Naujienų srautas

Tavo LRT2018.07.26 14:53

LRT pripažinta kalta dėl netinkamo stop kadro reportaže

Visuomenės informavimo etikos komisija, išnagrinėjusi Gintaro Abaravičiaus skundą dėl portale LRT.lt paskelbtos publikacijos su netinkamu stop kadru, nusprendė pripažinti nacionalinio transliuotojo kaltę.    

Komisijos sprendimu, publikacijoje „Prokuratūra nutraukė Trakų autobusų stoties rekonstrukcijos tyrimą“ ir prie jos pridėtame reportaže kalėjimo klozeto stop kadras neleistinai iškreipia publikacijoje patalpinto vaizdo įrašo turinį ir klaidina informacijos vartotojus.

Taip buvo nuspręsta remiantis Visuomenės informavimo etikos kodekso 8 straipsniu, teigiančiu, kad „viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai turi įsitikinti, kad skelbiamos antraštės, anonsinė medžiaga, nuotraukos, grafika, garso ar vaizdo įrašai ir citatos neiškreipia turinio ir neklaidina informacijos vartotojo.“

LRT teigimu, pareiškėjo skundžiama situacija atsirado dėl sistemos techninės klaidos. Pasak nacionalinio transliuotojo, siekiant operatyviai patalpinti vaizdo įrašą į LRT mediateką, sistema daro transliuojamos laidos įrašą ir, jai pasibaigus, iš karto skelbia. Šiuo atveju pasibaigus „Panoramai“ sistema patalpino vaizdo įrašą į saugyklą ir sukūrė jo viršelį, kuris yra atsitiktinai kadras iš apytiksliai pirmųjų trijų to vaizdo įrašų minučių – reportažo apie Pravieniškių kalėjimo renovaciją.

Paaiškinimuose taip pat nurodoma, kad šiuo metu klozeto nuotrauka iš publikacijos pašalinta.

Visuomenės informavimo etikos komisijos nuosprendį galite perskaityti čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi