Tavo LRT

2018.08.31 13:06

G. Oganauskas: televizija visada buvo LRT flagmanas, metas stiprinti ir kitas platformas

Jokia kita žiniasklaidos grupė nieko panašaus nėra padariusi, apie tiesioginę 100 valandų transliaciją iš Lukiškių sako LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas. Anot jo, tokiu simboliniu Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtu iššūkiu LRT suvienija visas tris savo platformas – televiziją, radiją ir internetą, kurios naująjį sezoną pasitinka atsinaujinusios ir pasiryžusios naujiems iššūkiams – kurti kokybišką turinį ir didinti auditoriją.

LRT, naująjį sezoną pasitinkanti šūkiu „Renkamės iššūkius“, yra pasiryžusi įrodyti, kad tai ne tik skambi frazė, todėl paskutinę rugpjūčio savaitę savo studiją perkelia į sostinės Lukiškių aikštę, iš kur vyks nepertraukiama tiesioginė 100 valandų transliacija, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Jokia kita žiniasklaidos grupė šalyje nieko panašaus nėra įgyvendinusi, o ilgiausios tiesioginės transliacijos rekordas priklauso LRT.

„Lietuvos rekordų knygoje užfiksuota, kad ilgiausia tiesioginė televizijos laida truko 18 val. 12 min. 1991 m. sausio 13 d. sovietų ginkluotosioms pajėgoms nutraukus Lietuvos televizijos ir radijo darbą Vilniuje, Lietuvos televizijos Kauno redakcija nuo 2 val. 47 min. iki 21 val. transliavo tiesioginę laidą apie kruvinuosius įvykius. Laida, trukusi 18 val. 12 min. yra ilgiausia tiesioginė televizijos laida, kuri buvo retransliuojama Latvijoje, Estijoje, o per palydovinę televizijos sistemą buvo matoma ir Vakarų Europoje.

Šia laida prasidėjusi nepertraukiama transliacija tęsėsi iki sausio 16-osios nakties (2 val. 47 min.) ir iš viso truko 72 val. 8 min. Tai ilgiausia tiesioginė televizijos transliacija, iki šiol užfiksuota Lietuvos rekordų knygoje“, – patikslina agentūros „Factum“ vadovas Vytautas Navaitis.

100 valandų susivienija visos LRT platformos

Kadangi dabartinis ilgiausios transliacijos rekordas priklauso LRT, turėsime pranokti patys save, šypsosi G. Oganauskas ir patikina, kad net ir ilgametes tradicijas turinčiam moderniausiam transliuotojui Baltijos šalyse tiesioginė 100 valandų transliacija – nemenkas išbandymas.

P. Lileikio/LRT nuotr.

„Komanda palieka Konarskio gatvėje esančias patalpas, kuriose viskas paruošta darbui, bei įsikuria miesto širdyje, kur bus įrengta studija ir atvežta visa reikalinga įranga. Taip pat bus sumontuota uždara studija, tad ir užklupus lietui transliacija nenutrūks“, – pasakoja generalinės direktorės pavaduotojas.

Vilniečiai ir miesto svečiai galės iš arti pamatyti, kaip rengiamos televizijos ar radijo laidos, kurias paprastai matydavo ar girdėdavo namuose. Šeštą valandą ryto choras giedos šalies himną, vėliau žiūrovus žadins „Labas rytas, Lietuva“ ir „Ryto garsai“, iš Lukiškių aikštės bus skaitomos žinios bei „Panorama“, vyks naujų LRT laidų ir projektų pristatymas. Smalsuoliai galės ne tik pamatyti televizijos ar radijo virtuvę – kartais ir patys bus kviečiami prisijungti. Jų laukia mankšta, kino teatras po atviru dangumi, gyvo garso koncertas.

Paprastai LRT sezono pristatymas žiūrovams siedavosi su LRT TELEVIZIJOS sezono pradžia, tačiau šimto valandų transliacijoje darbuosis ne tik televizijos, bet ir radijo bei naujienų portalo komandos. Tai atspindi vieną iš naujojo sezono LRT tikslų – skatinti glaudesnį trijų LRT platformų bendradarbiavimą.

V. Radžiūno/LRT nuotr.

„Lukiškių aikštėje skirtingos LRT medijos viena kitai perduos estafetę. Per transliaciją televizijai atstovaus Ignas Krupavičius, radijui – Gerūta Griniūtė, portalui – Richardas Jonaitis.  Jie padės kolegoms pristatyti ne tik televizijos eterio naujienas, bet ir visiškai atsinaujinusį radijo tinklelį, naujus eterio balsus, rubrikas, projektus. Pašnekovus kalbins ir naujienų portalo LRT.lt žurnalistai“, – pasakoja generalinės direktorės pavaduotojas.

Naujame sezone – ambicingi iššūkiai

G. Oganausko teigimu, visoms trims LRT platformoms naujajame sezone keliamas iššūkis didinti auditoriją. „LRT TELEVIZIJA eina teisingu keliu – pagrindinis kanalas dažnai yra vienas iš žiūrimiausių. Tačiau norėtųsi, kad LRT TELEVIZIJA būtų pirmaujantis kanalas – pvz., Estijoje nacionalinio transliuotojo kanalas yra populiariausias, o dauguma žiūrovų jį įsijungia pirmiausia. Žinoma, tokiam ambicingam tikslui pasiekti prireiks ne vienerių metų“, – sako G. Oganauskas.

Daugiau iššūkių susiję su radiju bei naujienų portalu – televizija visuomet buvo savotiškas LRT flagmanas, o kitoms dviem platformoms buvo skiriama mažiau dėmesio, pastebi generalinės direktorės pavaduotojas ir pabrėžia, kad metas šį požiūrį keisti.

Ilgą laiką tvirtas pozicijas užėmusio LRT RADIJO auditorija mažėja, o dauguma nuolatinių klausytojų – vyresnio amžiaus žmonės, todėl, anot G. Oganausko, svarbu didinti radijo žinomumą, pritraukti daugiau jaunesnės klausytojų auditorijos. Jaunesnę auditoriją siekia pritraukti ir portalas.

„Visos trys LRT platformos sukuria daug kokybiško turinio. Iš televizijos ir radijo į portalą atkeliaujanti vaizdo bei garso medžiaga bei autoriniai naujienų portalo žurnalistų tekstai padeda portale kurti labai įvairų turinį. Manau, todėl šis portalas jau pirmauja originaliu turiniu, o ateityje turėtų plėstis, augti ir pakilti skaitomiausių naujienų portalų reitinge. Jau rudenį skaitytojams bus pristatytas naujas portalo dizainas ir vartotojams patogesnė struktūra. Atsinaujins ir LRT MEDIATEKA“, – sako G. Oganauskas.

Jo teigimu, LRT stiprybė visada buvo informacinės ir aktualijų laidos, o nuo šiol sustiprėjusios visų platformų komandos dar kokybiškiau pateiks naujienas iš Lietuvos bei pasaulio, tačiau svarbu nepamiršti ir kokybiškos pramogos.

„Nacionalinis transliuotojas negalės įgyvendinti savo misijos, jei bus įdomus tik nedidelei auditorijai. Kokybiška pramoga reikalinga tam, kad mūsų žiūrovai, klausytojai ar skaitytojai gerai praleistų laisvalaikį ir kartu juos pasiektų informacija apie kitokį LRT kuriamą turinį bei naujienas.  Nesakau, kad populiarumą turime didinti pigiais būdais ar skandalingomis naujienomis. Kursime naudingą, įdomų turinį – profesionaliai ir objektyviai pateiktos informacijos bei kokybiškos pramogos derinį.“  

Tiesioginė 100 valandų transliacija iš Lukiškių aikštės vyks rugpjūčio 27–31 d., ją galima stebėti LRT.lt portale.