Tavo LRT

2018.09.19 19:21

„Mano mama gamina geriau!“ – E. Daugėlaitės ir jos mamos burokėlių karpačio

LRT.lt 2018.09.19 19:21

Didžiausias iššūkis ne dalyvauti, bet surasti tuos receptus, pagal kuriuos nereikėtų gaminti 2–3 valandas, sako kulinariniame šou „Mano mama gamina geriau!“ dalyvaujanti Eglė Daugėlaitė. Kita savo įgūdžius virtuvėje taip pat demonstruosianti garsių moterų pora – dainininkė Giulija Baužienė su dukra operos dainininke Monika Sakalauskaite-Falcon.

„Kai išgirdau siūlymą dalyvauti, sunerimau, kad mama šio iššūkio nepriims. O klydau! Didesnis iššūkis buvo surasti tuos mamos receptus, kuriems pagaminti nereikėtų 2–3 val. Mamos patarimo visada prašau, kai kepame žvėrienos kepsnius, o mamos keptas naminis paštetas paperka net tuos, kurie sako nevalgantys kepenėlių. Žodžiu, mano mama gal negamina įmantriausiai, bet tai, ką gamina, žino geriausiai“, – šypsosi E. Daugėlaitė.

Kuris duetas gamina geriau, pasakys vieno geriausių Lietuvoje restoranų bendraturtis Romas Zakarevičius. Apžiūrėjęs ir paragavęs patiekalą, virtuvės guru turės nuspręsti, kuri šeima yra vertesnė laidos prizo.

E. Daugėlaitė, klausydama mamos nurodymų, gamins neįprastą Lietuvoje patiekalą – burokėlių karpačio. „Šis patiekalas yra sveikas. Jį atrado tėtis. Manau, kad ir dukra ne blogiau pagamins“, – sakė ponia Zita. „Buvo labai įdomu žiūrėti, kaip Eglė dirba. Pirma akys, po to – kvapas, o vėliau liežuvis. Labai gražu“, – pastebėjo R. Zakarevičius. O ką profesionalas pasakys apie skonį?

G. Baužienės dukra Monika, mamos padedama, gamins cukinijų blynelius su lašiša. „Monika, daryk viską greitai“, – patarinės G. Baužienė. Gamindama mamos patiekalą, Monika papasakos apie savo gyvenimą JAV. Moteris sakys, kad namie jai netenka gaminti, mieliau ji lankosi mėgstamuose restoranuose ar perka jau pagamintą maistą.

„Tikrieji mano namai yra Niujorke. Amerika yra mano svajonių šalis. Žmonės yra nuostabūs, draugiški. Kiti sako, kad jie neparodo, kokie iš tikrųjų yra. Bet man geriau, tegul žmonės šypsosi negu turi užantyje. Manau, kad mes turime džiaugtis tuo, ka turime. O ne norėti to, ką kaimynas turi. Ir viskas bus super“, – šypsosis Monika, JAV siekianti operos solistės karjeros.

Jauna moteris sakys, kad dažniausiai scenoje jai tenka atlikti dramatiškus vaidmenis. „Visose aš mirštu arba mane nužudo. Arba aš kažką nužudau“, – juokiasi operos pasaulio atstovė, besidžiaugianti sėkminga karjera.

Kuri komanda nugalės, paaiškės jau šį vakarą, 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Laidą veda Martynas Starkus.