Naujienų srautas

Tavo LRT2018.08.31 20:29

Rekordinė transliacija baigiasi – prasideda naujasis LRT sezonas

Anksčiau buvo įprasta, kad naują sezoną pradėdavo tik LRT TELEVIZIJA, bet nuo šiol naujas sezonas atneš pokyčių visoms trims platformoms, portalui LRT.lt teigia generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas. Naujasis nacionalinio transliuotojo sezonas prasideda kartu su 100 valandų transliacijos pabaiga – generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė teigia, kad ši transliacija buvo iššūkis, kurio įveikimas suteikia pasitikėjimo, o naujajame sezone labiausiai tikimasi tobulėti, kurti kokybiškas programas ir plėsti auditoriją.

Iššūkis pranoko lūkesčius

100 valandų tiesioginės transliacijos iššūkis praėjo puikiai, net pranoko lūkesčius, sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Pasak jos, tai tapo daugiau nei tik būdu netradiciškai pristatyti naują tinklelį: „Taip pat buvo proga LRT darbuotojams prisistatyti auditorijai, o pastarajai – susipažinti ne tik su televizijoje matomais veidais, bet ir radijo bei interneto portalo žmonėmis.“

LRT vadovė tvirtina sulaukusi teigiamų atsiliepimų ir iš nacionalinio transliuotojo komandos narių. „Bendravau su darbuotojais, kuriems šis iššūkis tapo komandinę dvasią skatinančiu veiksniu. Neturėjome tokio tikslo, bet darbuotojai susipažino su vieni kitų darbo virtuve. Tai buvo tarsi 100 valandų atvirų durų“, – teigia M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Įspūdinga, kad per 100 valandų tiesioginę transliaciją pademonstruota tokia programų įvairovė, tikina M. Garbačiauskaitė-Budrienė ir priduria, kad žiūrovai galėjo pamatyti visko: „Buvo rodomi koncertai, rytinės mankštos, filmai, poezijos skaitymai su elektronine muzika ar laidos, kuriose gaminti keksiukai. Tai buvo turinys, skirtas pačiai įvairiausiai auditorijai – ir vaikams, ir senjorams. Tai leido auditorijai pamatyti, kokie universalūs esame.“

Paklausta, kas buvo sudėtingiausia, LRT generalinė direktorė teigia, kad iššūkių kėlė logistikos užtikrinimas. „Viską daryti įprastose studijose lengva, o čia reikėjo viską suderinti, kad laiku prasidėtų laidos, įvyktų perėjimai. Rizikavome ir dėl oro, bet jis mus lepino“, – tikina pašnekovė.

E. Genio/LRT nuotr.

Naująjį sezoną LRT pasitinka su naujovėmis

M. Garbačiauskaitės-Budrienės teigimu, į transliaciją susirinkę žmonės projektą vertino labai pozityviai, norėjo bendrauti: „Aplinkiniams buvo įdomu, jie teigė, kad Lukiškių aikštė atsigavo. Daug žiūrovų transliaciją stebėjo ne ekrane, o priėję prie palapinės, kad matytų, kaip viskas vyksta. Su vadovais net pakalbėjome, kad tokios transliacijos idėją galėtume tęsti, galbūt tai padaryti kituose miestuose. Tačiau sunkumų keltų logistika.“

LRT vadovė sako tikinti, kad pasibaigus 100 valandų transliacijai bus džiugiai pradėtas naujasis LRT sezonas. „Tokių iššūkių, kaip „100 valandų Lietuvai“ įgyvendinimas suteikia daug pasitikėjimo. LRT naująjį sezoną pasitinka atsinaujinusi – ir kaip organizacija, ir televizijos tinklelis, ir radijas, ir portalas“, – sako M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

LRT generalinė direktorė tvirtina, kad nacionalinio transliuotojo auditorija tikisi atsinaujinimo, tad pademonstruoti jį – didžiausias iššūkis: „Tikimės ne tik tobulėti naujajame sezone, bet ir ateityje, kurdami naujas ir kokybiškas programas, plėsdami auditoriją visose amžiaus grupėse. Tai padaryti nebus lengva, bet tikimės, kad pavyks. Dideliu iššūkiu taps LRT PLIUS atnaujinimas, teks pakeisti prekės ženklą. Vėliau rudenį lauks darbai su portalu LRT.lt. Be to, visuomet yra pastovūs darbai, kaip kad objektyvios informacijos siekis.“

Iš Lukiškių aikštės galėtų transliuoti visada

Pasak vyriausiojo LRT prodiuserio Audriaus Giržado, rekordinė 100 valandų transliacija pateisino visus lūkesčius, o įtampa buvo apėmusi nebent iš pradžių.

„Viskas praėjo puikiai. Nesklandumų nebuvo, lietus užklupo būtent tada, kai veiksmas vyko palapinėje. Kai transliacija turėjo persikelti po atviru dangumi, lyti nustojo. Iš pradžių komanda buvo šiek tiek įsitempusi, bet kiekvieną dieną vis labiau kartojosi užduotys, nebeliko neaiškumų. Atrodo, kad taip galėtume transliuoti kad ir visą laiką, – sako A. Giržadas. – Miego gal ir trūksta šiek tiek, bet tikrai ne viskas ant manęs vieno pastatyta, grįždavau vėlai, tada kitą rytą vėl važiuodavau. Dideli projektai mane veža, aš jaučiuosi kaip niekada gerai tai darydamas. Jei tokia transliacija kada nors kartosis, aišku, yra techninių dalykų kuriuos norėčiau pakeisti, bet žmonės jų net nepastebėtų.“

Vienas iš pagrindinių 100 valandų transliacijos tikslų buvo priartinti esamą ar potencialią LRT auditoriją prie nacionalinio transliuotojo, kad žmonės pamatytų, kaip dirba nacionalinio transliuotojo komanda. A. Giržado teigimu, dažniausia kartojama praeivių frazė – padėka už atgaivintą Lukiškių aikštę, o didžiausio dėmesio sulaukė tiesioginė „Panoramos“ transliacija.

„Nuostabiausia, kad žmonės prieina ir dėkoja už tai, kad atgaivinome Lukiškių aikštę. Ir visa tai, ką darome, nėra tik dėl savireklamos. Tai yra dėl to, kad mūsų auditorija pamatytų, kaip mes dirbame. Neįsivaizduojate, kaip visi prilipę stebi „Panoramos“ transliaciją – ir ne per didįjį ekraną, o pro palapinę. Žmonės užeina ir į mūsų mažąją, darbinę palapinę. Kai paklausiame, ar nori kažkokios informacijos, jie atsako, kad įdomu tiesiog žiūrėti, kaip mes dirbame“, – žmonių susidomėjimu rekordine transliacija džiaugiasi prodiuseris.

Anot A. Giržado, buvo pastebėta ir nuolatinių transliacijos lankytojų – keli vyresnio amžiaus žmonės ateidavo kiekvieną dieną ir žiūrėdavo televizorių, tik po atviru dangumi.

„Viena kolegė išgirdo tokį juokingą pokalbį troleibuse, neva 100 valandų transliacija vyksta dėl to, nes LRT studijos remontuojamos ir reikėjo kažkur mums dingti. Tai galiu visus patikinti, kad LRT studijose stipriai ruošiamasi naujajam sezonui, filmuojamos laidos, o mes į Lukiškių aikštę išsikėlėme ne dėl to, kad LRT dažo sienas“, – patikina vyr. prodiuseris A. Giržadas.

Lukiškių aikštėje per visą transliacijos laiką budėjo apsauginiai – anot A. Giržado, pasitaikė tokių situacijų, kai prireikė pagalbos.

„Žmonių yra visokių. Į eterį niekas nenorėjo pulti, bet buvo situacijų, kai nuoširdžiai džiaugiausi, kad kažkas iš šalies padėjo“, – portalui LRT.lt tvirtina A. Giržadas.

Naujas sezonas – nuo šiol ne tik televizijai

G. Oganauskas pabrėžia, kad anksčiau buvo įprasta, kad naują sezoną pradėdavo tik LRT TELEVIZIJA, bet nuo šiol naują sezoną pradeda visos trys medijos.

„Per šį ir būsimus sezonus atsinaujins visos trys LRT platformos – televizija, radijas ir portalas. Norėtume, kad visi tarpusavyje bendradarbiautume kuo glaudžiau, kad tam tikras turinys – pavyzdžiui, žurnalistiniai tyrimai, pasirodytų per visas tris platformas. Ir kad jos visos būtų lygiaverčios beivienodai stiprios“, – apie pokyčius pasakoja G. Oganauskas.

Pasak jo, LRT RADIJAS šiais metais atsinaujino netgi labiau nei LRT TELEVIZIJA, o spalio pabaigoje atsinaujins ir portalas LRT.lt: „Daug vilčių dedame į portalą – keisis išvaizda, pilnės redakcija. Tada tikimės atsidurti tarp lyderių.“

G. Oganausko teigimu, rekordinė 100 valandų tiesioginė transliacija buvo pirmasis iššūkis, suvienijęs visą LRT kolektyvą, o tolesnis dėmesys bus skiriamas auditorijos plėtimui, ypač – jaunimo.

„Norime pritraukti daugiau jaunimo, o tai dar vienas iššūkis, nes jaunesnioji karta nėra tokia lojali, žinias skaito atsitiktinai – kiekvieną dieną skirtinguose portaluose ir vis kitose platformose. 

Aišku, platforma tik priemonė, didžiausią dėmesį skirsime turiniui. Svarbu, kad LRT neturėtų tokio įvaizdžio, kad tai vien tik vyresnei auditorijai skirtas rimtas ir solidus produktas. Taip, jis toks ir yra, bet, kita vertus, čia yra daugybė laidų ir įvairių rubrikų, galinčių sudominti jaunąją auditoriją. Tik reikia sukurti įprotį“, – įsitikinęs G. Oganauskas.

Jo teigimu, LRT turi stipriausią žurnalistų kolektyvą visoje Lietuvoje – tiek televizijoje, tiek radijuje, tiek portale, bet tobulėti dar yra kur: „LRT žiniasklaidos priemonė vienintelė skiria tiek daug dėmesio naujienoms apie tai, kas vyksta Lietuvoje ir pasaulyje, be to sukuria ir kokybiško pramoginio turinio. Vis dėlto man perėjus iš komercinės į pusiau valstybinę įstaigą, yra sunkiau prisitaikyti prie lėto darbo tempo, nes čia daugiau biurokratinių dalykų. Nepaisant to, LRT komandai pavyko per trumpą laiką po truputį pasikeisti, o tai įrodo, kad neįmanomų dalykų nėra.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi