Naujienų srautas

Tavo LRT2018.09.04 15:50

Nauja laida „Vartotojų kontrolė“ su G. Drukteiniu: vartotojai žino daug, tik ne visada – tiesą

Lietuviai – apsišvietę vartotojai, domisi tuo, ką vartoja, ir žino daug informacijos, tik nebūtinai teisingos, portalui LRT.lt sako naujos LRT TELEVIZIJOS laidos „Vartotojų kontrolė“ vedėjas Giedrius Drukteinis. Jo teigimu, kasdien vartodami nebesusimąstome, kaip ir iš kur prekės patenka į parduotuvių lentynas, todėl laidoje bus aptariami net ir tokie įprasti produktai, kaip obuoliai ar cukrus.

– Kaip manote, kokie vartotojai yra lietuviai?

Sunku apibendrinti, juk kai kurie perka impulsyviai, kiti – nuolatos, dar kiti iš miesto arba kaimo. Vis dėlto esu įsitikinęs, kad lietuviai – apsišvietę vartotojai, turi daug informacijos, tik nebūtinai teisingos, bet domisi tuo, ką vartoja – pradedant prekės ženklais ir baigiant sudėtimi.

Pačiam yra tekę matyti, kaip pašnekovai nesidrovi pačiupinėti vienas kitam aprangos medžiagos, parodyti, kokią etiketę turi ir apie tai kalbėti. Vyksta abipusė diskusija.

– Kokias temas nagrinėsite laidoje „Vartotojų kontrolė“?

– Daugiausia kalbėsime apie plataus vartojimo prekes, kurios yra masinės gamybos. Lentynose turime begalę chemijos prekių, dirbtinių pakaitalų kailiams, pagamintų įvairiausiais būdais – mes tuos būdus bandysime atskleisti.

Mūsų tikslas parodyti, kad net ir obuolys ar ridikas gali būti užaugintas visai kitaip, nei atrodo. Aiškinsimės, ar maistinės savybės nepakitusios, ar iš tikrųjų išaugintas taip, kaip mes įsivaizduojame – lyg iš pasakų močiutės sode.

– Ar jums tenka susidurti su vartotojų teisių pažeidimais?

– Iš tiesų, retai. Vartoju savo įprastus produktus, jais pasitikiu, todėl ir nepasitaiko daug pažeidimų.

– Kaip manote, ar gamintojai dažnai bando apgauti pirkėjus?

– Abejoju, ar gamintojai turi tikslą apgauti vartotoją. Vis dėlto įpakavimas, gamyba ir pateikimas yra griežtai reglamentuojama.

Man atrodo, kad vienintelė silpnoji grandis – vartotojų nežinojimas, pavyzdžiui, ką reiškia simboliai ar užrašai etiketėse Užsiimsime tokia edukacine veikla, bet per nepatogius sudėtingus klausimus. Mūsų tikslas – vartotojui suteikti kuo daugiau informacijos, kad jis galėtų padaryti tinkamą sprendimą.

– Ar jums pačiam būti šios laidos vedėju – iššūkis?

– Viskas yra iššūkis. Visada įdomu atskleisti naujus horizontus.

– Kokias temas analizuosite būsimose laidose?

– Kalbėsime apie mėsą, cukrų, indų ploviklius, kailius. Tokius dalykus, kuriuos visi daugiau ar mažiau naudoja. Orientuosimės ne į specifines prekių ir paslaugų grupes, bet į tas, su kuriomis susiduriame kiekvieną dieną.

„Vartotojų kontrolė“ – pirmadieniais 19,30 val.  per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą