Tavo LRT

2018.09.25 11:52

Emigrantė Nyderlanduose patyrė nesėkmių laviną: aš tik verkiau ir prašiau namo

LRT.lt 2018.09.25 11:52

Palyginti su tuo, ką teko ištverti išvykus, Lietuvoje – tikras rojus, LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ pasakos Gabrielė. Beveik per metus, praleistus Nyderlanduose, jai teko ištisas dienas valgyti tik obuolius, patirti penkias santykių krizes su vaikinu, o žadėtas užmokestis taip ir liko nesumokėtas. 

Viskas prasidėjo nuo to, kad šešeriais metais vyresnis jos vaikinas Rolandas, nieko blogo nenorėdamas, pasiūlė važiuoti į Nyderlandus užsidirbti. Sakė, kad viskas bus paprasta. Gabrielė metė darbą parduotuvėje, jiedu greitai susikrovė daiktus ir išvažiavo, neturėdami jokio tikslesnio plano: manė, kreipsis į įdarbinimo agentūrą ir iškart pradės dirbti.

Tokią ateitį Gabrielei buvo nupiešęs Rolandas, kuriam vėliau pačiam teko susiimti už galvos, nes pora patyrė didelę nesėkmių laviną: vieną baisų darbą keitė kitas, dar sunkesnis, o darbdaviai iš jaunų lietuvių vis tyčiojosi.

Laidos kūrėjų nuotr.

Kai nusiteikę avantiūrai jie išvyko į Nyderlandus, turėjo tik pilną baką kuro ir penkis šimtus eurų. Visi tie pinigai jau seniausiai buvo išleisti, o to, ką užsidirbo Nyderlanduose, net būsto nuomai nebūtų užtekę. Darbdaviai emigrantus apgavo jau pirmą mėnesį, nesumokėję žadėto užmokesčio.

Jau kelis kartus uždarbiavęs svetur, tokio darbdavių elgesio su samdiniais laidos „(Ne)emigrantai“ herojės mylimasis dar niekur nebuvo matęs. Savo merginai jis žadėjo pasakišką gyvenimą, o ji tik verkė ir prašė grįžti į gimtąjį Kauną.

„Gyventi reikėjo kur nėra čiužinių, nėra lovų, kur kambaryje ištiesus rankas aš netilpau. Nebuvo nei vienos lovos, miegojom ant žemės“, – baisias gyvenimo sąlygas prisimena Gabrielėkuri prisipažįsta per tą laikotarpį išgyvenusi mažiausiai penkias santykių krizes. 

„(Ne)emigrantai“ – jau šį antradienio vakarą 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.