Tavo LRT

2018.08.31 13:08

100 valandų transliacijos prodiuseris A. Giržadas: pradžia su jauduliu, bet sėkminga

Gabija Kavaliauskaitė, LRT.lt2018.08.31 13:08

Pokalbis su 100 valandų transliacijos prodiuseriumi A. Giržadu.

Tiesioginė transliacija:

„Šiais laikais niekas nebesinaudoja tik internetu, radiju ar televizija. Medijos susiliejusios, tad šis projektas ir yra būtent apie tai“, – prasidėjus transliacijai sakė LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Anot jos, pats didžiausias ne tik šių, bet ir kitų metų tikslas – plėsti auditoriją visose LRT platformose ir kad kiekvienas rastų kažką sau įdomaus.

Lukiškių aikštėje vyks televizijos ir radijo transliacijos, visą naktį budės operatoriai ir režisieriai. „LRT komandai tai didelis iššūkis, nes teko palikti patogias studijas ir atvykti į vidurį miesto. Linkiu, kad viskas veiktų kaip šveicariškas laikrodis. Didžiuojuosi šia komanda“, – sako LRT direktorė.

E. Genio/LRT nuotr.

Iki šiol buvo pasiektas 72 val. transliacijos rekordas – 1991 m. sausio 13–16 d. LRT transliavo iš Kauno.

LRT 100 valandų transliacijos atidaryme dalyvavo ir Nomeda Marčėnaitė, naujojo LRT sezono laidos „Kultūringai su Nomeda“ vedėja.

„Kaip gera jus visus matyti. Pasiilgau žiūrovų, bet labai norėčiau, kad mano laidoje neatsitiktų anekdotinė situacija, kai kalbama apie tai, kas tik patiems įdomu. Man svarbu, kad kuo platesnis žmonių ratas norėtų išgirsti, sužinoti, dalyvauti“, – tikina N. Marčėnaitė ir pripažįsta, kad, kalbant apie kultūringumą, lietuviams dar yra kur stengtis.

„Kultūringai su Nomeda“ gyvai Lukiškių aikštėje galėsite stebėti šįvakar, pirmadienį, 19.30 val. Lukiškių aikštėje.

„Labai prašiau, kad šį vakarą būtų geras oras, ir štai, saulė spigina, karšta“, – džiaugiasi N. Marčėnaitė.

E. Genio/LRT nuotr.

Į 100 valandų transliacijos atidarymą atvyko ir kulinarinių laidų vedėja Beata Nicholson, Lukiškių aikštėje šį ketvirtadienį pristatysianti laidą „Beatos virtuvė“. Tai, kas anksčiau vykdavo už uždarų studijos durų, persikelia į miesto širdį – čia bus gaminami ir užkandžiai iš pomidorų, ir tortai.

„Įprastai vieną laidą filmuojame mažiausiai šešias valandas, o čia turėsime tik valandą. Iššūkis prisitaikyti prie tiesioginės transliacijos ir per tokį trumpą laiką atskleisti laidos esmę bei ateinančio sezono naujoves.

Laidoje atsiras rubrika „Mano firminio torto receptas“. Ten galės dalyvauti paprasti žmonės, jie atskleis senovinius, iš kartos į kartą gaminamų tortų receptus. Kita rubrika – „Šeimininkės užrašai“ – skirti norintiems būti geresniais namų šeimininkais ar šeimininkėmis“, – būsimas naujoves pristato B. Nicholson.

E. Genio/LRT nuotr.

Lukiškių aikštėje vykstančias transliacijas galės stebėti visi praeiviai – įprastai užkulisiniai darbai, vedėjų pasiruošimas, operatorių darbas bus matomas kiekvienam susidomėjusiam.

„Žiūriu LRT televiziją, pati esu iš Vilniaus ir labai džiaugiuosi šia iniciatyva. Kai turiu laisvo laiko dažniausiai žiūriu televiziją, bet ir paklausau radijo, paskaitau žinių. Labiausiai patinka naujienų laidos, tačiau viskas aktualu šiais laikais“, – portalui LRT.lt sako Lukiškių aikštėje stabtelėjusi ponia Irena.

Vilnietė Vilija sako, kad daugiausia dėmesio pritraukia visos vakarinės laidos, „Panorama“, o LRT KULTŪROS kanale nepraleidžia biografinių filmų. „LRT TELEVIZIJA visada būna įjungta vakarais, vis dėlto radijo neklausome – dažniausiai žiūrime televiziją“, – tikina mergina.

Kaip portale LRT.lt rašyta anksčiau, per šventinę 100 valandų transliaciją bus panaudota daugybė įvairiausios technikos – kilnojamoji radijo stotis, kilnojamoji televizijos stotis, portatyvinė mažoji stotis, virš aikštės skraidys dronai.

„Jei iš karto suvežtume visą 100 valandų transliacijai reikiamą techniką, neužtektų Lukiškių aikštės. Todėl logistikos grupė turės labai sparčiai dirbti – po kiekvienos renginio dalies atvežti naujai laidai reikalingą įrangą. Pavyzdžiui „Beatos virtuvės“ filmavimui reikės atvežti viryklę“, – apie didžiules pajėgas, sutelktas transliacijai, sakė prodiuseris A. Giržadas.

Ko tikėtis pirmąją projekto „100 valandų“ dieną?

Šimto valandų transliaciją pradės „Laba diena, Lietuva“ su Ignu Krupavičiumi ir Ugne Galadauskaite. Po 18 val. transliacijos vairą perims LRT RADIJAS, o nuo 19.30 val. į „Kultūringumo testą“ kvies Nomeda Marčėnaitė, būsimame LRT sezone vesianti laidą „Kultūringai su Nomeda“.

20.30 val. žinių laida „Panorama“ bus transliuojama iš LRT studijos, kitomis savaitės dienomis filmavimas persikels į Lukiškių aikštę.

Nuo 21.30 į jaukų koncertą kvies Ieva Zasimauskaitė, o nuo 22.25 val. poezija susilies su muzika – poetas Marius Povilas Elijus Martynenko skaitys tekstus, gros Gabrielius Zapalskis.

Po vidurnakčio transliuos LRT RADIJAS, o jau ankstyvą antradienio rytą vilniečius kels „Paukščių choras“ ir I. Krupavičius su rytine mankšta.

Visą 100 valandų transliacijos programą galite rasti čia.

Projektas „100 valandų“ vyks Lukiškių aikštėje rugpjūčio 27–31 dienomis. Bus gyvai transliuojamos mėgstamiausios LRT laidos: „Panorama“, „Ryto garsai“, „Labas rytas“, „Lietuvos diena“, „60 minučių“, „Nacionalinė ekspedicija“, „Beatos virtuvė“. „100 valandų“ transliaciją ketinama užfiksuoti kaip Lietuvos rekordą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt