Naujienų srautas

Tavo LRT2018.09.02 13:08

„Mano mama gamina geriau“ virtuvėje tenka atskleisti ir kulinarines paslaptis

Nors virtuvė – įprasta vieta, kurioje dažniausiai mezgasi jaukūs pokalbiai su namiškiais, virtuvė televizijos studijoje visai kitokia – čia verda aistros ir kunkuliuoja emocijos, portalui LRT.lt sako naujojo projekto „Mano mama gamina geriau“ vedėjas Martynas Starkus. Jam antrinantis garsus virtuvės žinovas, Gurmanų gildijos prezidentas ir projekto teisėjas Romas Zakarevičius po pirmųjų filmavimų prisipažįsta, kad ir pats nesitikėjo, jog dvikovos virtuvėje gali būti tokios įtemptos.

LRT studijos virtuvėje tampa beprotiškai karšta, nes dvi mamų ir jų suaugusių vaikų komandos pradeda kovą. Jų tikslas – nustebinti vieniems kitus bei padaryti didžiausią įspūdį garsiam virtuvės šefui.

Kiekvienos laidos pradžioje vedėjas M. Starkus supažindina su dviem vakaro komandomis, kurios yra įsitikinusios, kad būtent jų šeimos yra vertos  šlovės virtuvėje. Tačiau čia slypi skani sąlyga: mamos šioje kovoje gali tik patarti savo vaikams, viską stebėdamos iš šalies.

Šilti žaidime dalyvaujančių mamų žodžiai ir meilumas greitai dingsta, nes sūnūs ir dukros pradeda pjaustyti, lupti, kepti, o laikrodis nesustabdomai skaičiuoja minutes. Virtuvėje užverda pats tikriausias chaosas. Kaip kitaip, juk mama negali ramiai žiūrėti, kai jos atžala, gamindama patiekalą pagal seną šeimos receptą, viską daro ne taip!

P. Lileikio/LRT nuotr.

Tačiau, jei kantrybės taurė, žiūrint į beviltiškai virtuvėje besikapanojančią atžalą, išseko – mama gali griebtis paskutinio ginklo – ateina laikas paspausti panikos mygtuką! Šis veiksmas leidžia jai pačiai pagaliau įžengti į virtuvę, sutvarkyti betvarkę, išgelbėti unikalųjį receptą ir šeimos reputaciją. Bet... yra vienas „bet“ – kol mama virtuvėje, laikrodis tiksi dvigubai greičiau!

„Viskas ne taip paprasta, kaip gali atrodyti. Nors daugeliui mamų virtuvė yra gana įprastas dalykas, o atžalos gamina patiekalus, kuriuos ji yra gaminusi daugybę kartų ir jų receptus tiksliai pasakytų net pažadinta naktį,  patekus į virtuvę televizijoje, emocijos ima lietis per kraštus, – sako M. Starkus. – Be to, namų virtuvėje galima gaminti smagiai šnekučiuojantis ir bendraujant, o studijoje tiksintis laikas suteikia papildomos įtampos dalyviams ir prikausto televizijos žiūrovų dėmesį.“

Kiekvienas receptas turi savo paslaptį

Vienaip ar kitaip baigtus gaminti patiekalus vertina gerai žinomas šalies virtuvės žinovas ir Gurmanų gildijos prezidentas R. Zakarevičius. Jis ir nusprendžia, kas tą vakarą nugalėjo ir kam atitenka laidos prizas.

BNS nuotr.

„Vertinu namų virtuvės patiekalus, o ne profesionalių virtuvės šefų darbą, todėl nekeliu labai griežtų reikalavimų, tačiau atsižvelgiu ir į tai, ar šeima laikosi tvarkos, švaros, ar kokybiškai gamina. Mano sprendimą dažniausiai lemia trys pagrindiniai kriterijai – skonis, kvapas ir vaizdas lėkštėje. Kartais nuspręsti, kuri šeima vertesnė prizo, būna labai lengva, o kartais tampa nemažu iššūkiu“, –  sako R. Zakarevičius.

Jis pastebi, kad visos šeimos skirtingos ir kiekviena iš jų turi savo paslaptį – naudoja kokį nors prieskonį, prideda papildomą ingredientą ar pan., tad pažeria ir netikėtų idėjų bei moka nustebinti.

Anot garsaus šefo, „Mano mama gamina geriau“ – žaidimas, kuriame laikas ribotas, šeimos dažniau renkasi salotas ar kitus gana greitai pagaminamus patiekalus: „Kai kurie dalyviai atsižvelgia ir į šiuo metu vyraujančias tendencijas – gamina žuvies patiekalus, rečiau renkasi mėsą, naudoja mažiau riebalų ar pan. O ir patiekalus šeimos gamina labai įvairius: nuo silkės „pataluose“ iki cukinijų blynelių su lašiša ar burokėlių karpačo su greipfrutų sultimis.“

Paklaustas, ar pats namuose gamina dažnai, R. Zakarevičius atsako, kad retokai: „Kartais kepu žuvį. Namuose galima labai skaniai pasigaminti jūros liežuvį, svarbiausia, kad jis būtų šviežias ir nešaldytas. Tereikia nulupti odelę, patepti kiaušinio tryniu, pabarstyti plonu džiūvėsėlių sluoksniu ir iškepti svieste. Patikėkite, skonis puikus!“

Kaip seksis šeimoms, pamatysite naujajame LRT TELEVIZIJOS sezone. Patiekiamas kartą per savaitę linksmas, šeimų žaidimas „Mano mama gamina geriau“ yra puikus receptas praleisti vakarą kartu, ragaujant garsias emocijas ir užkandant gera porcija komandinio kovos džiaugsmo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą