Naujienų srautas

Tavo LRT2018.07.18 12:09

LRT transliuotą FIFA 2018 žiūrėjo daugiau nei pusė Lietuvos

LRT.lt 2018.07.18 12:09

2018-ųjų Pasaulio futbolo čempionatą transliavusi LRT liepos 1–15 dienomis buvo žiūrimiausia televizija Lietuvoje. Auditorijos tyrimų bendrovės „Kantar TNS“ duomenimis, FIFA 2018 čempionatą per LRT žiūrėjo 1 mln. 725 100 Lietuvos gyventojų. Iš viso LRT transliavo 64 Rusijoje vykusio Pasaulio futbolo čempionato rungtynes: 43 rodė LRT TELEVIZIJA, 21 – LRT KULTŪRA. Čempionato rungtynių transliacijų įrašus galima rasti čia.

Praėjusį sekmadienį vykusį čempionato finalą, kuriame dėl čempionų titulo susirungė Kroatija su Prancūzija, „Kantar TNS“ duomenimis žiūrėjo 341,3 tūkst. žiūrovų, vyresnių negu 4 m. Didžiulio dėmesio sulaukė ir pusfinaliai: Anglijos ir Kroatijos dvikova dėl kelialapio į finalą pritraukė 339,8 tūkst. žiūrovų, rungtynės tarp Belgijos ir Prancūzijos – 325,8 tūkst.

Interneto auditorijos tyrimų bendrovė „Gemius Baltic“ skelbia, jog per LRT.lt transliuotos Pasaulio futbolo čempionato pusfinalių ir finalo rungtynės pritraukė nuo 40 iki beveik 70 tūkst. žiūrovų. Daugiausia internautų – apie 70 tūkst. – stebėjo pusfinalio rungtynes tarp Kroatijos ir Anglijos. Pasak LRT Interneto departamento vadovo Ričardo Baltaduonio, futbolo transliacijų dienomis portalo lankomumas išaugdavo vidutiniškai trigubai, lyginant su įprastomis dienomis.

„LRT žiūrovai visą mėnesį turėjo galimybę mėgautis puikiu futbolu. Buvo visko –  dramatiškų kovų ir netikėtų rezultatų, favoritų nesėkmių ir istorinių pergalių. Pažymėtina, kad pirmą kartą rungtynėse panaudota VAR (vaizdo peržiūrų sistema). Ir net tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) plačiai užmerktos akys į agresyvią Rusijos tarptautinę politiką nesugadino svarbiausio – paties žaidimo. 64 rungtynės vos per vieną mėnesį. Labai džiugu, kad ir Lietuvos aistruoliai galėjo būti šios šventės dalimi“, – sako LRT sporto prodiuseris Ramūnas Grumbinas.

Lietuva ne tik krepšinio, bet ir futbolo šalis

„Žiūrint į savaitės TOP laidas, panašu, kad Lietuva ne tik krepšinio, bet ir futbolo šalis: dešimtuke liepos antrąją savaitę iš dešimties pozicijų – 5 atiteko futbolo čempionato transliacijoms, populiariausios varžybų laidos sutraukdavo po 300 tūkst. ir daugiau auditorijos. Palyginti su praėjusiu Pasaulio futbolo čempionatu, susidomėjimas gana panašus – tąkart finalo reitingas buvo beveik analogiškas šiemetiniui, 11,7 proc., o 2016 m. Europos futbolo čempionato geriausių rungtynių reitingą (11,5 proc.) aplenkė“, – sakė „Kantar TNS“ media tyrimų ir įžvalgų vadovė Lina Petraitienė.

Ketvirtfinalio rungtynės, kuriose žaidė Kroatija ir Rusija, pasiekė 10,6 proc. reitingą, dešimties procentų ribą peržengė ir transliacija, kurioje Belgija varžėsi su Japonija dėl patekimo į ketvirtfinalį (10,1 proc.).

Palyginimui, populiarių žinių laidų transliacijų reitingai siekia apie 5–7 procentus. Europos vyrų krepšinio čempionato tiesioginės transliacijos, kuriose žaidžia Lietuvos rinktinė, surenka apie 11–17 proc. reitingą.

AFP/Scanpix nuotr.

Prie ekranų ištikimiausieji gerbėjai praleido 160 valandų

Iš viso šiemet buvo parodytos 64 pasaulio futbolo čempionato taurės rungtynės. Vidutiniškai vienas žiūrovas stebėjo apie 147 minutes varžybų transliacijų. Analizuojant demografiją, vyrai futbolu domėjosi 36 proc. daugiau negu moterys.

„Iš viso per čempionatą buvo parodyta 160 valandų jo transliacijų – tai reiškia, kad ištikimiausi šio sporto gerbėjai per šį futbolo mėnesį prie ekranų praleido kone 20 įprastų darbo dienų arba 6,5 paros“, – statistiką pateikė „Kantar TNS“ ekspertė.

7 varžybų tiesioginės transliacijos bent trumpam buvo pritraukusios didesnę kaip pusės milijono auditoriją: be finalinių ir pusfinalio varžybų, tokią TV auditoriją subūrė liepos pradžioje žaistos rungtynės Ispanija – Rusija, Danija – Kroatija ir Anglija – Kolumbija, o taip pat ketvirtfinalio rungtynės Rusija – Kroatija.

Pasaulio futbolo čempionatas buvo transliuotas šių metų birželio 14–liepos 15 d. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT KULTŪRĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą