Tavo LRT

2018.09.05 12:37

LRT RADIJO dokumentika – prestižiniame PRIX EUROPA festivalyje

LRT.lt2018.09.05 12:37

LRT RADIJO pasakojimas apie susitikimus su vilkais nominuotas tarptautiniame „Prix Europa“ festivalyje Radijo dokumentikos kategorijoje ir dėl apdovanojimo varžysis drauge su kitais 28 kūriniais iš įvairių žemyno šalių. 

Vienas įtakingiausių ir didžiausių transliuotojų festivalių regione kasmet Berlyne suburia per tūkstantį radijo, televizijos ir interneto profesionalų. Išskirtinis „Prix Europa“ bruožas – atviras žiuri principas, kuomet nugalėtojai yra vertinami ir renkami pačių kolegų penkias dienas vykstančiose perklausose, peržiūrose ir diskusijose dešimtyje kategorijų. Šiemet tarp Europos geriausių nominuotos LRT RADIJO laidos „Širdies formos pėdsakai“ autorė žurnalistė Vaida Pilibaitytė 2016 metais buvo festivalio Radijo dokumentikos kategorijos žiuri koordinatorė.

2018 m. „Prix Europa“ leitmotyvas – „Išgirsti visus balsus“ (angl. Reflecting all Voices). Nepriklausoma komisija nominantus apdovanojimams atrinko iš 591 pateiktų darbų. Trylika konkurso trofėjų bus įteikti apdovanojimų ceremonijoje spalio 19 d. Potsdame, Vokietijoje.

Tai jau ne pirmas LRT RADIJO kūrėjų įvertinimas šiemet. V. Pilibaitytės dokumentika „Kančios ir tradicijos Bavarijoje“ gavo geriausios radijo dokumentikos apdovanojimą Lietuvos radijo ir televizijos konkurse „Pragiedruliai“, o pasakojimas apie vilkus pavasarį atrinktas į tarptautinės konferencijos programą Prahoje. Kita LRT RADIJO dokumentinių laidų autorė Vita Ličytė laimėjo prestižinę Ake Blomstrom vardo stipendiją, kasmet kūrybinio konkurso būdu skiriamą vos keliems perspektyviems jauniems profesionalams. Festivalio „Prix Europa“ metu Berlyne ji dalyvaus tarptautiniuose radijo dokumentikos mokymuose.

Nominuotos LRT RADIJO laidos galima pasiklausyti čia.

Festivalio „Prix Europa“ nominantų sąrašą galite rasti šioje nuorodoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.