Tavo LRT

2018.09.08 19:40

J. Bartaškienė: bandžiau būti inteligentiška – nepavyko

LRT.lt2018.09.08 19:40

Žinoma trenerė, televizijos projektų dalyvė Joana Bartaškienė jau daugelį metų iki lapkričio valgo tik savo augintus pomidorus, o į jos namus nėra įžengusi jokia samdyta tvarkytoja. „Buitis greta koja kojon eina su meile sau“, – tikina J. Bartaškienė. 

J. Bartaškienė pamena, kad jaunystėje paslapčia nuo vyrų su draugėmis pietaudavo restoranuose. Jos devizas visada buvo paprastas – reikia gyventi čia ir šia diena, gal rytoj naujos suknelės jau ir nebesinorės, o gardaus patiekalo nebegalės suvalgyti.

„Anksčiau moterys sau gailėdavo, o vyrams ne. Tai tuos vyrus išpuošė ir tie išsipuošę išeidavo pas kitas. O aš ne. Ir vyras turi būt tvarkingas, bet moteris sau truputėlį daugiau turi skirti“, – pasakoja trenerė, pripažįstanti, kad meilę sau jai išugdė dar tėvai.

Į sportą vaikystėje J. Bartaškienė atėjo iš baleto. Dar mokyklos metais ji sėkmingai tapo sporto meistre, o iš jos tuomet pelnytų 150 diplomų tik du buvo ne pirmos vietos. „Turėjau būti pirma”, – šypsosi žinoma trenerė, už palaikymą pirmiausia dėkinga savo tėvams.

Žinoma trenerė prisipažįsta, kad visą gyvenimą buvo labai impulsyvi, nors buvo metas, kai norėjosi save kiek perauklėti.

„Man patikdavo santūrios moterys: ateina į svečius, sėdi pasitempusios, tik galvą į vieną pusę, į kitą, ir aš galvoju, vieną sykį taip padarysiu. Bet kai aš taip pradėjau vienam baliuje, visi ėmė šnibždėti – kas tai Joanai, gal serga, ir aš vėl  – chi chi – ir mano inteligentiškumas baigėsi. Sakau, aš esu sportininkė ir jei kartais ką nors netaktiškai pasakau, tai iš savo spirgėjimo, iš savo vidinio jausmo, kurį man tėtis ir mama sukrovė. Gal tas mane ir veža į priekį, bet kartais būna ir negražu. Ką darysi...“ – kvatoja J. Bartaškienė, atvirumu pakerinti kiekvieną, su ja bendraujantį. 

Apie savo amžių J. Bartaškienė kalba taip pat paprastai ir atvirai: „Kai man bus 70, su bikiniu išeisiu, tikrai. O jei prastai atrodysiu, chalatuką užsimesiu, – juokaujanti sportinininkė. – O paskui nežinau, kaip klostysis sveikata. Gal ir 80, ir 90-ties gerai jausiuos, reikia tikėti, o kodėl gi ne?”.

Žinanti, ką reiškia mylėti, J. Bartaškienė pripažįsta 30 metų gyvenanti kaip karalienė. Ir nors anksčiau buvo visko, moteris niekada sau neleisdavo pasiduoti tamsioms mintims, nieko nesigaili ir antrą kartą gyventų lygiai taip pat.

„Senjoros dėvi klasikinus rūbus – gražu, bet aš blogai jaučiuosi. O kai užsidedu mini sijoną, esu sportiška. Kam vasarą vaikščioti ilgais sijonais? Moterys, rodykime vyrams kojas su šortais. Kai sako – negražūs keliai,  galvoju, palaukit, ateis laikas ir jums, jaunesniems, atsiras tokie patys keliai. Kai mano vyras pamato, kaip apsirengiu, visada pasako komplimentų. Tikina, nėra šiuose namuose jaunesnės ir gražesnės”, – pasakoja J. Bartaškienė.

Apie meilę bet kuriame amžiuje, apie jausmus sau ir gebėjimą žvelgti į gyvenimą pozityviai – su J. Bartaškiene „Stiliuje“ rugsėjo 8 d. 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.LT. Vedėja Violeta Baublienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt