Tavo LRT

2018.08.24 14:27

LRT klipe nusifilmavęs gitaros virtuozas muzikanto gyvenimu nesiskundžia

Netiesa, kad scenos atlikėjai uždirba mažus pinigus – viskas priklauso nuo to, kiek įdedama pastangų ir darbo, portalui LRT.lt sako gitaros virtuozas Andrius Murencevas. Anot naujojo LRT sezono vaizdo klipo „Renkamės iššūkius“ herojaus, geras instrumentalistas privalo būti disciplinuotas, motyvuotas ir visada pasiruošęs netikėtumams.

Jau 20 metų profesionaliai gitara grojantis A. Murencevas neslepia, kad darbštūs muzikantai gerai uždirba ir sulaukia pripažinimo, o mažais atlyginimais skundžiasi tie, kurie groja neprofesionaliai arba į darbą žiūri neatsakingai.

„Esu profesionalus gitaristas, kurį samdo tokie atlikėjai, kaip Linas Adomaitis, Martynas Levickis, Shorena Janiashvili, Eduardas Gimenezas, Alanas Chošnau, Vaidas Baumila, Vaida Genytė ir kiti. Taip pat pasirodau ir su kai kuriomis grupėmis bei dalyvauju daugelyje projektų“, – naujienų portalui LRT.lt apie savo karjerą kalba A. Murencevas.

Muzikantai dažnai sulaukia nuomonių, kad scenos atlikėjas – gana rizikinga profesija finansiniu atžvilgiu, bet gitaristas mano, kad visa tai priklauso nuo to, kiek žmogus įdeda pastangų ir kaip stipriai tiki tuo, ką daro.

Naujojo LRT sezono klipo herojus atvirauja, kad profesionalus muzikantas privalo pasižymėti keliomis svarbiomis savybėmis, kurios dažnai lemia sėkmingą karjerą: „Gitaristas turėtų būti punktualus, disciplinuotas, viskam pasiruošęs, tvarkingai atrodantis.“

Nors savo užimtumu ir koncertų gausa gitaristas džiaugiasi, vis dėlto prasitaria, kad sunkumų pasitaiko ir jam. „Prie šio darbo minusų galėčiau paminėti finansinį nepastovumą. O tai, kad pats sau esu direktorius, privalau turėti tam tikrą discipliną ir jos laikytis“, – mintimis su portalo LRT.lt skaitytojais dalijasi A. Murencevas.

E. Genio nuotr.

Todėl pasidomėjus, ar Lietuvoje iš muzikanto duonos yra sunku uždirbti, gitaristas laikosi tvirtos nuomonės – norint gerai gyventi, reikia veikti profesionaliai ir intensyviai. „Muzikantai profesionalai, kurie dirba kaip aš, gauna ganėtinai gerą atlyginimą. O neprofesionalams, grojantiems vienoje grupėje, gal ir sunkiau. Kadangi groju įvairiuose projektuose, vidutiniškai turiu 2–3 koncertus per savaitę, o kartais ir daugiau“, – susiklosčiusia karjera džiaugiasi gitaros virtuozas.

Muzikos profesionalas pagrindinius užsakymus gauna Lietuvoje, tačiau tvirtina, kad yra susipažinęs ir su užsienio scena: „Esu turėjęs Dubajuje kontraktą, kuris truko daugiau nei pusę metų, tad teko groti ir su užsieniečiais. Tačiau dažniausiai dirbu su Lietuvos žvaigždėmis, kurios čia ir koncertuoja, nes užsienyje gal nėra labai įdomios“, – asmeninėmis įžvalgomis dalijasi vaizdo klipe nusifilmavęs A. Murencevas.

Dvidešimtmetę patirtį sukaupęs gitaristas pasakoja, kad jaunystėje turėjo ne vieną muzikos dievaitį, tačiau, metams bėgant, keitėsi ir jie. O prisiminęs studijų laikus vaizdo klipo herojus atvirauja, kad ypač mėgo vieno kompozitoriaus kūrinius.

„Kai klausai daug muzikos, nagrinėji ją kaip profesionalas, natūralu, kad stipriai keičiasi ir muzikos skonis. Dabar klasikinės muzikos negroju, bet kai studijavau, labiausiai patiko Johannas Sebastianas Bachas“, – prisiminimais su portalo LRT.lt skaitytojais dalijasi instrumentalistas.