Tavo LRT

2018.10.04 19:02

M. Stonkus: iššūkiai mane susiranda, o aš jų nevengiu

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2018.10.04 19:02

Šeiminė patirtis labai naudinga darbuojantis projekto „Du balsai – viena širdis“ komisijoje, portalui LRT.lt sako garsus aktorius ir humoristas Mantas Stonkus. Anot jo, išlikti objektyviam ir nešališkam – nemenkas išbandymas, nes ir komisijos nariai yra žmonės. Prieš prasidedant muzikiniam projektui, kuriame pasirodys šeimos, M. Stonkus atskleidžia, kad ir jis su vaikais mielai traukia dainas automobilyje ir turi nelaužomų savo šeimos tradicijų.

– Veikiausiai gaunate daugybę pasiūlymų dirbti televizijoje, tačiau priimate ne visus. Kodėl nutarėte tapti muzikinio projekto „Du balsai – viena širdis“ komisijos nariu?  

– Todėl, kad man patinka būti komisijoje. Taip visuomet turiu galimybę pasirodymus stebėti iš pačių geriausių vietų, mėgautis pramoga, o darbas nėra labai sunkus. Tikiu, kad man bus lengviau, nei dalyviams ant scenos, todėl stengsiuos juos palaikyti. Žinau, kad nebandysiu niekuo apsimetinėti, būsiu toks, kokį žmonės mane pažįsta – linksmas, bet turintis savo nuomonę.

Be to, sutikau ir todėl, kad tai LRT projektas. Man garbė, kad mane pakvietė, nes nacionalinio transliuotojo eteryje labai aukšti kokybės standartai, nesvarbu ar kalbame apie televizijos studijas, kuriose filmuojama, garso kokybę, apšvietimą ar vedėjus bei pasirodančius atlikėjus. Atsisakyti tokio pasiūlymo negalėjau, juolab, kad pirmojo sezono metu mačiau – projekte vyksta puikūs dalykai.

– Jurgita Jurkutė-Širvaitė sakė, kad nereikėtų nustebti, jeigu judu eteryje prabilsite žemaitiškai...

– Taip jau yra su žemaičiais. Žemaičių kalba yra mūsų gimtoji, bendrinė kalba mums tarsi užsienio. (Juokiasi.) Turbūt natūralu, kad kalbėti gimtąja kalba – kur kas lengviau. Kadangi su Jurgita esame iš to paties miesto, stebėtis, kad kalbamės žemaitiškai nereikėtų. Iš tiesų, žemaičių kalba labai skambi ir labai graži. Kodėl nepopuliarinti jos tarp jaunimo? Juk tai mūsų identiteto dalis.

LRT nuotr.

–  Jūsų kolegės komisijoje – atlikėjos Katažina Zvonkuvienė ir Dovilė Filmanavičiūtė. Kiekvienas jūsų vertinsite skirtingus pasirodymo aspektus?

– Nemanau. Studijuodami būsimi aktoriai mokosi ne tik vaidinti ar įsijausti į personažą, bet ir šokti bei dainuoti. Todėl tikriausiai atsižvelgsiu į daugybę dalykų. Galbūt mano kolegės yra labiau susijusios su muzika, o dainavimas nėra didžiausias mano talentas, muzikinę klausą turiu ir girdžiu, ar natos yra tikros, prasmingos, ar dainuojama pro šalį, nepataikant į toną ir taktą. Taigi manau, kad vertindamas atsižvelgsiu į daugelį dalykų.

– Ar bus lengva išlikti objektyviu ar pasakyti griežtesnę pastabą, kai scenoje bus šeimyninis duetas, pvz., dvi nedidelės seserys, tėvas su sūnumi ar pan.?

– Komisijos nariai irgi žmonės, tad žmogiškasis faktorius veikia, širdis daro savo. Tačiau esu sukaupęs nemažai šeiminės patirties, turiu du vaikus. Kartais moku juos griežčiau paauklėti ar pasidalyti patarimais, ne tik glostau ir giriu. Manau, ši mano patirti padės ir projekte išlikti objektyviu. 
– Ar jūsų šeima muzikali? Dainuojate giminės vakarėliuose, namuose?

– Mūsų su žmona Indre vaikai ganėtinai artistiški, tad tenka kartais išklausyti koncertų. Muzikos mėgstu klausytis automobilyje, tad kur nors važiuodami su vaikais garsiai dainuojame. Nesakyčiau, kad esame muzikuojantys, tačiau muzika mums patinka.

– Turite kokių nors nelaužomų šeimos tradicijų?

– Vaikų gimtadieniai – šventas reikalas, per juos tėvai negali dirbti. Visas didžiąsias metų šventes šeima taip pat turi praleisti drauge. Kadangi abu su žmona sukamės pramogų pasaulyje ir dažnai tenka dirbti vakarais, ne kiekvieną dieną galime drauge vakarieniauti, tačiau visuomet stengiamės kartu leisti sekmadienius.

Mūsų šeimoje labai svarbios pasakos prieš miegą. Pasikeisdami su žmona kas vakarą skaitome vaikams knygeles. Kartais jie paprašo paleisti pasakų įrašus ir labai apsidžiaugiu, kai jie pasako, kad aš pasakas seku geriau nei žmogus įraše.

– LRT naująjį sezoną pasitinka šūkiu „Renkamės iššūkius“. Kas jūsų šeimoje labiau mėgsta iššūkius – jūs ar žmona?

– Manau, kad abu esame ganėtinai patrakę, drąsūs ir mėgstantys iššūkius. Veikiausiai ir aš, ir ji esame labai saviti, nestandartiniai savo profesijos atstovai ir būtent todėl iššūkiai mus tiesiog susiranda, o mes jų nevengiame.

LRT nuotr.

– Ar kiekvieną savo vaidmenį, vedamą projektą ar pasirodymą taip pat laikote iššūkiu?

Nežinau ar tai iššūkiai, profesionalai visada stengiasi savo darbą atlikti kuo geriau. Galbūt didesnis išbandymas man – išlikti objektyviu ir teisingu projekto „Du balsai – viena širdis“ komisijos nariu.

– Kokius iššūkius renkatės laisvalaikiu?

– Mano šių metų iššūkis – vandenlentės. Turint omeny mano amžių ir tai, kad šiuo sportu užsiimu pirmą sezoną, manau, pasiekiau neblogų rezultatų. Galiu pasakyti, kad tai išties ganėtinai ekstremalus pomėgis. Gaila, sezonas jau baigiasi, tad teks ieškoti naujų iššūkių. Ką gali žinoti, galbūt atšalus lipsiu ant snieglentės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.