Tavo LRT

2018.08.31 13:12

A. Tapinas: Lietuva klestėtų, jei intelektiniai žaidimai būtų rodomi visą parą

Kamilė Zaleckaitė, LRT.lt2018.08.31 13:12

„Jei būčiau generalinis direktorius, televizijoje intelektiniai žaidimai būtų rodomi 24 valandas ir Lietuva tada klestėtų“, – per LRT 100 valandų atidarymą juokavo „Auksinio proto“ vedėjas Andrius Tapinas. O norintiems laimėti „Auksinį protą“, jo patarimu, svarbiausia – nepamiršti savo vardo.

„Šio sezono „Auksinis protas“ bus labai azartiškas, labai įdomus, virs dar didesnės kovos, bus dar geresni reitingai“, – apie naująjį sezoną sako A. Tapinas ir pažymi, kad bus pakeistos ir kelios taisyklės.

Žaidimo antrajame etape pralaimėjus vienai porai, oponentai spręsdavo, kurį žaidėją išmesti, tad, pasak A. Tapino, sprendimai būdavo labai šališki. Todėl dabar pralaimėjusi pora tarpusavyje žais išlikimo žaidimą.

Žiūrovų mėgstamiausiame trečiajame etape taip pat bus pokyčių: vietoj priešininko parinktos temos pats dalyvis rinksis, į kokio pobūdžio klausimus atsakinėti.

Kalbėdamas apie „Auksinio proto“ taisyklių pokyčius, A. Tapinas pažymi, kad žaidime svarbiausia išlikti ramiam ir pasitikėti savo žiniomis: „Geriausiai žaidžia tie, kurie sugeba suvaldyti stresą, nepamesti galvos ar nepamiršti savo vardo.

Pernai buvo toks nutikimas, kai dalyvis galėjo laimėti žaidimą, jei žodyje būtų pakeitęs vieną raidę: iš žodžio timas – į žodį tomas. Bet jis nesugebėjo to padaryti ir pralaimėjo. Juokingiausia, kad jo paties vardas buvo Tomas.“

Ne tik dalyviai, bet ir žaidimo vedėjai susiduria su iššūkiais. Anot A. Tapino, kartu su kolega A. Valinsku jiedu galvoja ne tik klausimus, bet ir siekia įrodyti, kad intelektiniai žaidimai gali būti patys žiūrimiausi.

„Mes su Arūnu norime ir darysime, kad žaidimas išlaikytų aukštus reitingus. Per ketverius metus įrodėme, kad tokio pobūdžio žaidimai gali būti žiūrimiausi ir populiariausi, tad dabar mūsų tikslas pasiekti, kad transliuojamu laiku „Auksinis protas“ būtų žiūrimiausia laida Lietuvje.

Kitas iššūkis – siekti, kad laida taptų šeimos pramoga įvairaus amžiaus žmonėms ir kad su kiekvienu žaidimu atsirastų daugiau žinių ir proto“, – užsibrėžtais tikslais dalijasi laidos vedėjas.

A. Tapinas ir A. Valinskas – visus susirinkusius į Lukiškių aikštę stebėti 100 valandų tiesioginės LRT transliacijos kviečia prisijungti prie „Auksinio proto“ žaidimo. Dalyviams parengtas auksinis sostas, kuriame išsilaikęs stipriausias dalyvias laimės bilietą į finalinį laidos etapą.

Visą 100 valandų transliacijos programą galite rasti čia.

Projektas „100 valandų“ vyksta Lukiškių aikštėje rugpjūčio 27–31 dienomis. Gyvai transliuojamos mėgstamiausios LRT laidos: „Panorama“, „Ryto garsai“, „Labas rytas“, „Lietuvos diena“, „60 minučių“, „Nacionalinė ekspedicija“, „Beatos virtuvė“. „100 valandų“ transliaciją ketinama užfiksuoti kaip Lietuvos rekordą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt