Tavo LRT

2018.09.03 12:34

Kino juosta „100 metų kartu“ – pirmadienio vakarą per LRT

LRT.lt 2018.09.03 12:34

Kino teatrų žiūrovų susižavėjimo sulaukęs dokumentinis Editos Kabaraitės filmas „100 metų kartu“ pirmadienio vakarą 21.30 val. pakvies prie televizorių ekranų. Juostą bus galima pamatyti per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.

„Filmas apkeliavo beveik visą Lietuvą, sulaukė savo šimtamečių herojų, jų giminaičių ir žiūrovų komplimentų: visi sutartinai „100 metų kartu“ vadino pozityvumo bomba. Labai džiaugiamės, kad dar daugiau žmonių galės filmą pamatysi prie televizorių ekranų“, – sako režisierė E. Kabaraitė.

Kino juostoje „100 metų kartu“ – Lietuvos šimtamečių, atkurtos Lietuvos bendraamžių, kino portretai. Herojų istorijos, jų veido raukšlėse ir akyse užrašyti pasakojimai, atsiveriančios ilgo gyvenimo patirtys ir paslaptys atskleidžia, kaip Lietuvos valstybei svarbūs įvykiai paveikė jos žmonių likimus, teigiama pranešime spaudai.

„Filmas pavergia paprastumu. Jame nėra jokios pompastikos, egzaltuoto pasakojimo apie Lietuvos didvyrius. Filmo herojai – paprasti žmonės, gyvenantys šalia mūsų, žiūrintys į gyvenimą ir prisimenantys jį realistiškai, nepagražintai“, – apie filmą atsiliepia kino kritikė Santa Lingevičiūtė.

Šiuo metu juostos kūrėjai nepaprastą Lietuvos istoriją, pasakojamą šimtamečių lūpomis, nori perduoti ne tik Lietuvai, todėl kuriama tarptautinė filmo versija. Ją papildys du nauji, iš albumo „100 metų kartu“ jau žinomi herojai – vyriausias Lietuvos sportininkas Jonas Murauskas ir prancūze praminta šmtametė elegancijos ikona Elena Ūsienė.

Juosta „100 metų kartu“ jau laukiama Vengrijoje – rugsėjo 16–26 dienomis čia vyks kasmetinis fetivalis „Bridging Europe“, kurio rengėjai savo publikai pageidavo parodyti ir E. Kabaraitės filmą. Tuo „100 metų kartu“ kelionė nesibaigs – jau spalį filmas bus rodomas Norvegijoje vyksiančiose Baltijos kino dienose.

„Turime galimybę Lietuvos šimtmečio proga skaudžia, bet šviesiai pasakojama Lietuvos istorija pasidalinti su visa Europa. Tai – laimėjimas ne tik filmo kūrėjams, bet ir Lietuvai“, – mano „100 metų kartu“ prodiuseris Kęstutis Drazdauskas.

100 metų kartu“ – tai projektas, fotografijomis bei dokumentinio kino kadrais pasakojantis nepagražintas Atkurtos Lietuvos bendraamžių istorijas: kokia buvo jų vaikystė, kaip siekė mokslo ir dirbo, kaip kentė badą ir nepriteklių, kaip mylėjo ir augino vaikus, o tuo pat metu vyko karas, keitėsi valdžios, buvo žudomi klasės draugai, kaimynai, broliai, seserys ir tėvai. Jie sugebėjo mylėti ir išgyventi, išlaikyti svarbiausius žmogiškumo principus ir džiaugsmą gyvenimui.