Naujienų srautas

Tavo LRT2018.08.31 20:48

LRT naujojo sezono atidaryme iššūkius sau kelia ir atlikėjai

Konkrečiai įsivardyti sunku, bet tikras iššūkis – visuomet padaryti viską kuo geriau, portalui LRT.lt sako „Colours of Bubbles“ vokalistas Julijus Aleksovas. Penktadienio vakarą grupė kartu su dainininke Jurga ir Šv. Kristoforo kameriniu orkestru koncertuos naujojo LRT sezono atidaryme, kurį tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA. „Didžiausias iššūkis – susidoroti su baime, kurią jaučiu kaskart lipdama į sceną“, – priduria atlikėja Jurga.

LRT naujojo sezono atidarymo ceremonijoje su Modesto Barkausko diriguojamu Šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir Jurga šįvakar koncertuosiančios grupės „Colours of Bubbles“ vokalistas J. Aleksovas tikina, kad dainuoti LRT publikai – didelė garbė: „Atidaryti naująjį LRT sezoną – didelis įvertinimas. Labai džiaugiamės ir jaučiamės tikrai pakylėtai.

Žinoma, ruošiamės, jaudinamės, juk vyks tiesioginė transliacija – dažnai televizijoje nesirodome, todėl atsiranda jaudulys. Ne pirmą kartą grosime su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru – esame jau ne kartą kartu atlikę programą „Untold Story“ – šią vasarą mūsų klausytojai ją jau įvertino. Pasiruošimas vyksta, daug repetuojame, manau, kad viskas bus labai gerai.“

Atlikėjas sako, kad „Colours of Bubbles“, kaip ir LRT, taip pat nuolatos kelia sau iššūkius: „Stengiamės kiekvienoje situacijoje viską padaryti maksimaliai gerai. Žinoma, kartais būna minčių, kad nepadarėme iki galo, galėjome geriau, bet stengiamės. Konkrečius iššūkius įsivardyti sunku, bet tikras iššūkis – visuomet padaryti viską kuo geriau.“

E. Genio/LRT nuotr.

Bijojo vandens, todėl išmoko plaukti

Nors šiandienos tiesioginėje transliacijoje taip pat koncertuosianti atlikėja Jurga turi ilgametę patirtį, kaskart lipdama į sceną patiria jaudulį. Pasak jos, nusiraminti šiandien padės Š. Kristoforo kamerinio orkestro atliekama muzika.

„Dabar gana aktyvus koncertinis laikas, visaip stengiuosi suderinti poilsį su pasiruošimu, bet dainuoti su „Colours of Bubbles“ ir Šv. Kristoforo kameriniu orkestru – vienas įdomiausių projektų pastaruoju metu. Klasikinė muzika ir klasikiniai instrumentai – mano inspiracija. Tai padeda susitvarkyti su viena didžiausių savo baimių – scenos. Mane tai ramina“, – sako Jurga.

Kalbėdama apie pasiruošimą ypatingam pasirodymui, atlikėja tikino daug repetuojanti: „Pagrindinis būdas tvarkytis su jauduliu – pasiruošimas ir sugebėjimas save „sudėti“ į akimirką, kai prasideda daina. Manau, kad svarbiausia, ką mes, kaip muzikantai, turime ištransliuoti, – dainos žinutė. Kai tiksliai žinai, ką nori pasakyti, jaudulys virsta energija.

Kaip bus šiandien – nežinau, nes kartais tenka suktis iš įvairiausių situacijų. Būna, į sceną lipu rami, o paskui širdis ima drebėti. Esu pasiruošusi padaryti viską, ką galiu geriausio.“

Jurga tikino, kad naujasis LRT šūkis „Renkamės iššūkius“ – nesvetimas. Ji pati dar visai neseniai pasiryžo pati įveikti sau iškeltus uždavinius: „Mano naujasis albumas „Not perfect“ – inspiracija iššūkiams. Iš pradžių buvo sudėtinga, bet paskui suradau savo netobulumus, kurie mane stabdo ir neleidžia judėti į priekį.

Tai dažniausiai būna susiję su baimėmis. Viena iš baimių buvo plaukti – pradėjau lankyti plaukimą. Tai nuostabus jausmas – pradėjau tobulinti techniką, didėja greitis ir ištvermė.“

Kitą iššūkį dainininkė sau iškėlė tuomet, kai pastebėjo vienišumo baimę. „Visuomet bijojau pasenusi likti viena. Supratau, kad taip yra todėl, kad pati nebeturiu senelių. Dėl to pradėjau kartais į miestą pavežti kokį senolį, pabendrauti. Vyresnio amžiaus žmonės save nuvertina, jiems reikia padėti patikėti savo jėgomis, parodyti dėmesį, prisiminti jaunystę. Taigi iššūkių daug kiekvieną dieną, bet didžiausias – baimė, su kuria susiduriu eidama į sceną“, – sako Jurga.

Linki idėjų ir dar daugiau optimizmo

Grupės „Colours of Bubbles“ vokalistas J. Aleksovas naujojo sezono atidarymo proga LRT linki neprarasti noro tobulėti.

„LRT palinkėčiau viską daryti taip pat puikiai, kaip iki šiol. Drąsiai galiu sakyti, kad LRT – televizija numeris vienas Lietuvoje. Linkiu dar daugiau optimizmo ir pozityvo – tada viskas bus gerai“, – sako jis.

Žurnalistikos studijas baigusi dainininkė Jurga priduria, kad iššūkius sau kelti turėtų kiekvienas darbuotojas: „Norėčiau palinkėti jausmo, kad esate laiku ir vietoje. Pats svarbiausias jausmas, kurį žmogus turi surasti gyvenime, nesvarbu, kur jis dirba, – meilė tam, ką daro. Iš LRT visada jaučiau motyvacinį ir idėjinį judėjimą.

Linkiu niekada nepamiršti savo misijos, gerinti informacinį toną. Ir stengiuosi visada nešti atsakomybę, kad žinutė būtų suformuluota taip, kad pakeltų žmonėms ūpą ir jie gyventų geriau nei iki šiol. Esu autorinės žurnalistikos mėgėja: kai jaučiu, kad už žinios stovi žmogus, man saugiau, nes žinau – kažkas rūpinasi, kad gyventume geresnėje aplinkoje. Taip pat linkiu kiekvienam išsikelti asmeninį iššūkį.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą