Tavo LRT

2018.08.31 19:08

„Nacionalinės ekspedicijos“ dalyvė: įsitikinsite, kokia Ukraina didelė ir turtinga

Istorijomis apipintas Černobylis, Versalio sodui prilygstantis dendrologinis Sofijos parkas ir safarį primenantis Askania Nova rezervatas – tai tik dalis to, ką „Nacionalinės ekspedicijos“ komanda aplankė per dvi savaites Ukrainoje, LRT.lt portalui sako ornitologė Ingrida Miškinytė, į ekspediciją vykusi pirmą  kartą.

„Kiekvienų metų nacionalinė ekspedicija yra kitokia. Esu naujokė, todėl sunku vertinti ir lyginti visų metų laidas ir patyrimus. Tikiu, kad šių metų ekspedicija žiūrovams dovanos galimybę įsitikinti, kokia Ukraina didelė ir turtinga savo istorija“, – pasakoja I. Miškinytė.

Šį kartą „Nacionalinė ekspedicija“ apie dvi savaites keliavo po unikalias Ukrainos vietas bei turėjo galimybę susipažinti su vietos gyventojais: „Labai džiaugiuosi, kad turėjome progą aplankyti kaimo gyventojus. Jie mus sutiko kaip geriausius draugus, daug bendravome įvairiomis temomis, šokome ir dainavome, o kalbai pasisukus apie vykstantį karą emocijų neslėpdavome.“

Tai buvo ketvirtoji ir, „Nacionalinės ekspedicijos“ sumanytojo žurnalisto Edmundo Jakilaičio teigimu, pati sėkmingiausia kelionė.

E. Genio/LRT nuotr.

„Keliavome per valstybę, turinčią aiškią 400 metų valstybingumo istoriją ir daug kartų kovojusią už savo nepriklausomybę. Šalies žmonės savo istoriją vertina labai pozityviai. Taip pat galėjome pamatyti, kaip svetingai priima žmones, atvykusius iš šalies, palaikančios jų šalį“, – LRT RADIJUI sakė E. Jakilaitis.

Žurnalistas sako, kad LRT žiūrovai turės išskirtinę galimybę pamatyti 14 dienų Dniepro upe trukusią kelionę. Iš viso pamatysime 28 „Nacionalinės ekspedicijos“ laidas.

Visą 100 valandų transliacijos programą galite rasti čia.

Projektas „100 valandų“ vyksta Lukiškių aikštėje rugpjūčio 27–31 dienomis. Gyvai transliuojamos mėgstamiausios LRT laidos: „Panorama“, „Ryto garsai“, „Labas rytas“, „Lietuvos diena“, „60 minučių“, „Nacionalinė ekspedicija“, „Beatos virtuvė“. „100 valandų“ transliaciją ketinama užfiksuoti kaip Lietuvos rekordą.