Tavo LRT

2018.09.10 12:20

I. Krupavičius: reikia daryti tai, kas tau patinka, o vaikai prisiderins

Kamilė Zaleckaitė, LRT.lt2018.09.10 12:20

Vaikai turi derintis prie tėvų poreikių ir norų, o ne atvirkščiai, portalui LRT.lt sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas Ignas Krupavičius. Jo nuomone, per atostogas tėvai turi atsižvelgti į vaikų poreikius, bet negali ignoruoti savųjų: „Reikia daryti tai, kas tau patinka, o vaikai tai mato ir puikiai prisiderina dar geriau nei suaugusieji prie suaugusiųjų.“

Bilietas į vieną pusę, aiškaus plano neturėjimas ir pozityvumas – taip būtų galima apibūdinti LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjo atostogas, kuriose netrūksta nuotykių, ekstremalių situacijų ir geros nuotaikos. Šią vasarą leidęs ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje I. Krupavičius sako, kad visada mėgo leistis į nuotykius nieko per daug neplanuodamas.

„Visada buvau tokių atostogų mėgėjas. Nepamenu, kad būtų kitaip. Su draugais esame keliavę autostopu į Norvegiją braškių rinkti, o iš ten, užsidirbę šiek tiek pinigų, traukiniais keliavome į Portugaliją.

Asmeninio albumo nuotr.

Keliauti tokiu būdu neatgrasė net kai ir miegančius Barselonos stotyje mus apiplėšė ir paliko tik su viena banko kortele“, – besišypsodamas prisiminimais dalijasi laidų vedėjas.

Dalį vasaros užsienyje praleidęs I. Krupavičius sako, kad Italija yra viena iš nedaugelio Europos šalių, į kurią vis norisi sugrįžti: „Tai šalis, kuri lengvai įtraukia. Tereikia leistis į kelią ir viskas savaime išeina. Manau, žavios tos kelionės, kurios nėra per daug suplanuotos ir kurios gali atnešti daug netikėtumų.“

Keliaujant su mažamečiais vaikais tėvai dažnai mėgsta viską planuoti iš anksto, kad atostogaujant kiltų kuo mažiau rūpesčių ir netikėtumų, tačiau žurnalistas pabrėžia, kad ne tėvai, o vaikai turi derintis prie suaugusiųjų laisvalaikio ir pomėgių.

„Į viską reikia žiūrėti paprasčiau ir per daug nesureikšminti, o jei kažkas įvyksta, tai reikia pozityviai ieškoti sprendimų. Vaikai turi prie tavęs derintis, o ne tu prie jų. Reikia daryti tai, kas tau patinka, o jie tai mato ir puikiai prisiderina dar geriau nei suaugusieji prie suaugusiųjų “, – sako jis.

Su šeima mėgstantis leistis į keliones I. Krupavičius teigia, kad visai nesvarbu, kur važiuoti: ar į Vingio parką, ar į Druskininkus, ar į užsienį, nes svarbiausia geras nusiteikimas ir draugija. Laidų vedėjas atostogavęs ir Lietuvos pajūryje sako, kad atostogų iš anksto neplanuoja – tam pakanka turėti kelias laisvas dienas ir spontaniškumo.

Asmeninio albumo nuotr.

„Nieko niekada nežiūriu, ypač orų. Jei turiu kelias laisvas dienas, pats didžiausias malonumas sėsti į automobilį ir važiuoti prie jūros. Aš iš naujo atrandu gamtą atvykęs iš miesto šurmulio. Platūs horizontai, jūra, smėlis, dangus, ir iš karto nusiimu kažkokią didelę naštą. Dauguma draugų su šeimomis jau keliasi gyventi prie jūros, tad ir aš visai neatmesčiau tokios galimybės po kelerių metų“, – mintimis dalijasi I. Krupavičius.

Įvairiose užsienio šalyse lankęsis LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjas sako, kad Lietuvoje taip pat yra daug vietų, kurias galima aplankyti. Kartu su laidos „Labas rytas, Lietuva“ komanda tiesiogines transliacijas iš Anykščių, Druskininkų, Zarasų, Ignalinos daręs I. Krupavičius teigia, kad išvykas į užsienį reikėtų derinti su kelionėmis po Lietuvą.

„Man pavyksta per atostogas atsiriboti nuo darbo. O kartais pavyksta derinti ir darbą, ir poilsį, ypač vasarą, kai tiesiogiai transliuojame iš įvairių Lietuvos vietų. Man tai yra svajonių darbas“, – pasakoja žurnalistas.

Asmeninio albumo nuotr.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt