Tavo LRT

2018.08.31 19:09

Į LRT eterį sugrįžtantis D. Vaitiekūnas: Lietuvoje turime be proto daug geros kultūros

Gabija Kavaliauskaitė, LRT.lt2018.08.31 19:09

Daugeliui lietuvių vis dar neteisingai atrodo, kad žiūrint spektaklį reikia sunkiai dirbti, portalui LRT.lt sako į LRT TELEVIZIJĄ sugrįžtantis aktorius Dominykas Vaitiekūnas. Būsimos laidos „Kultūros diena“ vedėjas įsitikinęs, kad Lietuvoje kiekvieną dieną vyksta ne tik tradicinės kultūros, bet ir subkultūrų renginiai – tik apie juos niekas nežino.

Naujajame LRT sezone vesite laidą „Kultūros diena“. Kaip reagavote, kai gavote pasiūlymą?

– Mano širdis pradėjo džiaugtis, kai sužinojau, kad atsiranda ši laida. Pasiūlymas buvo netikėtas, bet labai malonus. Smagu, kad mane mato šioje pozicijoje. Kultūra man labai įdomi sfera. Patinka vaikščioti į spektaklius, koncertus, parodas, domėtis įvairiais šiuolaikinio meno dalykais. Be to, mano draugai organizuoja festivalius, koncertuoja, šoka, vaidina. Man tai nėra svetima. Manau, kad tai bus didelis malonumas ir kartu labai didelė nauda kiekvieną dieną sužinoti apie Lietuvos kultūrą, apie ją pakalbėti su žmonėmis ir perduoti žinutę platesnei auditorijai. Vedėjo vaidmuo man nei svetimas, nei naujas. Kita vertus, visada vedžiau pramogines laidas, o ši pozicija – rimtesnė.

– Nebijote iššūkių?

– Visada įdomu išbandyti save naujose rogėse. Man tai – iššūkis ir tikrai negalėčiau pasakyti, kad aš nesijaudinu, negalvoju, kaip ten bus. Be abejo, galvoju, ar ten tiksiu ir gerai atliksiu savo darbą. Tai amžini klausimai, kai pradedi daryti kažką naujo. Bet jausmas labai geras, smalsumas kutena, kaip ten viskas bus. Labai norėčiau, kad ta laida gyvuotų. Tai, kaip mes susidraugausime su laida ir žiūrovais, pamatysime tik procese.

 Kaip manote, ar pakankamai kalbama apie kultūrą Lietuvoje?

– Esu įsitikinęs, kad Lietuvoje turime be proto daug geros kultūros, bet apie ją nežinome. Kiekvieną savaitgalį vyksta koks nors įdomus renginys, festivalis. Dažniausiai kalbame apie tradicinius koncertus, kultūrą įsivaizduojame kaip koncertus, vykstančius Filharmonijoje ar Operos ir baleto teatro spektaklius, bet didelė masė jaunų žmonių daro labai įdomius ir prasmingus dalykus – apie juos taip pat reikia pasakoti.

– Kokie jūsų lūkesčiai naujai laidai „Kultūros diena“?

– Labai tikiuos, kad mes būsime atvira laida, nebūsime uždari kitokiai kultūrai ir menui. Tikiuosi, kad sugebėsime apimti kultūrą plačiai – tiek akademinę jos dalį, tiek subkultūras, nes visa tai yra vertinga, tik reikia pasižiūrėti tolerantiškai.

– Kaip lietuviai mato kultūrą?

– Manau, kad mes linkę ją akademizuoti. Daugeliui atrodo, kad ji sunki, kad žiūrint spektaklį ar parodą reikia dirbti. Man atrodo, kad tai labai neteisinga nuostata.

 Kaip manote, kodėl svarbu kalbėti apie kultūrą daugiau?

– Esu įsitikinęs, kad per kultūrą mes fiksuojame savo mentalitetą. Man atrodo, kad skatinti kultūrą, apie ją šnekėti labai naudinga ir prasminga. Galų gale mes patys save suvokiame kurdami, fiksuodami dalykus ir, manau, tai turi didžiausią išliekamąją vertę.

Kultūros žinių laida „Kultūros diena“ jau nuo spalio mėn. naujajame LRT sezone!