Tavo LRT

2018.07.13 14:31

E. Jakilaitis: tai buvo sėkmingiausia „Nacionalinė ekspedicija“

Vytauto Didžiojo valdymo laikai yra vadinami vienu iš pozityviausių Ukrainos istorijos laikotarpių, LRT RADIJUI sako „Nacionalinės ekspedicijos“ idėjos sumanytojas ir žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Šių metų ekspediciją, kviečiančią prisiminti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) istoriją, jis vadina viena sėkmingiausių ir sako, kad įsiminė ne tik įdomūs istoriniai atradimai, bet ir vietos žmonių būdas.

„Kaip ir planuota, ekspedicija pasibaigė labai įspūdingu akcentu – Dniepro įlanka. Paskutinę ekspedicijos dieną kiek netilpome į grafiką, tad nutarėme plaukti naktį ir kelionės tikslą pasiekėme likus dešimčiai minučių iki vidurnakčio. Tiesa, didelių bangų ir vėjo nebuvo, tad krantą pasiekėme saugiai“, – pasakoja E. Jakilaitis.

Tai buvo ketvirtoji ir, idėjos autoriaus manymu, pati sėkmingiausia „Nacionalinė ekspedicija: „Keliavome per valstybę, turinčią aiškią 400 m. valstybingumo istoriją, daug kartų kovojusią už savo nepriklausomybę. Šalies žmonės savo istoriją vertina labai pozityviai. Vytautas čia taip pat laikomas didingu, teisingu ir doru valdovu. Nepaisant to, kad LDK buvo užkariautojo vaidmenyje, „Lietuviškasis laikas“ vadinamas vienu pozityviausių laikotarpių Ukrainos istorijoje, tai labai malonu.“

E.Jakilaitis džiaugiasi, kad ekspedicijos dalyviai buvo šiltai sutikti, tarsi patys geriausi ukrainiečių draugai. „Tai jau užsienio politikos reikalas, galėjome pamatyti, kaip svetingai priima žmones, atvykusius iš šalies, palaikančios jų šalį“, – pastebi žurnalistas ir ekspedicijos dalyvis.

Kaip sekėsi „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviams bus galima pamatyti jau naujajame LRT TELEVIZIJOS sezone. „Kaip juokaujama, pasaulyje per dieną nutinka lygiai tiek įvykių, kiek telpa į vieną žinių laidą. Tad ir mes juokaujame, kad nufilmavome lygiai tiek medžiagos, kiek reikia 28 laidoms apie 14 dienų trukusią kelionę Dniepro upe“, – LRT RADIJUI sako E. Jakilaitis.

Parengė Eimantė Juršėnaitė.