Tavo LRT

2018.08.31 21:00

R. Zemkauskas LRT sezono atidaryme: mes privalome būti patrauklūs

Gabija Kavaliauskaitė, LRT.lt2018.08.31 21:00

Kažkada žmonės bijojo dyzelinio variklio bei magneto – paaiškėjo, kad tai labai palengvina mūsų gyvenimą, apie drąsą keistis portalui LRT.lt kalbėjo žurnalistas Rytis Zemkauskas, naujajame LRT sezone vesiantis radijo laidą. LRT sezono atidarymo šventėje dalyvavę žinomi Lietuvos žmonės džiaugiasi atsinaujinančia ir vis stiprėjančia LRT. „Neabejoju, kad naujoji valdžia yra pati tinkamiausia LRT ir viskas bus į gerą“, – tvirtina laidų vedėjas Algis Ramanauskas.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas pabrėžia, kad LRT stiprybė – pusiausvyra tarp rimto ir pramoginio turinio, o LRT KULTŪROS kanalo pokyčiai – tik į naudą.

„LRT visada buvo aukso viduriukas tarp turinio ir pramogos, daugelis formatų buvo tarpiniai. Pats dažniausiai klausau LRT KLASIKĄ, o žiūriu antrąjį LRT kanalą LRT PLIUS. Tikiu, kad pasikeitęs pavadinimas labiau atspindės transliacijų įvairovę. Aš matau tai kaip galimybę padaryti kanalą dar žiūrimesnį“, – sako J. Sakalauskas.

Anot jo, pokyčių, kurie ateis su nauja administracija, bijoti nereikėtų: „Tai, kas ateina, yra gerai, o tai, kad iš pradžių kai kurie nesupranta ir nepriima – tai laikina. Tikiu, kad LRT reaguos, matys, kas sulaukia dėmesio, o kas nepasiteisina.“

Prie gausių LRT naujojo sezono šventės svečių prisidėjęs ir žurnalistas R. Zemkauskas LRT kelia didelius lūkesčius – tikisi moderniausios ir drąsiausios televizijos.

„Ji turi tam visas galimybes. Ji yra laisva. Mano nuomone, LRT TELEVIZIJA yra pati laisviausia iš visų, nes ji nėra pavaldi komerciniams užsakymams. Ji yra dėl mūsų visų, o tai išlaisvina“, – sako kultūrinių laidų vedėjas.

Tiems, kurie baiminasi didelių pokyčių LRT, R. Zemkauskas primena – kažkada žmonės bijojo ir dyzelinio variklio bei magneto.  „Paaiškėjo, kad tai labai palengvina mūsų gyvenimą. Aš manau, kad mes turime būti patrauklūs. Kad ir kokias gilias idėjas sakysime, jei jos nebus patrauklios, niekam joms nerūpės“, – tvirtina R. Zemkauskas.

Anot jo, LRT neturėtų bijoti naujų veidų, daugiau pasakoti apie Lietuvą pasauliui, nes esame patraukli šalis, tik patys tai užmirštame: „Labai tikiuos, kad LRT daugiau pasakos apie mūsų vietą Europoje ir pasaulyje, ir kad mes prisistatysime patraukliai. Esame visai patrauklūs, bet mes pamirštame tai.“

Į LRT sezono atidarymą su mama atvykęs dizaineris Juozas Statkevičius nacionalinį transliuotoją išskiria kaip vienintelį, kuriame dar yra unikalaus turinio.

„Iš LRT tikiuosi labai daug. Be LRT neišskirčiau nė vienos televizijos, kuri galėtų dar kažką parodyti. Vienintelė LRT turi dar kažkokius šansus ir vilties“, – sako J. Statkevičius.

Radijo ir televizijos laidų vedėjas A. Ramanauskas iš LRT tikisi kokybės, o naująją administraciją vertina kaip ypač tinkamą nacionaliniui transliuotojui.

„Tikiuosi, kad LRT  ir toliau bus vienas iš valstybės saugumo stiprintojų. LRT generalinę direktorę pažįstu kaip labai tinkamą žmogų LRT ir aš neabejoju, kad viskas bus tik į gerą“, – įsitikinęs A. Ramanauskas.

Į šventę atvykęs prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas tikina jau pastebėjęs LRT pokyčius bei tikisi jų dar daugiau.


BNS nuotr.

„Manau, kad LRT pajudėjo teisinga kryptimi. Aš matau pokyčius ir daug gerų intencijų – tiek keičiant požiūrį į mūsų nacionalinį kanalą, tiek jau įvykusiu LRT KULTŪROS kanalo pavadinimo pokytį į LRT PLIUS.

Aišku, nereikėtų tikėtis drastiški pasikeitimų iš karto. Valdant didelį laivą, vairą reikia sukti ramiai. Tie pokyčiai turėjo būti padaryti, bet jiems reikėjo ryžto ir drąsos. Tikiu, kad LRT laukia šviesi ateitis“, – portalui LRT.lt sako S. Urbonavičius-Samas.

Anot jo, LRT jau dabar yra informacinių laidų lyderė, o „Panorama“ – siekiamybė kitoms televizijoms.

„Esu didelis informacinių programų vartotojas, o „Panorama“ – numeris vienas tokio žanro laida. Bet tik tiek turiu laiko žiūrėti televizorių. Šioje srityje LRT nepralenkiami lyderiai ir tokie išliks. LRT turi visas galimybes ir dabar viskas eina labai gera linkme“, – įsitikinęs prodiuseris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.