Tavo LRT

2018.08.31 19:11

Naujasis radijo balsas M. Jackevičius: baisu, kad niekas neateis į laidą

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2018.08.31 19:11

Jei taip nutiktų, kad į tiesioginį eterį neatvyktų nė vienas pašnekovas, visada būtų muzika, žinios ir išmonė, LRT 100 valandų transliacijoje sako ilgametę žurnalisto patirtį turintis Audrius Matonis. „Vesti radijo laidą sunkiau nei rašyti spaudoje. Pirmiausia dėl to, kad čia viskas vyksta tiesiogiai, antra, nesu iš tų žmonių, kurie vienu metu gali atlikti keletą darbų“, – atvirauja visai neseniai LRT RADIJUJE pradėjęs dirbti Mindaugas Jackevičius.

Žurnalistas ir radijo laidų vedėjas A. Matonis ir ilgus metus interneto žiniasklaidoje dirbęs M. Jackevičius naujajame LRT radijo sezone prisijungs prie politinės diskusijų laidos „Aktualijų studija“ ir papildys senbuvių gretas.

„Šis karjeros šuolis labai įdomus. Vedžiau jau keturias laidas, tad jaučiuosi kiek drąsiau. Visgi galiu pasakyti, kad vesti radijo laidą sunkiau nei rašyti tekstus spaudoje. Pirmiausia dėl to, kad čia viskas vyksta tiesiogiai, antra, nesu iš tų žmonių, kurie gali vienu metu atlikti keletą darbų.

E. Genio/ LRT nuotr.

Jei klausau pašnekovo, negirdžiu operatorės, jei klausau jos, pamirštu klausimą pašnekovui“, – neslepia M. Jackevičius, davęs pažadą išmokti viena ausimi klausyti pašnekovo, kita – operatorės.

Dalydamasis naujomis patirtimis, žurnalistas atvirauja, kad kol kas nesulaukė neigiamų atsiliepimų: „Dar niekas neapkaltino, kad balsas girgžda, kad nusišneku. Kol kas girdėjau tik gerus atsiliepimus.“

Kalbėdamas apie darbą radijuje, M. Jackevičius neslepia, kad didžiausia jo baimė – ateiti į studiją ir nerasti nė vieno pašnekovo, tačiau A. Matonis teigia, kad tokioje situacijoje nereikėtų sutrikti.

„Tokiu atveju yra muzika, žinios ir tavo išmonė, bet aš įsitikinęs, kad tokia situacija – tik teorinė prielaida. Vis tiek kas nors ateis, juk dažniausiai kvieti ne vieną pašnekovą, o ir tie, kurie neateina, turi padorumo pranešti bent prieš valandą. Vilnius nėra didelis miestas, per valandą ar dvi gali atvažiuoti kažkas, kas labai nori eterio, o jo Lietuvoje nori labai daug žmonių“, – patirtimi dalijasi A. Matonis.

Kalbėdamas apie radijo laidos turinį A. Matonis svarsto, kad ne laidos vedėjai rinksis aktualijas, o aktualijos rinksis juos: „Žiūrėsime, kokios naujienos sukelia didžiausią atgarsį, kas labiausiai provokuoja, verčia ginčytis, suklusti, sunerimti arba, atvirkščiai, labai džiaugtis.“

Kalbėdami apie greitą naujienų kaitą žurnalistai sutinka, kad klausytojui perduoti svarbią žinią yra pagrindinis žurnalisto uždavinys. „Aš manau, kad 9 iš 10 žmonių atleistų mikčiojimą, ne visai rišlius klausimus, šiugždančius popierius, barškinamus kompiuterio klavišus tam, kad gautų svarbiausią naujieną, vietoj gražiai perskaitytų vakarykščių žinių“, – mintimis dalijasi A. Matonis.

Apie radijo laidų vedėjų stilių prakalbę žurnalistai sutinka, kad radijo vedėjus galima suskirstyti į dvi grupes: į tuos, kurie leidžia pašnekovams kalbėti laisvai ir nestabdo jų laiko, ir tuos, kurie neleidžia pašnekovui užbaigti minties.

„Aš stengsiuosi išklausyti, bet prašysiu, kad kalbėtų tik esmę. Stengiuosi pabūti ir klausytojo vietoje ir pats pagalvoti, ar norėčiau šitos diskusijos klausytis, ar jau perjungčiau, ir dažnai norėčiau perjungti.

Tokiu atveju bandau greitinti pokalbio tempą, kalbinti kitą pašnekovą arba pokalbį pakreipti kita puse, nes mano tikslas – kad žmonėms būtų įdomu klausytis LRT RADIJO“, – asmeniniais iššūkiais dalijasi M. Jackevičius.

Parengė Kamilė Zaleckaitė.