Naujienų srautas

Tavo LRT2018.09.24 23:20

LRT PLIUS naujienos: nuo sveikatos laidų iki japonų dokumentikos

Naujasis LRT PLIUS kanalas daugiau dėmesio skirs klausos negalią turintiems žmonėms ir atsisakys įprasto transliacijų kartojimo, portalui LRT.lt sako televizijos prodiuseris Marius Siparis. Jo teigimu, pakeitus pavadinimą, kultūra niekur nedings – jos bus į valias. Be to, priduria prodiuseris, džiugina geri rezultatai – antrojo kanalo žiūrimumas padidėjo.

Nuo spalio 1 dienos antrasis LRT kanalas keičia pavadinimą – LRT KULTŪRA bus vadinama LRT PLIUS. Pasak televizijos prodiuserio M. Sipario, bus daug naujovių.

„Transliuosime kasdienes kultūros žinias „Kultūros diena“, kurias ves Gerūta Griniūtė, Živilė Kropaitė ir Dominykas Vaitiekūnas. Kalbėsime apie tai, ko neparodo „Panorama“ ar kitos pagrindinio kanalo informacinės laidos. Apžvelgsime visa, kas vyksta kultūriniame pasaulyje. Laida truks 15–20 min, vėliau galbūt bus ir ilgesnė“, – tikina prodiuseris.

Pasak jo, „Kultūros diena“ – LRT PLIUS stuburas kaip „Panorama“ pirmajame kanale: „Prieš kultūros žinias transliuosime dokumentikos vakarus mokslo, istorijos, politikos temomis. Rodysime japonų ir portretinę dokumentiką apie užsienio kino grandus, o po žinių eis į gestų kalbą verčiama „Panorama“ ir filmų juosta – elito arba Europos kinas, detektyviniai serialai.“

M. Siparis, P. Lileikio nuotr.

Originalios laidos – savaitgaliais

Naująsias laidas LRT PLIUS žada transliuoti ne darbo dienomis, o šeštadieniais ir sekmadieniais, dažniau – iki pietų.

„Šeštadieniais – sveiko gyvenimo būdo laida „Į sveikatą“, muzikinė laida „Garsiau“, kino laida „Už kadro“. Dienos metu rodysime spektaklius, operas ir baletą. Vakare – nauja Sauliaus Pilinkaus laida „Daiktų istorijos“, kurioje bus pasakojama apie lietuviškus daiktus (ir ne tik). Pirmus 8 šeštadienio vakarus turėsime Alfredo Hitchcocko kino žvaigždžių alėją, rodysime geriausius jo filmus, taip pat bus ir režisieriaus Pedro Almodovaro kino vakarai. Šis žanras tikrai sustiprės“, – kalba M. Siparis.

Sekmadieniais televizijos ekranuose žiūrovai galės išvysti laidą „Kultūringai su Nomeda“. Prodiuseris M. Siparis šią laidą vadina kanalo perliuku: „Vedėja Nomeda Marčėnaitė kalbėsis su įžymiais Lietuvos žmonėmis. Nebus sprendžiamos kultūrinės problemos. Bus aptariama tai, kad kultūra yra ne tik menas, dailė ar teatras.“

Paklaustas, kokias sporto naujienas rodys antrasis LRT kanalas, M. Siparis sako, kad bus ir sporto transliacijų. „Prisijungia FIBA, taip pat transliuosime plaukimą, Sartų lenktynes, irklavimą ir kitus įvykius“, – vardija jis.

Iš ekranų nedings įprastos nišinės transliacijos: „LRT PLIUS kanale rodysime Vilniaus knygų mugę, „Poezijos pavasarį“ ir Nacionalinį diktantą. Be to, su tarptautinio literatūros festivalio „Vilniaus lapai“ organizatoriais tariamės dėl transliacijų laiko. Kalbame, ar rodysime tiesiogiai, o galbūt perkelsime į portalą LRT.lt.“

LRT PLIUS savaitės programoje numatomos ir keturios muzikinės pozicijos, kurios bus skirtos įvairioms amžiaus grupėms.

„Kiekvieną paskutinį mėnesio penktadienį leisime „LRT OPUS ore“ muzikinių koncertų ciklą, įprastais penktadieniais skambės jaunimo pamėgtos grupės, tokios kaip G&G sindikatas, Lilas ir Innomine bei kita. Leisime „Laiko patikrintą muziką“, o šeštadienio vakarais, po Hitchcocko kino, – „Muzikos pasaulio žvaigždės“– tai pasaulinio lygio atlikėjai, pavyzdžiui, Violeta Urmanavičiūtė-Urmana arba Nomeda Kazlaus, be to, gros ir užsienio atlikėjai. Sekmadieniais skambės lengva klasikinė muzika, Vilniaus ar Kauno filharmonijos koncertai“, – programą dėsto prodiuseris M. Siparis.

E. Genio/LRT nuotr.

LRT PLIUS atsisako įprasto laidų kartojimo

LRT KULTŪROS kanale žiūrovai gali pastebėti nemažai kartojamų transliacijų. Prodiuserio teigimu, ši situacija tikrai keisis: „Bus tik mūsų originalių laidų kartojimai, pirmadienio–trečiadienio vakarais, po filmų, kartosime kultūrines ir istorines laidas „Lietuvos kolumbai“, taip pat leisime serialus: „Partizanai“, „Laisvės kaina“. Kartojimų iš senųjų laidų ar pagrindinio kanalo – mažai, tik „Istorijos detektyvai“.

Šiuo metu nuo pirmadienio iki ketvirtadienio antrasis LRT kanalas kartoja serialą „Giminės“.

„Jį pradėjome rodyti nuo pačios pirmos serijos dar praėjusiais metais, nes gegužę „Giminės“ šventė 25-metį. Kadangi sukurta daug serijų, nenorėjome nutraukti ciklo. Vėliau, kai pasibaigs, prasidės užsienietiškas serialas „Seserys“, ėjęs per pagrindinį kanalą“, – situaciją aptaria M. Siparis.

Pranešus apie antrojo kanalo pavadinimo keitimą, atsirado nemažai skeptikų, o žiūrovai išsigando, kad nebeliks kultūros. Prodiuseris pažymi, kad atvirkščiai – kultūros bus kur kas daugiau.

„Kultūros bus į valias ir netgi daugiau, nes atsirado „Kultūros diena“. Muzikinė laida „Garsiau“ kalbės apie muziką, jaunus ir dar tik kylančius atlikėjus ar grupes, nebus klasikinio žanro. Lieka laidos apie dailę, kultūrinį paveldą, architektūrą, taip pat „7 Kauno dienos“. Andrius Rožickas ir toliau ves visų pamėgtą laidą „Stambiu planu“.

LRT PLIUS apims daugiau žanrų, nes vien kultūra varžė kanalą, neleido įdėti daugiau platesnę auditoriją siekiančių laidų. LRT PLIUS suteikia daugiau laisvės, taip galime kelti žiūrimumą, kuris nebuvo didelis. Siekiame geresnių rezultatų, norime pritraukti daugiau žiūrovų“, – sako M. Siparis.

Anot jo, daugiau dėmesio bus skiriama klausos negalią turintiems žmonėms: „Kaip minėjau, į gestų kalbą versime „Panoramą“, tad ją rodysime tuo pačiu metu kaip ir per pagrindinį kanalą. Savaitgaliais – po dvi valandas laidų gestų kalba.“

Prodiuseris M. Siparis sako jau pastebėjęs, kad antrasis LRT kanalas pasiekė gerų rezultatų: „FIBA transliuojama per abu LRT kanalus, tad greitai pamatėme, kad žmonės prieš arba po rungtynių žiūri kultūrines laidas apie dailę, paveldą ir kita. Be to, pakilo ir mūsų žiūrimumas – anksčiau auditorijos dalis procentais siekė 1,1, o dabar – 1,5.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą