po 30, 20 ir 10 balų. Pirmoji nuomonę išreiškė atlikėja K. Zvonkuvienė. 30 jos balų atiteko N. Ir M. Sadauskams, 20 – R. Kirilkinui ir J. Gureckai Fjodorovai, 10 – A. Švilpauskui ir I. Švilpauskei.

Savo ruožtu dainininkė D. Filmanavičiūtė 30 balų atidavė R. Kirilkinui ir J. Gureckai Fjodorovai, 20 – N. ir M. Sadauskams, 10 – G. Lukienei ir S. Lukaitei. 

Aktorius M. Stonkaus nuomonė panaši: 30 balų skyrė N. ir M. Sadauskams, 20 – R. Kirilkinui ir J. Gureckai Fjodorovai, o 10 – G. Lukienei ir S. Lukaitei.

E. Genio/LRT nuotr.

Dalyvių pasirodymai

Prasideda antrasis pramoginės laidos „Du balsai – viena širdis“ sezonas. Šiemet, kaip ir pernai, laidą ves Jurgita Jurkutė-Širvaitė. Komisijos nariai – atlikėja Katažina Zvonkuvienė, dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė ir aktorius M. Stonkus.

Šeimų duetus pradėjo nuotaikingas M. Stonkaus, J. Jurkutės-Širvaitės, K. Zvonkuvienės ir D. Filmanavičiūtės pasirodymas – naujasis kvartetas atliko dainą „Gimiau pačiu laiku“.

E. Genio/LRT nuotr.

Tik šiemet komisijos nario kėdę užėmęs televizijos laidų vedėjas M. Stonkus iškart pažadėjo būti spalvingu teisėju: „Būsiu toks, kokio manęs paprašė vaikai. Jie sakė: „Tėti, būk geras, ant nieko nepyk.“ K. Zvonkuvienė pridūrė: „Mes su Dovile būsime tavo du balsai, o tu – mūsų viena širdis.“

E. Genio/LRT nuotr.

Pirmasis į sceną žengė muzika gyvenančių mamos ir dukros duetas. Ilona Jotkėlienė ir Ieva Jotkėlaitė atliko miško brolių dainą „Mėnulis tikras tėvas jo“.

Po šio pasirodymo laidos vedėja skatino apsikabinti: „Tai buvo taip tikra, susiglauskime.“

Pasirodymu džiaugėsi ir D. Filmanavičiūtė: „Jūs mane beprotiškai pradžiuginote. Manau, kad neįmanoma niekaip prasmingiau ir gražiau pradėti antrojo sezono. Užkulisiuose girdėjau, kad Ilona ir Ieva atrado naują laiko leidimo būdą – muzikavimą drauge.“

Mamos ir dukros duetas K. Zvonkuvienei priminė jos pačios motiną. Pasak atlikėjos, mama visada pastūmėdavo daryti tam tikrus dalykus – dabar K. Zvonkuvienės laikas.

„Kai prasidėjo pirmasis sezonas buvo tiek daug emocijų, kai pamatydavome į sceną lipančius tėvus ir vaikus. Noriu pasveikinti jus dėl užsispyrimo. O dukrai norėčiau passakyti komplimentą – jūsų balso tembras yra nuostabus“, – komentavo dainininkė.

M. Stonkus pripažino, kad nubraukė ašarą: „Aš esu jautrus vyras, nors niekas ir nežino. Kai pradėjote pasirodymą, galvojau, ar išlaikysiu tą santūrumą ir šaltumą. Jums užtraukus pirmąsias natas per mano kūną nubėgo šiurpuliai. Jūsų pasirodymas priminė mane ir mano tėtį.“

E. Genio/LRT nuotr.

Antrieji – televizijos ir radijo laidų vedėjas Arnas Švilpauskas ir jo dukterėčia Indrė Švilpauskė. Savo pasirodymui duetas pasirinko Neringos Čereškevičienės kūrinį „Pupa“.

„Ar atsimenate, kad su šia dain N. Čereškevičienė dalyvavo nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje? Aš, kaip ekspertas, tai iškart prisiminiau. Šiame projekte ši daina skambėjo labai gražiai ir gimė naujam savo gyvenimui. Indre, tu esi talentinga ir energinga. Kai dalyvausite kitoje laidoje, noriu, kad tu būtum lyderė ir dueto vedlys“, – patarė aktorius.

K. Zvonkuvienė prieštaravo M. Stonkaus pastabai: „Aš įžvelgiau kitokią pusę. Manau, kad ji ir yra ta pupa, kuri viską diriguoja. Pažinodama Arną, norėčiau pasakyti, kad obuolys nuo obels netoli nuriedėjo. Sveikinu, nuotaikingas ir charizmatiškas pasirodymas. Į jus gera žiūrėti, ačiū.“

„Pritariu kitiems komisijos nariams – mane kankina nuojauta, kad visiems likusiems dalyviams bus sunku jus pralenkti linksmumo prasme. Indre, jei norėsi patarimo, kaip susidoroti su vyriškiais, kurie pamiršo detales, kreipkis į mus“, – sakė D. Filmanavičiūtė.

E. Genio/LRT nuotr.

Vėliau dainavo operos solistė Julija Karaliūnaitė ir karininkas Saulius Šilinis. Svainiai žiūrovams dovanojo dainą „Laikas“ – reperio Luko ir Lietuvos operos tenoro Virgilijaus Noreikos atliktą dainą.

„Tai stipri daina, bet norime ją parodyti iš kitos pusės, per savo gyvenimo istoriją. Mes iš tų žmonių, kurie džiaugiasi kiekviena gyvenimo akimirka“, – kalbėjo S. Šilinis.

Išgirdusi dainą komisijos narė D. Filmanavičiūtė susižavėjo S. Šiliniu: „Man širdį glosto, kad jūs, būdamas karininkas, laisvalaikį leidžiate dainuodamas. Šiek tiek jautėme jaudulį, bet, manau, kad ta rimtis, kurią mes matėme Julijos balse ir veide, užkrečiama. Sauliau, jūs turite perimti tą ramybę. Julija, jūsų klausyti buvo nerealu. Ačiū, kad atnešėte operą į šią sceną.“

„Julija, neturiu teisės prie jūsų prikibti. Matosi, kad esate profesionalė. Sauliau, pasirodymo metu skaitėte dainos žodžius kaip dramos teatro aktorius, man buvo linksma. Situaciją pataisėte vieta, kai dainavote kartu. Buvo gera žiūrėti“, – gyrė M. Stonkus

K. Zvonkuvienei svainių pasirodymas priminė maestro V. Noreiką. Atlikėja su žiūrovais pasidalijo jautria istorija.

„Jaučiu ryšį su šia daina. Kūrinį su choru atlikome prieš septynerius metus. Man ji artima ir išskirtinė. Tada ne visi mane priėmė ir palaikė ar mėgo, bet tas didis žmogus, V. Noreika, sutiko ir su mumis sudainavo šį kūrinį. Šiandieną jūs tai padarėte su didžiuliu jausmu ir emocija. Buvo gera sugrįžti į prisiminimus“, – kalbėjo ji.

E. Genio/LRT nuotr.

Paskui su daina „Myliu gyvenimą“ pasirodė mama Neringa Antanaitienė ir jos dukra Meda Mažliokaitė. N. Antanaitienė dirba vaikų globos namuose, kol atžala savo laiką skiria mokslams.

Atlikėja K. Zvonkuvienė džiaugėsi, kad merginos pasirinko būtent jos kūrinį: „Jūs atrodėte puikiai, jaučiuosi pakylėta, kad pasirinkote mano dainą, nors ją ir nelengva atlikti.“

„Tik panevėžiečiai moka taip šėlti. Meda, mačiau, kaip džiaugeisi buvimu ant scenos, turi visus duomenis, kad kažkada pakeistum šios laidos vedėję, bet tam reikia labai daug dirbti“, – šypsojosi M. Stonkus.

D. Filmanavičiūtė siuntė linkėjimus N. Antanaitienės ir M. Mažliokaitės namiškiams: „Jūs, berniukai, privalote saugoti šiuos deimantus.“

E. Genio/LRT nuotr.

Po jų – kitas mamos ir dukros duetas. Į sceną žygiavo laisvalaikiu dainuojanti Irena Jokšienė ir mokinė Frėja Gineitytė. Jos atliko kūrinį „Sparnai gerumo“.

„Frėja, ant scenos tu buvai fantastikša. Matėme, kad visą laiką žiūrėjai į mus, komisijos narius, ir mes tave stebėjome“, – sakė M. Stonkus.

D. Filmanavičiūtė patarė mergaitei atidaryti žvaigždžių mokyklą – ji puikiai jautėsi ant scenos.

K. Zvonkuvienė pritarė kolegoms ir pridūrė: „Didelio jaudulio iš jūsų poros nepajutau. Noras ir pasitikėjimas savimi jums padėjo. Jūs artistiškos, muzikalios ir įdomios. Esate pavyzdys.“

E. Genio/LRT nuotr.

Šeimų duetuose jėgas išbandė ir dainininkas Ruslanas Kirilkinas bei grožio industrijoje dirbanti Julija Gurecka Fjodorova. Pusbrolis ir pusseserė pasirodė su kūriniu „Gyvenu“.

Po pasirodymo D. Filmanavičiūtė pripažino jau turinti savo lyderius: „Man tai vienareikšmiškai geriausias šio vakaro pasirodymas. Ruslanas gerai pažįstamas, todėl kitiems gali pasirodyti, kad profesionalas negali varžytis. Kita vertus, Julija, jūsų balso tembro galėtų pavydėti dauguma atlikėjų. Iš šono profesionalai atrodo nepalaužiami ir tvirti, kaip gražu žiūtrėti į juos, kai į sceną išeina su šeimos nariais: balsas, lūpos, rankos dreba. Esate mano favoritai.“

Komisijos narės mintims pritarė ir K. Zvonkuvienė: „Dovilė viską susakė – buvo gražu ir žavu. Smagu žiūrėti į profesionalus, kurie neša jaudulį į sceną, kai dainuoja su šeima, tačiau išlaiko vokalą, meilę scenai ir žiūrovui. Jūs – lyderiai. Anot M. Stonkaus, R. Kirilkinas spinduliavo ne jaudulį, o džiaugsmą.

E. Genio/LRT nuotr.

Vėliau laidoje dainą „My Baby Cares for Me“ atliko džiazą mylinčios Giedrė Lukienė ir Saulė Lukaitė. Tai – mamos ir dukros duetas.

S. Lukaitė išdavė, kad yra be galo laiminga, dalyvaudama šeimų duetuose: „Aš džiaugiuosi, nes tokia proga pasitaiko retai.“

„Manau, kad per daug apsikrovėte: smuikas, šokiai, fortepijonas. Jūs ir taip esate puikios ir talentingos, į kitą etapą tikrai pateksite“, – žadėjo M. Stonkus.

K. Zvonkuvienė matė ne tik plačią atlikėjų šypseną, bet ir netoliese sėdinčių namiškių: „Mačiau, kad šeima labai jus palaiko. Jūsų pasirodymas – profesionalus. Šioje scenoje retai išgirstame džiazą. Visiems patiko, žmonės šypsojosi ir plojo.“

„Į jus pasižiūrėjus, neatrodo, kad tai mamos ir dukros duetas. Jūs paperkate savo artistiškumu, profesionalumu. Perkaičius jūsų vardus pagalvojau, kaip pramsinga – Saulė ir Giedrė. Į šią laida atnešėte daug saulės ir giedros“, – kalbėjo D. Filmanavičiūtė.

Po komisijos komentarų S. Liukaitė dėkojo komisijai ir žiūrovams: „Šis projektas įkvepia, be to, leidžia ir mums suartėti, ačiū.“

E. Genio/LRT nuotr.

Paskutinieji dainavo scenos technikas Nerijus Sadauskas ir dekoratorė Milda Sadauskienė. Jiedu – vyras ir žmona. Pramoginėje laidoje šeima pasirodė su kūriniu „Nemiga“.

K. Zvonkuvienė dalyviams patarė: „Jei kada susipyksite, atsigręžkite vienas į kitą ir dainuokite. Muzika daro stebuklus, tvirtybės jūsų šeimai.“

„Tai pirmoji lopšinė, kurią dainavau savo pirmagimei. Tai vienintelė daina, kurią moku nuo pat pradžių iki pat pabaigos. Mano myliniausia daina. Noriu jums padėkoti už įkvėpimą ir pavyzdį. Jaučiau Nerijaus įtampą, tačiau Milda nuramino“, – dalijosi M. Stonkus

„M. Stonkus dainavo kartu su jumis, girdėjau. Nenoriu baigti vakaro liūdna gaida. Mano širdis dainuoja. Džiaugiuosi, kad turime jauną šeimą, kuri primena, kaip svarbu darna ar skraidančios keptuvės. Ačiū už puikius jausmus“, – dėkojo D. Filmanavičiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt