Tavo LRT

2018.09.18 17:00

Anglijos lietuvės istorija: nuo depresijos išgydė neįprastas darbas

LRT.lt2018.09.18 17:00

Pajutus dviaukščio autobuso dydį, apima siaubas, tačiau toks iššūkis padeda susitvarkyti su depresija, LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ pasakos iš Vilniaus kilusi Monika Vingilienė. Rytų Anglijoje esančiame Noridžo mieste įsikūrusi lietuvė autobuso vairuotojo egzaminą išlaikė dar gimtinėje, tačiau įsidarbino svetur – dabar ji yra vienintelė moteris visoje vairuotojų kompanijoje mieste.

Prieš trejus metus po skyrybų M. Vingilienė ryžosi visiškai pakeisti gyvenimą ir su aštuonerių metų sūnumi persikėlė gyventi į Angliją. Lietuvoje net nevažinėjusi viešuoju transportu moteris staiga nusprendė, kad būti vairuotoja jai patiktų. „Pajutau, kad tai iššūkis, o man to reikėjo. Ko nors naujo išmokti, ką nors naujo išbandyti“, – savo apsisprendimą aiškina ji. Dar gyvendama Lietuvoje ji išsilaikė autobuso vairuotojo kategorijos egzaminą, o dabar sėkmingai kursuoja Noridžo mieste.

Atsinaujinusioje laidoje „(Ne)emigrantai“ šį vakarą M. Vingilienė pasakos, kaip pirmą kartą sėdo prie dviaukščio milžino vairo. Pajutus jo gabaritus, pasak lietuvės, apėmė siaubas. Visgi moteris pripažįsta, kad ši profesija nėra pati pelningiausia. Visą gyvenimą vairuodamas autobusą turtingas tikrai netapsi, tačiau gyventi galima, sako ji. „Jeigu gerai ir daug dirbi, tai uždirbi. Man su vaiku užtenka“.

Po 40-tojo gimtadienio iš esmės pakeitusi gyvenimą ir Anglijoje netikėtai naują širdies draugą susiradusi M. Vingilienė ragina ir kitus nebijoti iššūkių. „Nebijokite imtis naujos veiklos, nebijokite keisti darbo, tai labai padeda. Svarbiausia – mylėti save, tada tave mylės ir kiti“, – šypsosi autobuso vairuotoja iš Lietuvos.

Visa M. Vingilienės emigracijos istorija – šį vakarą, 19.30 val., laidoje „(Ne)emigrantai“ per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt