Tavo LRT

2018.09.12 13:36

LRT.lt diskusijoje aptarė, ar bus kam mokyti mūsų vaikus

LRT.lt2018.09.12 13:36

Pedagogų populiacija sparčiai sensta, o stojančiųjų į šią kvalifikaciją teikiančias studijas – mažėja, tikina Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) analitikai. Trečiadienį LRT.lt diskusijoje kalbėta apie mokytojų rengimą ir šios profesijos prestižą. Apie tai, kas ateityje mokys mūsų vaikus, diskutavo švietimo specialistai ir didžiausių Lietuvos universitetų atstovai.

Pedagoginį darbą dirbančių asmenų populiacija sparčiai sensta, o stojančiųjų į pedagogo kvalifikaciją teikiančias studijas skaičius mažėja. Tad visai pagrįsta manyti, kad pensijos amžių pasiekusių pedagogų nepakeis nauja karta. Tokią hipotezę iškėlė MOSTA analitikai.

Ar bus kam mokyti mūsų vaikus? Ar mokytojo profesija taps prestižine? Šia tema LRT studijoje diskutavo Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis, Vilniaus universiteto prorektorius doc. Valdas Jaskūnas, Vilniaus universiteto profesorė edukologė, Švietimo ateities forumo prezidentė Vilija Targamadzė bei švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas.

Diskusiją vedė LRT žurnalistas Mindaugas Jackevičius.

Diskusiją žiūrėkite įraše:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.