Tavo LRT

2018.08.28 20:07

LRT Taryba pritarė: LRT KULTŪRA turėtų vadintis LRT PLIUS

LRT.lt2018.08.28 20:07

Antradienį vykusiame LRT Tarybos posėdyje sutarta – LRT KULTŪRA turėtų vadintis LRT PLIUS. Pavadinimo keitimui pritarė devyni, prieš balsavo du LRT Tarybos nariai. Naujas kanalo pavadinimas bus pradėtas naudoti tuomet, kai bus patvirtintas Lietuvos radijo ir televizijos komisijos.

„Norime gerinti antrojo LRT kanalo turinį, kuriame didžiausias dėmesys būtų skiriamas kultūrai. Tačiau šis kanalas nebetelpa tik po „Kultūros“ pavadinimu, jis savyje talpina daugiau“, – LRT Tarybos posėdyje kalbėjo M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Iki šiol, anot LRT generalinės direktorės, LRT KULTŪROS kanalas neturėjo nei aiškios koncepcijos, nei pakankamai biudžeto lėšų.

Pasak M. Garbačiauskaitės-Budrienės, komunikacijos ekspertai pritarė tokiam pavadinimui, kuomet su jais buvo surengta uždara diskusija. Šioje diskusijoje dalyvavo Tomas Ramanauskas, Mykolas Katkus, Aurelijus Katkevičius bei Tomas Bartninkas.

E. Genio/LRT nuotr.

Diskusija su LRT žiniasklaidos grupės vartotojais buvo surengta ir LRT.lt naujienų portale. Jo metu paaiškėjo, kad žiūrovai televizijoje pasigenda daugiau informacijos apie pasaulinius mokslo, meno, sporto pasiekimus, taip pat – edukacinio turinio. LRT.lt apklausos dalyvių teigimu, taip pat stinga laidų apie informacines technologijas, psichologiją.

Tačiau vieningos nuomonės apklausos dalyviai dėl LRT KULTŪROS pavadinimo keitimo neturėjo, jie vieningai sutarė, kad kanale svarbiausias – turinys.

Savo ruožtu LRT Tarybos narė Vilija Targamadzė pastebi, kad tokio tyrimo negalima vertinti, kadangi jis yra nereprezentatyvus, tačiau, pasak jos, pavadinimo keitimas turėtų būti strateginis LRT vadovybės sprendimas.

M. Garbačiauskaitė-Budrienė pažymi, kad naujajame sezone LRT PLIUS kanale be kultūrinių laidų planuojama daugiau turinio vaikams ir jaunimui, pedagogams. Ketinama siekti, kad daugiau šio kanalo turinio būtų prieinama specialiųjų poreikių turintiems asmenims.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt