Naujienų srautas

Tavo LRT2018.09.17 20:11

M. Garbačiauskaitė-Budrienė: LRT įgyvendins dar didesnes ambicijas

LRT.lt 2018.09.17 20:11

„Daug nuveikėme integruodami turinį tarp trijų skirtingų LRT medijų ir septynių skirtingų LRT kanalų. Atrodo, auditorija vis labiau ima suvokti LRT ne tik kaip televiziją, o kaip medijų visumą. Kad ši visuma turi daug potencialo, parodė „100 valandų Lietuvai“ projektas, kuriame vienodai svarbūs buvo ir televizija, ir radijas, ir portalas“, – savo „Facebooko“ paskyroje rašo LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Pateikiame LRT vadovės M. Garbačiauskaitės-Budrienės įrašą:

Nuolat atsiskaitau LRT tarybai, noriu atsiskaityti ir jums. Įspėju, bus ilgas įrašas, nes per 5 mėnesius nuveikėm daug.

Turinys

Portalas, esu įsitikinusi, dar tik parodys tikrąją savo jėgą – šiuo metu intensyviai tam ruošiamės, atnaujinsime dar rudeniui nepasibaigus. Neaprėpiami visų LRT platformų sukuriamo turinio kiekiai pagaliau bus prieinami kiekvienam ir kur kas patogiau negu iki šiol. Nesigilinsiu į technologinius, paieškos sistemos, dizaino atnaujinimus, bet LRT.LT taps turiningu, solidžiu, inovatyviu ir vartotojams patogiu portalu.

Stipriname Naujienų tarnybą – ji tampa atskiru padaliniu LRT struktūroje. Pritraukėme nemažai aukščiausio kalibro profesionalų, gebančių atlikti žurnalistinius tyrimus. Tai – visuomeninio transliuotojo pareiga, ir keista, kad į ją nebuvo žvelgiama rimtai iki šiol. Naujai įkurtas Tyrimų skyrius, kuriame dirba Indrė Makaraitytė, Jurga Tvaskienė, Mindaugas Aušra, Jurgita Čeponytė ir Rūta Juknevičiūtė, pasiryžęs nuversti kalnus, kad Lietuvos auditoriją pasiektų informacija apie korupciją ir sistemines negeroves.

„Panoramoje“ startavusi „Dienos tema“ viršijo mūsų lūkesčius. Akivaizdu, kad mūsų auditorija buvo pasiilgusi nuomonių įvairovės. Tai, kad „Dienos temoje“ aktualijas pasikeisdami lukštena 5 skirtingi profesionalai Rita Miliūtė, Nemira Pumprickaitė, Audrius Matonis, Indrė Makaraitytė ir Vladimiras Laučius – LRT auditorija įvertino puikiai: per vieną rugpjūčio savaitę „Dienos temą“ pamatė beveik 515 tūkst. TV žiūrovų ir dar 15 tūkst. mediatekos lankytojų. Vien TV auditorijos požiūriu, tai yra 77 tūkst. daugiau, negu žiūrėjusių „Dėmesio centre“ pernai tuo pat metu, vadinasi, pasirinkome teisingą kelią. Nuomonių įvairovė yra mūsų auditorijos lūkestis ir nacionalinio transliuotojo pareiga.

Lūkesčius pateisino ir kiti nauji LRT TV projektai: „Gražiausios poetų dainos“ (žiūrimiausia šeštadienio vakaro laida) ir „Mano mama gamina geriau“ (Martynas Starkus) bei „Vartotojų kontrolė“ (Giedrius Drukteinis), kurių auditorija auga.

O šiandien vakare 21.30 val. visus kviečiu į premjerą – atsinaujinusį „LRT forumą“, kurį ves po 15 metų į LRT grįžtantis Raigardas Musnickas – tikras tiesioginio eterio vilkas, kurį ne kartą įvertino profesinė bendruomenė.

Stipriname LRT antrąjį televizijos kanalą. Spalio 1 d. jis startuos nauju pavadinimu LRT PLIUS. Mūsų vizijoje tai – kokybiško turinio laisvalaikio kanalas, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas kultūrai. Pradėsime rodyti kasdienį kultūros žurnalą „Kultūros diena“, kurį ves Gerūta Griniūtė, Dominykas Vaitiekūnas ir Živilė Kropaitė. Tai, ko pasigendate pirmajame, LRT TELEVIZIJOS, kanale, rasite LRT PLIUS. „Panorama“ parodė filmo premjerą, LRT PLIUS „Kultūros diena“ apie tai papasakos plačiau – pakalbins režisierių, aktorius, parodys daugiau papildomo turinio. Minime nacionalinę šventę – pirmasis kanalas transliuoja oficialius renginius, o LRT PLIUS gali parodyti specialią šiai datai sukurtą dokumentiką. Plačiau, daugiau, giliau, papildomai – tokie šio kanalo raktažodžiai. Todėl ir PLIUS. Tikimės auginti šio kanalo auditoriją, o prekės ženklo keitimas kartu bus gera proga atkreipti visuomenės dėmesį. Tikimės, kad tą padaryti padės ir naujasis kanalo veidas – didžiulį televizinį ir kultūrinį įdirbį turinti Nomeda Marčėnaitė su naująja laida „Kultūringai su Nomeda“.

Daug naujų laidų ir balsų radijuje – su mūsų klausytojais sveikinasi Giedrius Masalskis („Tuzinas“), Marijonas Mikutavičius („Darbas – ne vilkas“), Vytaras Radzevičius („Pasaulio puodai“), Rimantė Kulvinskytė („Įkvėpk, iškvėpk“). Jie veda laidas LRT RADIJUJE pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį 12.12 val.

Atsinaujina ir netrukus 15 m. gimtadienį švęsiantis antrasis radijo kanalas LRT KLASIKA. Kultinėje jos laidoje „Homo cultus“ pradės dirbti Rytis Zemkauskas, Aurimas Švedas, Santa Lingevičiūtė, Lukas Devita, Vytis Silius.

Auginame auditoriją eidami pas ją – nuo šiol visus LRT radijo įrašus (tuos, kurie keliauja į Mediateką) galima rasti ir populiariausiose tinklalaidžių (ang. podcast) platformose: spreaker.com, „Google Podcasts“ ir „Spotify“. Įkeltų jau turime per 22 tūkst. valandų.

Ambicijų turime dar didesnių. Jas įgyvendinti mums tenka valdant nesuvaldytą biudžetą ir sprendžiant kelių milijonų eurų paveldėtų įsipareigojimų problemą.

Efektyvi organizacija

Pradėti struktūriniai pokyčiai, suformuota vadovų komanda Gytis Oganauskas, Tomas Rytel, Rūta Putnikienė, Aldaras Stonys, Inga Larionovaitė, Guoda Litvaitienė, Ričardas Baltaduonis.

Struktūriniai pokyčiai leis mums tapti efektyvesne institucija, pagreitins, išgrynins iki šiol ne visada sklandžiai ar logiškai vykusius organizacinius procesus, bus sumažinta vidinė administracinė našta ir biurokratija. Naujoji struktūra palengvins ir svarbiausią – kokybiško turinio kūrimo – funkciją, skatins darbuotojų aktyvesnį įsitraukimą į galutinį rezultatą. Tapsime operatyvesni, skaidresni ir efektyvesni. Būtent to iš mūsų ir tikisi mūsų akcininkai – LRT žiūrovai, skaitytojai ir klausytojai.

Savo patalpose atradome nuomininkų, kurie arba skolingi, arba tiesiog neatlygintinai naudojosi LRT turtu. Mažinamos nuomininkų skolos (per 2 mėn. sumažinta apie 31 000 EUR; ~ 77 proc. ploto išnuomota).

Daugiau nei 40 proc. sumažinti taksi / vidinio autoūkio kaštai.

Peržiūrėtos draudimo sutartys (turtas, IT / technologinė įranga, civilinis draudimas). Analizuojame, kaip sumažinti draudimo kaštus ir juos panaudoti efektyviau.

Peržiūrėjome apsaugos, pastatų priežiūros, valymo paslaugų sutarčių įkainius, paanalizavome įkainius rinkoje. Planuojama iki metų pabaigos atlikti naujus pirkimus, samdyti išorės ekspertus techninėms specifikacijoms parengti, geriausiems pasiūlymams atrinkti. Planuojama atlikti fizinės ir stebėjimo saugos auditą, įvertinti rizikas, pasirengimą ekstremalioms situacijoms.

Įvedėme vidinės vindikacijos funkciją, atnaujinome Korupcijos prevencijos tvarką, skatiname darbuotojus pranešti apie piktnaudžiavimo atvejus, imtis prevencinių veiksmų galimiems piktnaudžiavimams sumažinti.

Mums svarbus skaidrumas, todėl pradėjome skelbti informaciją apie konkursus, darbuotojus, vadovybę, korupcijos prevenciją, socialinę atsakomybę ir pan.

Mažiname popierizmą ir čia nesustosime. Komandiruočių ir atostogų procesai buvo valdomi popieriuje, mes viską perkėlėme į IT sistemą.

Atliekama IT / Technologinių pirkimų detali poreikių analizė, papildomai samdant IT išorės ekspertus poreikiams įvertinti, funkcionalumui pagrįsti – mažinamas nepagrįstų pirkimų skaičius.

Atlikę IT inventorizaciją, aptikome nelicencijuotų IT programų. To negali būti – ėmėme tvarkyti.

Norime, kad darbuotojai geriau jaustųsi dirbdami LRT – atnaujintas LRT klubo / valgyklos meniu, ruošiamasi atnaujinti interjerą.

Tikiuosi, kad LRT gimė naujų tradicijų. Pradėjome organizuoti darbuotojų pusryčius, neformalius plataus ir siauresnio formato susitikimus.

Nežinau, daug tai ar mažai per penkis mėnesius. Spręskite jūs. Aš žinau tai, kad ir toliau nuoširdžiai sieksiu LRT padaryti skaidriausia, operatyviausia, patikimiausia, inovatyviausia ir, svarbiausia – prasmingiausią turinį kuriančia žiniasklaidos grupe. Turime didžiulį potencialą, esame vieninga komanda ir jaučiame visuomenės pasitikėjimą. Jūs įkvepiate mus iššūkiams!

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą