Tavo LRT

2018.08.01 22:59

LRT eteryje startavo aktualių pokalbių rubrika „Dienos tema“

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2018.08.01 22:59

Jau trečiadienį LRT TELEVIZIJOS laidoje „Panorama“ startavo aktualių pokalbių rubrika „Dienos tema“, kurioje penki ilgametę patirtį turintys žurnalistai apžvelgia svarbiausias aktualijas. Pirmąją laidą, kurios svečias – užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, vedė žurnalistė Rita Miliūtė.

„Netrukus pasaulis minės Rusijos-Gruzijos karo metines ir kasdien mes neišvengiamai turime kalbėti apie tai, kad Rusija dalyvauja daugybėje vadinamųjų hibridinių karų – tai yra ne tiktai įprasti konvenciniai karai ginklu, bet ir kitokiais būdais veikti žmonių gyvenimus ir sąmones. Deja, į tuos karus yra įtraukiama ir, sakykim, užpulta ir Lietuva. Apie tai ir kalbėsime“, – trečiadienio vakaro laidą pristato R. Miliūtė.

Vis dėlto, kaip sako vienas laidos vedėjų Audrius Matonis, net ir suplanuotos laidos tema gali kisti, reaguojant į dienos aktualijas. „Laidos pavadinimas „Dienos tema“ jau suponuoja, kad tai bus svarbiausias, reikšmingiausias, daugiausiai diskusijų sukėlęs įvykis, veiksmas, politikų pasisakymas tą dieną“, – sako A. Matonis.

„Dienos temos“ pokalbiai bus ruošiami glaudžiai bendradarbiaujant su LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnyba ir ką jie matys pagrindiniu dienos įvykiu, tą įvykį ir mes padėsime labiau atskleisti“, – priduria jis.

Portalo LRT.lt vyriausiasis redaktorius Vladimiras Laučius pristatydamas pokalbių rubriką sako, jog ne visada siekiant atskleisti, kur slypi tiesa, svarbiausia pašnekovui užduoti tai, ką vadiname „aštriu klausimu“.

„Kartais reikia priversti pašnekovą pasakyti įdomių dalykų ne kažkokiu vienu aštriu klausimu, o galbūt keliais, kurie nukreipia jį ta vaga, kai jis nenori atsakinėti ar neturi, ką pasakyti. Šiais laikais, kai visi bendrauja aštriai ir eteryje, ir socialiniuose tinkluose, ir visur kitur, nuo to aštrumo kartais truputį negera.

Norisi prasmingų klausimų, o ne tik aštrių. Be to, klausimas nėra pati svarbiausia interviu dalis. Klausiantysis yra tarpininkas tarp pašnekovo ir žiūrovo ar skaitytojo ir niekada neturėtų to pamiršti. Jis nėra vertybė savaime“, – įsitikinęs V. Laučius.

Žurnalistė Nemira Pumprickaitė mano, kad jei tarp penkių vedėjų atsiras konkurencija, laida taps tik geresnė. „Konkurencija visada yra varomoji jėga“, – teigia N. Pumprickaitė. Ji kartu su R. Miliūte tikisi, jog į „Dienos temą“ pavyks pasikviesti ir tokių pašnekovų, kurie anksčiau nesutikdavo kalbėtis.

Laidą kiekvieną darbo dieną pasikeisdami ves penki LRT žurnalistai ir politikos apžvalgininkai: R. Miliūtė, A. Matonis, V. Laučius, N. Pumprickaitė ir Indrė Makaraitytė.

Išsamiau – pokalbių įrašuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt