Tavo LRT

2018.08.31 13:07

Rekordinei transliacijai – didžiausios LRT pajėgos: vos telpa į Lukiškių aikštę

Technikos bus tiek, kad visko iš karto net suvežti neįmanoma, o žinomiausi LRT veidai bus matomi iš taip arti, kaip niekada nebuvo, portalui LRT.lt didįjį projektą „100 valandų“ pristato vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas. Per nenutrūkstamą 24 valandų transliaciją veiksmas iš LRT studijų persikels į Lukiškių aikštę po atviru dangumi. „Net ir Beata scenoje gamins – specialiai vešime viryklę“, – sako A. Giržadas. 

„LRT didžiuojasi savo sukurtomis Lietuvos šimtmečio programomis: komanda iš tiesų dėjo daug pastangų, kad ši svarbi data būtų deramai ir įdomiai paminėta. 100 valandų transliacija – tai dar vienas iššūkis, kurį keliame sau. Mes norime priartėti prie savo auditorijos, norime su ja bendrauti ir suteikti žmonėms galimybę pažvelgti į LRT virtuvę iš arti“, – neeilinį projektą pristato LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Pasak jos, artimiausi metai LRT – kupini iššūkių, nes vienu metu bus keičiama daug dalykų: atnaujinama televizijos ir radijo programa, interneto portalas, efektyvinama įstaigos veikla.

„Iš pradžių tai neatrodė toks didelis iššūkis, kaip paaiškėjo projektui jau įsibėgėjus. Iš tiesų visos trys LRT medijos susijungia pirmą kartą  – televizija, radijas ir portalas. Čia ir didysis iššūkis, nes tai, kas atrodo suprantama vienai iš platformų, pasirodo visai nauja kitai“, – sako LRT vyr. prodiuseris A. Giržadas.

LRT vyriausiosios režisierės Astos Einikytės teigimu, šiai transliacijai bus pasitelkta didžioji LRT kūrybinės grupės dalis – sunku net suskaičiuoti, kiek tai daug žmonių. „Naktiniams filmavimams samdėmės papildomus darbuotojus, nes veiksmas vyks 24 valandas per parą. Dirbs be galo daug inžinierių, prodiuserių, režisierių“, – sako A. Einikytė.

Anot jos, šis projektas gali būti prilyginamas „Dainų šventės“ transliacijoms, be to, tai geras apšilimas prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje: „Mūsų laukia nemenkas iššūkis, bet LRT – profesionali, ji susitvarkys.“

Per šventinę 100 valandų transliaciją bus panaudoti daugybė įvairiausios technikos – kilnojamoji radijo stotis, kilnojamoji televizijos stotis, portatyvinė mažoji stotis, virš aikštės skraidys dronai.

„Jei iš karto suvežtume visą 100 valandų transliacijai reikiamą techniką, neužtektų Lukiškių aikštės. Todėl logistikos grupė turės labai sparčiai dirbti – po kiekvienos renginio dalies atvežti naujai laidai reikalingą įrangą. Pavyzdžiui „Beatos virtuvės“ filmavimui reikės atvežti viryklę“, – apie didžiules pajėgas, sutelktas transliacijai, pasakoja prodiuseris.

A. Giržado teigimu, mintis laidas transliuoti iš Lukiškių aikštės nudžiugino daugelį žinomų LRT veidų, o ypač – „Panoramos“ vedėjus. „Kai pasiūlėme vesti žinias lauke, sulaukėme labai entuziastingo sutikimo. „Panorama“ kartais pavydi „Labas rytas, Lietuva“ vedėjams, kurie dažnai transliuoja iš lauko. Dabar ir jiems bus proga“, – džiaugiasi LRT prodiuseris.

A. Einikytė atskleidė, kad tai nebus žiūrovams įprasta „Panorama“, kurią jie įpratę matyti kiekvieną dieną: „Mes norime prieiti arčiau žiūrovo, todėl „Panorama“ išlaisvės iš mums įprasto akademiško įvaizdžio. Ji bus tikrai kitokia, dėl to dar įdomesnė.“

Daugybė renginių – koncertai, pokalbiai, laidų pristatymai – vyks scenoje, tačiau užklupus blogam orui niekas nesustotos – filmavimai persikels į skaidrų, lankytojams permatomą paviljoną-studiją.  „Daugelis televizijoje ir radijuje girdi bei mato jau pačią programą, o per 100 valandų transliaciją žiūrovai pamatys, kas vyksta už ekranų. Tai išskirtinė proga patirti televizijos ir radijo konvejerį“, – sako  prodiuseris A. Giržadas.

Ilgiausia iki šiol vykusi tiesioginė televizijos transliacija, užfiksuota Lietuvos rekordų knygoje,  vyko 1991 m. sausio 13–16 d. Lietuvos televizijos Kauno redakcijoje, kai sovietų ginkluotosios pajėgos nutraukė Lietuvos televizijos ir radijo darbą Vilniuje.

Anot A. Einikytės, vykstant LRT laidų transliacijoms Lukiškių aikštėje, darbas LRT studijose nenutrūks – ten dirbs žmonės, kuriantys ir filmuojantys laidas naujajam LRT sezonui.

Ko tikėtis pirmąją projekto „100 valandų“ dieną?

Šimto valandų transliaciją pradės „Laba diena, Lietuva“ su Ignu Krupavičiumi ir Ugne Galadauskaite. Po 18 val. transliacijos vairą perims LRT RADIJAS, o nuo 19.30 val. į „Kultūringumo testą“ kvies Nomeda Marčėnaitė, būsimame LRT sezone vesianti laidą „Kultūringai su Nomeda“.

20.30 val. žinių laida „Panorama“ bus transliuojama iš LRT studijos, kitomis savaitės dienomis filmavimas persikels į Lukiškių aikštę.

Nuo 21.30 į jaukų koncertą kvies Ieva Zasimauskaitė, o nuo 22.25 val. poezija susilies su muzika – poetas Marius Povilas Elijus Martynenko skaitys tekstus, gros Gabrielius Zapalskis.

Po vidurnakčio transliuos LRT RADIJAS, o jau ankstyvą antradienio rytą vilniečius kels „Paukščių choras“ ir I. Krupavičius su rytine mankšta.

Visą 100 valandų transliacijos programą galite rasti čia.

Projektas „100 valandų“ vyks Lukiškių aikštėje rugpjūčio 27–31 dienomis. Bus gyvai transliuojamos mėgstamiausios LRT laidos: „Panorama“, „Ryto garsai“, „Labas rytas“, „Lietuvos diena“, „60 minučių“, „Nacionalinė ekspedicija“, „Beatos virtuvė“. „100 valandų“ transliaciją ketinama užfiksuoti kaip Lietuvos rekordą.