Tavo LRT

2018.09.19 12:13

G. Oganauskas apie antrojo kanalo pavadinimą: svarbu rūpintis ne tik iškabomis, bet ir turiniu

LRT.lt 2018.09.19 12:13

Didžiausias nepasitenkinimas kilo dėl to, kad dingo žodis kultūra, apie LRT KULTŪROS pavadinimo keitimą sako LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Gytis Oganauskas. Pasak jo, svarbiausias ne naujasis antrojo kanalo pavadinimas, o turinys, kuriame – kultūros žinios, dokumentika, europietiškas kinas, sportas ir kokybiškos laidos.

Kalbėdamas apie 100 valandų trukusią LRT transliaciją, G. Oganauskas sako, kad iššūkį įveikti pavyko: „Mums tai buvo geras ir naudingas išbandymas – pasiekėme savo auditoriją, su ja pabendravome ir parodėme, kaip atrodo LRT virtuvė. Transliacijoje skirtingos LRT platformos – radijas, televizija ir portalas – dirbo kartu, todėl parodėme pajėgumą. Be to, transliacija mus suvienijo ir vieni kitus geriau pažinome.“

LRT taryba taip pat džiaugiasi 100 valandų transliacijos pasiekimais. Anot tarybos pirmininko Liudviko Gadeikio, tai gera iniciatyva, kuri padeda žiūrovams dar geriau pažinti nacionalinį transliuotoją.

„LRT turi daug skirtingų pajėgų, kurias reikia sujungti. Kartais klausytojai netgi nežino, kad kai kurios radijo laidos priklauso LRT“, – tikina L. Gadeikis.

Pirmininkas pripažįsta dar nesulaukęs gausių visuomenės reakcijų, nes, norint pamatyti bendrą rezultatą, reikia kur kas daugiau laiko, tačiau dabartiniai reitingai įkvepia.

Nuo spalio 1 dienos LRT KULTŪRA atnaujina savo pavadinimą į LRT PLIUS. „LRT taryba pritaria pavadinimo keitimui. Sulaukėme skeptiškų nuomonių, tačiau esmė ne pavadinimas, esmė – turinys. Vasaros metu diskutavome su visuomene ir paaiškinome, ką norime padaryti, tad aistros nurimo, tačiau visada lieka nepatenkintų“, – aiškina LRT tarybos pirmininkas L. Gadeikis.

Naujasis kanalas aprėps ne tik kultūros, bet ir mokslo, švietimo bei kitas sritis. Anot pirmininko, LRT PLIUS pritrauks daugiau žiūrovų.

„Televizija negali būti specifinė, tai masinis produktas. Tikiuosi, kad ji pasidarys žiūrimesnė, nes naujas formatas bus įdomesnis. Jau dabar girdime puikių atsiliepimų apie naująsias laidas“, – pasakoja L. Gadeikis.

Paklaustas, kaip keisis kanalas LRT KULTŪRA, G. Oganauskas pirmiausia kalba apie kokybiškesnį turinį: „Svarbiausias tikslas – antrąjį LRT kanalą pagerinti, kad jame nebūtų tik kartojimai. Norime kanalą struktūruoti, kad atsirastų daugiau kultūrinio turinio. Pavadinimo keitimas nebuvo mūsų pagrindinė užduotis, svarbiausias – turinys. Kanale LRT PLIUS atsiras jį siejantis dalykas – kiekvieną dieną rodomos kultūros žinios „Kultūros diena“.

Taip pat žiūrovai galės išvysti dokumentinį, europietišką kiną. Norime susidaryti įspūdį, kad LRT PLIUS – kokybiškas laisvalaikio kanalas, kuriame – ir sportas, ir dokumentika, ir kinas. Žodis PLIUS – kažkas papildančio ir žvelgiančio giliau“, – sako generalinės direktorės pavaduotojas.

Be to, priduria, jis, pranešus apie pasikeisiantį antrojo LRT kanalo pavadinimą, visuomenei kilo klausimų dėl turinio: „Didžiausias nepasitenkinimas kilo tuomet, kai dingo žodis kultūra. Reikėtų rūpintis ne vien iškabomis, bet ir tuo, kas viduje – kanalas taps dar kokybiškesnis. Iki metų pabaigos tikimės, kad LRT PLIUS norės įsijungti ir tie kurie domisi kultūra ir tie, kuriuos pavyks užkabinti geru turiniu.“

Seime vis dar vyksta specialiosios komisijos tyrimas dėl LRT veiklos. LRT tarybos pirmininkas L. Gadeikis žada, kad tyrimas turėtų baigtis šią savaitę.

„Tyrimo baigtis nuo mūsų nepriklauso, bet manau, kad tai baigsis šią savaitę. Neseniai su generaline direktore dalyvavome Seime suburtos komisijos posėdyje, kuriame buvo pristatytos idėjos. Manau, kad trečiadienį bus dar aiškiau, nes vėl vykstu į posėdį. LRT taryba darys viską, kad nacionalinio transliuotojo nepriklausomumas būtų išsaugotas“, – tikina L. Gadeikis.

Parengė Viktorija Juškauskaitė ir Gertrūda Stripeikytė.