Tavo LRT

2018.08.17 17:05

LRT klipo herojus K. Skučas: apie medalius negalvoju, bet sieksiu geriausio

Gabija Kavaliauskaitė, LRT.lt2018.08.17 17:05

Kai sunku, svarbu eiti iki pabaigos ir nepamiršti turimo įdirbio, nes iššūkiai užgrūdina, tikina LRT naujojo sezono klipe „Renkamės iššūkius“ nusifilmavęs parolimpietis Kęstutis Skučas. Jau šeštadienį K. Skučas išvyksta į Europos neįgaliųjų čempionatą, kur dalyvaus triračių vėžimėlių ir disko metimo rungtyse. „Ruošiausi visą vasarą, bet nenoriu galvoti apie medalius“, – neslepia sportininkas.

Nors vos 19 metų K. Skučą liga pasodino į neįgaliojo vežimėlį, polinkis į sportą ir stipri vidinė motyvacija išgelbėjo nuo nevilties.

„Tapęs neįgaliu, atsidėjau sportinei veiklai. Sportuodamas pasijusdavau stipresnis, lengviau įveikdavau sunkumus kasdienėje veikloje. Judant vėžimėliu pasitaiko daug kliūčių, o sportas užgrūdino ir stiprino motyvaciją. Sutinku, kad iššūkiai užgrūdina. Iš pradžių jautiesi gal ir ne taip drąsiai, sportuoji dėl savęs, bet vėliau norisi vis daugiau, kai pamatai, kad tuos iššūkius gali įveikti“, – įsitikinęs sportininkas.

Šeštadienį parolimpinė rinktinė išvyksta į Europos lengvosios atletikos čempionatą Berlyne. Prieš varžybas K. Skučas stengiasi negalvoti apie medalius ir neužsikrauti psichologinės naštos. „Nusiteikiu taip, kad esu pakankamai pasiruošęs ir galiu kovoti dėl kiek įmanoma geresnio rezultato“, – tvirtina sportininkas.

Anot parolimpiečio, triračių vėžimėlių rungtynėms reikia ruoštis panašiai kaip važiavimui su dviračiu ar bėgimui. „Riedant plentu jausmas labai panašus į važiavimą dviračiu – vėžimėlis labai smagiai įsirieda ir gali įgauti didelį greitį. Stadione dėl vėjo ir dangos greitis sumažėja, važiuoti sunkiau ir tada procesas panašesnis į bėgimą. Aišku, svarbu išmanyti ir specialią techniką“, – pasakoja K. Skučas.

E. Genio/LRT nuotr.

Pasak K. Skučo, triračių vėžimėlių sporto šaka šiuo metu išgyvena atgimimą – prieš kurį laiką Lietuvoje buvo važiuojančių žmonių, rengiami ir maratonai, tačiau susidomėjimo pritrūko: „Kai entuziastai nusprendė nebesportuoti, o aš didesnį dėmesį pradėjau skirti plaukimui, nebuvo kam užsiimti triračių vėžimėlių sportu. Nors į parolimpines ši šaka įtrauka jau seniai ir užsienyje ji labai populiari, į Lietuvą nauja populiarumo banga ateina tik dabar.“

Sportininko teigimu, nuolat siekiant geriausių rezultatų, nepakeičiamas stiprybės šaltinis – šeima.

„Jėgų semiuosi iš šeimos. Tai mano stiprybė. Nors daug treniruojuosi, visada stengiuosi suderinti sportą su šeima. Būnant kartu, atsiranda daugiau jėgų, padeda ir fiziškai. Turiu pagalbininkų ir buvusių studentų – jų prireikia metant diską“, – portalui LRT.lt sako K. Skučas.

Sportininkas tikina, kad iššūkiai jam siejasi su tikslais ir jų įgyvendinimu.

„Pavyzdžiui, rytoj išvažiuoju  į Europos lengvosios atletikos čempionatą Berlyne, dalyvausiu triračių vėžimėlių ir disko metimo rungtyse. Pagrindinis iššūkis – gerai pasirodyti“, – tikina sportininkas ir priduria, kad jaučiasi neblogai pasiruošęs čempionatui – tam skyrė visą vasarą.

Susidūrus su sunkumais, sportininkas pataria nepasiduoti, net kai ir labai sunku.

„Visų pirma, turėtų būti gaila įdirbio, kuris jau padarytas. Be to, įveikus sunkų laikotarpį, ateina lengvesnių momentų, kai jauti, kad viskas išeina paprasčiau ir tarsi išjuda iš to taško. Svarbiausia nenuleisti rankų ir stengtis iki galo. Kai išgyveni patį iššūkį, nelabai jauti, kad tau sunku, tiesiog gyveni taip, ir tada po truputį tas iššūkis tampa lengvesnis“, – tikina parolimpietis K. Skučas.

K. Skučas 2004 m. Atėnų parolimpinėse plaukimo varžybose iškovojo sidabro medalį, o Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas disko metimo rungtyje pelnė ketvirtąją vietą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt