Tavo LRT

2018.08.31 20:26

Pradėtas naujas LRT sezonas: jame – dar daugiau iššūkių

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2018.08.31 20:26

Penktadienio vakarą LRT didžiojoje studijoje įvyko naujojo sezono atidarymo ceremonija. Į tiesiogiai per LRT TELEVIZIJĄ transliuotą renginį susirinko būrys kviestinių svečių, kuriems koncertavo muzikos grupė „Colours of Bubbles“ ir dainininkė Jurga su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. „Kad būtume įdomūs, privalome keistis, todėl naująjį sezoną pasitinkame atsinaujinę visais atžvilgiais“, – sakė LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Įveikusi didžiulį iššūkį – įgyvendinusi „100 valandų“ tiesioginę multimedijų transliaciją – LRT šiandien pradeda naująjį sezoną. Lukiškių aikštė, kur nuo pirmadienio vyko „100 valandų“ projektas, 100 būgnų dūžiais perdavė estafetę LRT didžiajai studijai. Čia 19 val. prasidėjo iškilmingas LRT sezono atidarymo koncertas. Per jį pristatyti svarbiausi nauji nacionalinio transliuotojo projektai ir žmonės, įkvėpę naujajam sezonui, kurio šūkis – „Renkamės iššūkius“.

LRT generalinė direktorė M. Garbačiauskaitė-Budrienė džiaugėsi įvykdytu 100 valandų iššūkiu: „Mums pavyko įgyvendinti ambicingą sumanymą – nenutrūkstamą 100 valandų Lietuvai transliaciją per visas tris LRT platformas.

Išėjome iš savo patogių studijų į miesto aikštę, akis į akį susitikti su savo žiūrovais, klausytojais ir skaitytojais ir ši patirtis buvo vertinga visiems. Dėkoju šauniai LRT komandai, kuri pati sumanė ir nepriekaištingai įgyvendino šį nenutrūkstantį projektą.“

Generalinė direktorė taip pat pristatė naujojo LRT sezono tikslus, kuriuose – dar daugiau iššūkių. Pasak jos, svarbiausia LRT užduotis – ne tik kurti kokybiškas programas, bet ir plėsti LRT grupės auditoriją, ypač pritraukiant jaunimo.

„Kad būtume įdomūs, privalome keistis, todėl naująjį sezoną pasitinkame atsinaujinę visais atžvilgiais. Atsinaujins LRT televizija, LRT radijas, o LRT Kultūra virs nauju kokybiško laisvalaikio ir kultūros kanalu LRT Plius. Bus iš pagrindų atnaujintas LRT.lt portalas“, – kalbėjo M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

E. Genio/LRT nuotr.

Koncerte muzikinius kūrinius kartu atliko ir šventę dovanojo grupė „Colours of Bubbles“ ir dainininkė Jurga, jiems akomponavo Modesto Barkausko diriguojamas Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Modernią grupės ir atlikėjos kūrybą papildė klasikinių instrumentų skambesys, todėl renginio žiūrovai turėjo galimybę išgirsti naują gerai pažįstamų kūrinių versiją.

Renginio svečiai ir televizijos žiūrovai taip pat išvydo vaizdo siužetus, kuriuose pasakojamos ypatingos žmonių gyvenimo istorijos ir iššūkiai. Vieno iš jų herojus – parolimpietis Mindaugas Bilius, 2009 m. patyręs avariją, po kurios gydytojai suteikė mažai galimybių išgyventi.

„Ne pripažinimas yra didžiausias laimėjimas, o asmeninės pergalės, kai įveiktas iššūkis tampa starto linija naujam“, – siužete kalbėjo M. Bilius.

Taip pat pristatyti ir kiti siužetai, kurių herojai – socialines akcijas ir iniciatyvas vykdanti Ieva Krivickaitė, neuromokslininkė Urtė Neniškytė, ugniagesys gelbėtojas Aidas Ardzijauskas, gydytojas oftalmologas Paulius Rudalevičius ir kiti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.