Tavo LRT

2018.09.04 23:44

LRT pradėjo rodyti „Nacionalinės ekspedicijos“ kelionę Ukrainoje

LRT.lt 2018.09.04 23:44

Antradienio vakarą, 21.30 val., LRT TELEVIZIJA pradeda rodyti kelionės Dniepru per Ukrainą dienoraštį. Profesorius Alfredas Bumblauskas, gamtininkas Selemonas Paltanavičius, žurnalistė Edita Mildažytė ir dar trylika keliautojų, ieškodami su Lietuvos istorija susijusių vietų, gražiausių gamtos kampelių ir pažindami dabartinį ukrainiečių gyvenimą, Ukrainoje praleido tris savaites.

Pirmojoje ciklo dalyje – iš Vilniaus išvažiavęs „Nacionalinės ekspedicijos“ karavanas pakeliui į Ukrainą stabtelėjo Liubline. Dėl 1569 m. unijos šio miesto vardas gerai žinomas istorija besidomintiems žmonėms, tačiau istorikai savo bendražygius pirmiausiai vedė į pilies koplyčią, kurią Jogaila užsakė papuošti bizantinėmis freskomis. Rytietiškos ir lotyniškos krikščionybės sandrauga – išskirtinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bruožas.

Liubline „Nacionalinė ekspedicija“ susitiko pirmuosius ukrainiečius. Jie tarnauja Konstantino Ostrogiškio vardo bendroje Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karinėje brigadoje. Apžiūrinėdamas karinį dalinį netikėtų gamtinių temų surado S. Paltanavičius.

Komanda Dniepru nuplaukė tūkstantį kilometrų, antra tiek nuvažiavo automobiliais. Iš viso LRT parodys 28 laidas apie keliautojų nuotykius Ukrainoje.

„Nacionalinė ekspedicija. Dniepru per Ukrainą“ – antradieniais 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.