Naujienų srautas

Tavo LRT2018.08.31 13:10

M. Žiedas: „Poetų dainas“ papildys įdomios istorijos ir kuriozai

Projekto „Poetų dainos“ tikslas – įdėmiau pažvelgti į poetų kūrybą, o muzikinius kūrinius papildys interviu su pačiais poetais, jų artimaisiais, kurie papasakos įvairių istorijų, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako laidų vedėjas Marijus Žiedas. Kita projekto „Poetų dainos“ vedėja Eglė Juozapaitienė teigia, kad poezija savaime yra stebuklas, o kai ji susitinka su muzika, stebuklas dar didesnis.

„Naujojo LRT TELEVIZIJOS projekto „Poetų dainos“ pagrindas – gražiausi poetų kūriniai. Svarbu, kad pagaliau bus kalbama apie poetus, nes jie nepelnytai buvo nustumti į šalį. O juk eilėse telpa viskas – džiaugsmas, liūdesys, melas, tai yra stebuklas. Kai poezija susitinka su muzika, atsiranda dar vienas stebuklas“, – sako projekto vedėja Eglė Juozapaitienė.

Marijus Žiedas, taip pat vesiantis naująjį projektą, teigia, kad projekto „Poetų dainos“ tikslas – dar kartą pažvelgti į poetų kūrybą, su kuria dauguma yra susidūrę dar mokykloje: „Visgi mokydamiesi daug ką suvokiame paviršutiniškai. Dabar bus proga vėl atrasti poetų tekstus.“

Anot M. Žiedo, projekte bus galima ne tik išgirsti dainas, bet ir pamatyti interviu su poetais bei jų artimaisiais. „Bus proga pasiklausyti įdomių istorijų ir net kuriozų. Pavyzdžiui, įdomu tai, kad kai kurios dainos yra sukurtos net iš dviejų eilėraščių“, – pasakoja laidos vedėjas.

E. Juozapaitienė sako, kad „Poetų dainos“ ir jame skambėsiantys kūriniai yra nepaprastai įdomūs, tai – lobynas, ir priduria, kad vesti tokią laidą – iššūkis ir didelė garbė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą