Naujienų srautas

Tavo LRT2018.09.13 23:06

LRT RADIJO žurnalistei V. Pilibaitytei – premija tiriamosios žurnalistikos konkurse

LRT.lt 2018.09.13 23:06

„Arsenas iš giedro dangaus“ – toks LRT RADIJO dokumentinių laidų ciklas susilaukė ne tik didžiulio auditorijos susidomėjimo, bet ir garbingo apdovanojimo. Ciklo autorei, LRT žurnalistei Vaidai Pilibaitytei įteikta Vilniaus politikos analizės instituto tiriamosios žurnalistikos premija už radijo dokumentikos plėtojimą.

2017 m. vasarą Raseinių rajono gyventojai sužinojo apie sveikatai pavojingą medžiagą savo vandenyje. Ražaitėlių ir Šienlaukio gyvenvietėse leidžiama arseno koncentracija tada normą viršijo tris ir keturis kartus. Visos institucijos tikino, kad sureagavo greitai ir problemą išsprendė, nors taršos priežasties vietos aplinkosaugininkas taip ir nerado. Radijo dokumentikoje V. Pilibaitytė atsako į klausimus, į kuriuos atsakymų anksčiau rasta nebuvo.

Visi konkurso laureatai:

Pirmoji premija skiriama Dovydui Pancerovui (15min.lt) už žurnalistinių tyrimų ciklą apie politikos ir verslo ryšius ir jų poveikį viešajai politikai.  

Antroji premija skiriama Michailui Maglovui ir Rytui Staseliui už tyrimus ir publikacijas, atskleidžiančias Lietuvos verslininkų veiklą, apeinant tarptautines sankcijas Rusijos aneksuotame Kryme bei verslo ryšius, keliančius grėsmę nacionaliniam saugumui.

Antroji premija skiriama Šarūnui Černiauskui ir Birutei Davidonytei (15min.lt) už žurnalistinį tyrimą dėl neskaidraus ES paramos panaudojimo atliekų rūšiavimo gamyklų projektams. 

Trečioji premija skiriama Vaidai Pilibaitytei (LRT RADIJAS) už radijo dokumentikos plėtojimą ir dviejų dalių dokumentinių laidų ciklą „Arsenas iš giedro dangaus“.  

Trečioji premija skiriama Mindaugui Aušrai, Jurgitai Čeponytei, Ritai Miliūtei (Laisvės TV) už laidą R.I.T.A. „Putino bankininko draugai Lietuvoje“,  stiprinančią valstybės skaidrumą ir visuomenės atsparumą.

Trečioji premija skiriama Birutei Davidonytei ir Šarūnui Černiauskui (15min.lt) už straipsnių ciklą apie Seimo nario ir jo artimųjų verslo saitus bei atskleistas ES pinigų panaudojimo schemas. 

Šio tiriamosios žurnalistikos konkurso tikslas – skatinti nešališkus ir nuodugnius žurnalistinius tyrimus, padedančius visuomenei geriau suprasti Lietuvos socialinius, ekonominius, politinius iššūkius ir problemas, ginančius visuomenės interesą, žmogaus teises, analizuojančius nacionalinio ir regioninio lygmens viešojo valdymo atvirumą, veiksmingumą ir skaidrumą, socialinės atskirties priežastis, visuomenės atsparumą išorės grėsmėms.

Konkurso laureatams įteikiamos šios premijos: pirmoji premija – 5000 eurų; dvi antrosios premijos – po 3000 eurų; trys trečiosios premijos – po 2000 eurų.

Vilniaus politikos analizės instituto tiriamosios žurnalistikos darbų konkursinius darbus galėjo teikti ar nominuoti žurnalistai, žiniasklaidos priemonės, nevyriausybinės organizacijos bei visuomenės atstovai.  Buvo vertinami tiriamosios žurnalistikos darbai, atitinkantys konkurso tikslą ir tematiką, publikuoti Lietuvos spaudoje, interneto žiniasklaidoje, arba laidos, transliuotos per radiją ar televiziją nuo 2017 m. sausio 1 d. iki šių metų gegužės 15 d.

Apdovanojimams  buvo pasiūlyti 42 tiriamosios žurnalistikos darbai iš 12 žiniasklaidos priemonių. 

Tiriamosios žurnalistikos konkurso vertinimo komisijos nariai – žurnalistai, politologai, akademinių institucijų ir NVO atstovai. Komisijai pirmininkavo  Deimantas Jastramskis, VU docentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi