Tavo LRT

2018.08.31 19:11

Mėgstantiems gaminti B. Nicholson padės išspręsti visus virtuvėje kylančius klausimus

Jau visai netrukus bus atsakyta į virtuvėje kylančius klausimus – kodėl neiškyla tešla ar plyšta lietiniai, portalui LRT.lt sako laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja Beata Nicholson. Kalbėdama apie laidos pokyčius, kulinarijos meistrė prasitarė, kad naujoji rubrika „Mano firminis tortas“ pareikalavo ir tam tikrų išbandymų: „Laidos filmavimai tapo tikru iššūkiu, nes per juos suvalgėme turbūt daugiausia tortų savo gyvenime.“ 

– Ko šį sezoną gali tikėtis „Beatos virtuvės“ žiūrovai?

– Laukia labai įdomus sezonas, nes kiekvienoje laidoje bus po virtuvės hitą – patiekalą, kuriuo džiaugsis šeima ir draugai. Taip pat lieka svečio rubrika – pastebėjau, kad net tie pašnekovai, kurie nemėgsta eterio ir retai pasirodo ekrane, pakviesti į virtuvę jaučiasi labiau atsipalaidavę, todėl ir tie pokalbiai dažnai tęsiasi net ir išjungus kameras.

Laidoje žiūrovai išvys dainininką Saulių Prūsaitį, aktorę Eglę Gabrėnaitę, pianistą Petrą Geniušą, neuromokslininkę Urtę Nėniškytę, šachmatų didmeistrę Viktoriją Čmilytę-Nielsen ir žinomiausią šalies daktarą Alvydą Unikauską ir daugybę kitų įdomių svečių, taigi bus gero maisto ir įdomių pokalbių.

– Kokių pokyčių galima laukti laidoje?

– Dar vasarą savo „Facebook“ paskyroje paskelbiau konkursą – visi norintys galėjo siųsti savo firminių kepinių receptus. Su komanda atrinkome pačius įdomiausius, kurie sužavėjo ne tik savo skoniu, bet ir gimimo istorija. Daugelis tų receptų iki šiol buvo laikomi paslaptyje ir perduodami iš lūpų į lūpas, tačiau nuo šiol skaniausi Lietuvos tortai atkeliaus ir į mūsų namus.

Naujoji laidos rubrika „Mano firminis tortas“ tapo tikru iššūkiu ir mums, nes filmavimų metu suvalgėme turbūt daugiausiai tortų savo gyvenime, todėl manau, kad LRT žiūrovai taip pat sunkiai atsispirs šiems gardėsiams.

Dar viena laidos naujovė – virtuvės patarimų rubrika „Šeimininkės užrašai“, kurioje parodysiu, kaip lengvai išspręsti visiems mums aktualius virtuvės klausimus. Neiškyla tešla? Plyšta lietiniai? Nežinote, kaip šaldyti uogas ar daržoves? O gal nebenorite verkti pjaustydami svogūną? Šiame sezone padėsiu įveikti šiuos iššūkius – pasidalinsiu profesionalų gudrybėmis, kurių išmokau gamindama ir mokydamasi kulinarinėje mokykloje.

– Kaip jūs pati apibūdintumėte savo laidą?

– Didžioji auditorijos dalis yra moterys, bet aš kuriu laidą galvodama apie visus, kuriems patinka gaminti, atrasti naujus skonius, kurie myli gyvenimą, mėgsta ragauti, eksperimentuoti, klausyti, pažinti. Aš augau šeimoje, kurioje maistas buvo ne perkamas, o auginamas, todėl noriu perduoti tą gardaus naminio maisto jausmą žiūrovams. Man pačiai labai gera bent kartą per dieną susirinkti su šeima prie stalo, dalintis maistu, plepėti ir tiesiog pabūti kartu.

– Pagal kokius kriterijus atsirenkate pašnekovus laidai?

– Visada stengiuosi kalbinti tuos žmones, kurių norisi klausytis. Man patinka tokie, kurie nebijo kurti, bandyti, būti savimi, truputį iš savęs pasijuokti ir kalbėti atvirai. Pati labai myliu Lietuvą, todėl tikrai džiaugiuosi, jei į laidą ateinantis svečias yra Lietuvos patriotas arba mokėsi užsienyje, bet grįžo čia, kad kurtų ir gyventų tėvynėje. Dar labai įdomu kalbinti išskirtinių žinių turinčius žmones, pavyzdžiui tokius, kai Edita Mildažytė, kuri apkeliavo pusę pasaulio ir žino ne tik daug įdomių istorinių faktų, bet ir susieja juos su maisto tradicijomis.

– Ar jūsų šeimoje sveika gyvensena užima svarbią vietą, nes laidoje tam skiriamas nemažas dėmesys?

– Esu nuosaiki sveikuolė. Jei galiu, visada renkuosi ūkininkų produkciją ar mažiau cukraus turinčius produktus. Stengiuosi valgyti tik tiek, kiek iš tiesų norisi ir derinti produktus. Bet jokiais būdais nesu bado sektantė. Jei kepu blynus – juose yra sviesto. Jei kepu tortą – jame tikrai yra cukraus. Manau, kad saikas yra geriausias sveikatos draugas, bet tikrai pripažįstu, kad manyje gyvenanti „meška“ kartais ištrūksta į laisvę ir valgo šokoladinius saldainius. Tad sveikata man rūpi, bet dar labiau rūpi išlaikyti sveiką protą ir gyvenimo džiaugsmą.