Tavo LRT

2018.07.29 14:22

Klausiate – atsakome. Kodėl prie bankomatų mus stebi dvi kameros?

LRT.lt 2018.07.29 14:22

Viešojoje erdvėje vis dažniau aptariant įvairius sukčiavimo, siekiant pasisavinti svetimus pinigus, būdus, piliečiai, atvykę prie bankomatų, tampa atidesni ir įtaresni. Vienas tokių – LRT.lt skaitytojas Tomas, kuris nustebo, ant bankomato pamatęs dvi primontuotas kameras.  

„Norėjau išsigryninti pinigus, bet nustėrau, pamatęs, kad ant banko „Luminor“ bankomato yra ne viena, o dvi kameros. Vieną jų įtaisyta prie angos, kur išduodamos kupiūros, o kita – virš informacinio ekrano. Ar tai reiškia, kad kažkas nori pamatyti mano suvedamus kodus ir pasisavinti mano pinigus?“, – portalui rašo Tomas.

Kameros ant bankomato, E. Genio/LRT.lt nuotr.

Portalo skaitytojas pinigus išsigrynino sostinės Mindaugo gatvėje esančiam prekybos centre „Maxima“. Pasak Tomo, jam apie kameras ant bankomato paklausus parduotuvės apsaugos darbuotojų, jokio aiškaus atsakymo gauti nepavyko.

LRT.lt susisiekus su banko „Luminor“ atstovais, šie patikino, kad iš tiesų ant bankomatų yra pritaisomos dvi kameros ir tai nėra sukčių triukas. Anot, banko Kasdienių paslaugų pardavimų valdymo skyriaus vadovės Miglės Pletkuvienės, dvi kameros užtikrina didesnį saugumą.

„Bankomato operacijos iš tikrųjų yra stebimos kameromis, nes mes rūpinamės kliento pinigų saugumu, ir tai yra nustatyta mūsų banko saugos politikoje. Tai yra svarbu, užtikrinant lėšų saugumą, taip pat įrašai naudojami sprendžiant ginčytinas situacijas (pvz., ar pinigai buvo išduoti klientui). Tačiau kamerų kampai ir rakursai yra nustatyti taip, kad jokiais būdais nefilmuotų klaviatūros bei kortelės slaptažodžių. Ši informacija yra slapta ir priklauso tiktai klientui“, – komentuoja M. Pletkuvienė.