Tavo LRT

2018.09.06 15:03

M. Mikutavičius: esu žmogus be normalios profesijos

Gabija Kavaliauskaitė, LRT.lt2018.09.06 15:03

Kai matai tik dainininkus, aktorius ir politikus, persisotini ir pamiršti, kad dar yra daug kitų įdomių profesijų, portalui LRT.lt sako atlikėjas Marijus Mikutavičius, LRT RADIJUJE pradėjęs vesti naują laidą „Darbas ne vilkas“. Žinomas dainininkas tikina, kad begalę įdomių dalykų galima paklausti ir buldozerininko ar kelių klojėjo, o pirmoje laidoje kalbindamas šeimos gydytoją sužinojo, kad daugiausia laiko šeimos gydytojai praleidžia visai ne gydydami.

– Kaip kilo mintis būtent apie tokią laidą?

– Kartą vedžiau panašią laidą ir man visai patiko. Tarp mūsų yra žmonių, kurie dirba pačius įvairiausius darbus, ir nors mums jie atrodo pernelyg kasdieniški ir nuobodūs, kiekviename yra įdomių aspektų.

Tiesą sakant, jau buvau persisotinęs televizija – nuolatos matydavau tik dainininkus, aktorius arba politikus. Dažnai pamirštame, kad žmonės užsiima dideliu kiekiu visai kitokių darbų.

– Apie kokią profesiją svajojote vaikystėje?

 Svajojau būti scenos darbininku ir tampyti daiktus grupei „AC/DC“. Aišku, pirmiausia reikėjo palikti Lietuvą, kad priartėčiau prie tos svajonės... Įstojau į žurnalistiką, nes nežinojau, kur stoti. Kartą dariau interviu su viena roko muzikos grupe. Po interviu tapau jos nariu.

– Kiek pats esate išbandęs profesijų?

– Net nežinau, kokia mano profesija dabar. Esu žmogus be normalios profesijos. Reikia turėti gerą galvą ant pečių, kad galėtumei radikaliai keisti daug profesijų. Vis dėlto dažniausiai maluosi šalia žiniasklaidos ir pramogų verslo.

– Pastaruoju metu daugelis žmonių neapsiriboja viena profesija. Kaip manote, kodėl taip yra?

– Nemanau, kad žmonės dažnai keičia profesijas. Be jokios abejonės, yra neapibrėžtų profesijų, dažnai jos vadinamos humanitarinėmis ir tu gali ten eiti nuo vienos prie kitos profesijos be didelių pastangų. Bet, jei nusprendi tapti geologu ir tau sekasi tas darbas, juo ir būni, gilini savo profesines žinias.

– Kalbinsite pašnekovus, atsidavusius vienintelei profesijai?

 Taip. Įsivaizduokite buldozerio vairuotoją. Jam turbūt nėra lengva keisti profesijas ir nešaus į galvą vieną dieną tapti IT specialistu. Aišku, gali taip nutikti, bet tai labiau išimtys.

– Kas labiausiai domina įvairiausių profesijų žmonių gyvenime?

 Jei kalbi su buldozerininku, gali daugybės dalykų jo paklausti. Turėjau dėdę buldozerininką ir jis susirgo viena liga – sako, kad buldozeris prie to prisidėjo. Tada tos profesijos atstovų ir gali klausti, ar juos kankina hemorojus, ar jiems dvejinasi akyse nuo nuolatinės vibracijos.

– Kaip atrandate pašnekovus?

– Baruose susipažįstame, pabendraujame ir pakviečiu į laidą. O iš tiesų dažniausiai padeda LRT redakcija.

– Kokių dar profesijų žmones kalbinsite?

 Į laidą pakviesiu veterinarą, ūkininką, kelių klojėją, sportininką. Dar norėčiau pakalbinti ir dirigentą. Būtų nuostabu paklausti, ar jis tikrai mano, kad orkestras be jo nesugrotų.

Laida „Darbas ne vilkas“ antradieniais 12.12 val. per LRT RADIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt