Tavo LRT

2018.07.20 14:59

LRT radijo stotys penktadieniui keliasi į Nidą

LRT.lt 2018.07.20 14:59

Liepos 20 dieną, penktadienį, trys Lietuvos radijo programos – LRT RADIJAS, LRT KLASIKA ir LRT OPUS – keliasi į Nidą, iš kur nuo 12 iki 16 val. transliuoja keturių valandų laidą, o vakare nuo 20 val. pakvies į koncertą „Šimtmečio muzika: Lietuva, Latvija, Estija“ atkurtos Baltijos valstybių nepriklausomybės 100-mečiui.

Tiltas į Neringą, o gal uždara teritorija su brangiu įvažiavimu? Jūros terapijos centras, o gal kurortas su savo veidu? Tokie klausimai apie Neringos įvaizdį bus aptariami tiesiginėje transliacijoje nuo 12 val. Laidoje taip pat vyks pokalbiai su naujakuriais ir jau ilgą laiką Nidoje gyvenančiais žmonėmis.

Kita transliacijos tema – Thomo Manno festivalis, kuris 22-ą kartą sukviečia žiūrovus į diskusijas Nobelio premijos laureato vasarnamyje, koncertus Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje, kino seansus po atviru dangumi. Kaip per šį laiką pasikeitė pats renginys, kiek jis yra atviras visuomenei, ką deklaruoja festivalio programos?

Vakare į Nidą savo klausytojus kviečia ir LRT KLASIKA: iš evangelikų liuteronų bažnyčios skambės festivalio koncertas „Šimtmečio muzika: Lietuva, Latvija, Estija“, skirtas atkurtos Baltijos valstybių nepriklausomybės šimtmečiui. Festivalio metu su choru „Aidija“ darbavosi kūrybinių dirbtuvių dalyviai, trijų šalių muzikos akademijų chorvedybos studentai Leiu Tönissaar (Estija), Matīss Circenis (Latvija) ir Mantvydas Drūlia (Lietuva). Jie parengė savo šalių chorinės muzikos programą nuo klasikų iki šiuolaikinių autorių, kurią ir pristatys festivalio publikai bei LRT KLASIKOS auditorijai.

Nidoje, beje, LRT OPUS yra girdima dar geriau, negu iki šiol: nuo vasaros pradžios stoties jau galima klausytis naujais dažniais – 97,3 MHz.