Tavo LRT

2018.09.24 18:16

Popiežiaus vizito transliacijos sulaukė didžiulio susidomėjimo

LRT.lt 2018.09.24 18:16

Popiežiaus Pranciškaus apsilankymo Lietuvoje renginius ir specialias vizitui nušviesti skirtas laidas transliavusi LRT TELEVIZIJA savaitgalį buvo žiūrimiausia Lietuvoje. Preliminariais auditorijos tyrimų bendrovės „Kantar TNS“ duomenimis, šeštadienį LRT TELEVIZIJĄ žiūrėjo daugiau kaip ketvirtadalis – 25,1 proc., sekmadienį – 21,1 proc. visos TV auditorijos Lietuvoje.

Rekordiškai žiūrimos buvo Šventojo Tėvo pasitikimo Vilniaus oro uoste (46,8 proc. visos TV auditorijos) ir apsilankymo prezidentūroje (46,7 proc.) tiesioginės transliacijos šeštadienį bei apsilankymo Kauno Santakos parke (38,9 proc.) tiesioginė transliacija sekmadienį.

Lyginant su kitomis rugsėjo dienomis, šį šeštadienį ir sekmadienį LRT TELEVIZIJĄ preliminariais duomenimis žiūrėjo apie 300 tūkst. žiūrovų daugiau. Iš jų apie 100 tūkst. – jauni žiūrovai iki 34 metų, tai sudaro 16,8 proc. visos TV auditorijos Lietuvoje.

Savaitgalį gerokai šoktelėjo ir portalo LRT.lt, tiesiogiai transliavusio popiežiaus vizito renginius, lankomumas. Interneto auditorijos tyrimų bendrovės „Gemius“ duomenimis, šeštadienį portale apsilankė beveik 30 tūkst. lankytojų daugiau nei vidutiniškai, beveik dvigubai išaugo ir tiesioginio srauto žiūrovų skaičius. Vidutiniškai per savaitgalį portale apsilankė 47 proc. daugiau lankytojų nei įprastą dieną.

„Tai puikus įrodymas, koks svarbus Lietuvai Šventojo Tėvo vizitas. LRT profesionalai – daugiau kaip 100 transliavusių ir turinį kūrusių žmonių – padarė viską, kad žiūrovai, klausytojai ir skaitytojai taptų šio istorinio įvykio dalimi. Tai, ką pamatė žiūrovai tiesioginių transliacijų metu – tik mūsų darbo dalis, daugybė darbų liko už kadro – kelis mėnesius tam intensyviai rengėmės. Džiugu, kad transliacijos praėjo sklandžiai ir pateisino Lietuvos auditorijos lūkesčius“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.